Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A sátánisták mit ünnepelnek a...

A sátánisták mit ünnepelnek a karácsonykor? Téli napfordulót, vagy mit?

Figyelt kérdés
2017. dec. 21. 16:40
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
0%
A valódi sátánistáknak semmi bajuk nincs a kereszténységgel...
2017. dec. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Kedves Kék Bálnaa!


Ha a karácsony keresztény eredetű ünnep, akkor hogyan magyarázod a karácsony szó etimológiáját? Semmi köze a kereszténységhez, egy pogány ünnep volt mindig is. A Téli Napfordulót a kereszténység előtt több ezer évvel is ünnepelték már.

2018. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Hatalmas tévedés kedves 32-es!

A karácsony, mint szó legtöbb nyelvnél Jézus Krisztus születésére utal. Angolul Christmas Krisztus nevére utal. A német Weihnacht és a holland kertsmisse pedig szent éjt jelent, tehát e szavak egyházi eredetűek. Krisztus előtt biztos voltak hasonló téli ünnepek, lehet fát is öltöztettek nem tudom. Viszont a napjainkban és az elmúlt 2000 évben a karácsony keresztény eredetű ünnep. Nem kell kereszténynek lenned, hogy ünnepeld, mert én sem vagyok mégis volt ünneplés meg bejgli is. Viszont a sátánisták öngólt rúgnak. Leköpködni a vallást aztán meg ünnepelni egy keresztény eredetű ünnepet. Kissé ironikus. Nem akarok hülyeséget írni, mert nem tudom pontosan, de a téli napforduló nem december 20-22-én van? Nem tudom pontosan, mert nem nagyon foglalkozom ilyesmivel. B)

2018. jan. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!