Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit takar a szabadkőművesség?

Mit takar a szabadkőművesség?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy béna kérdés, és azt is tudom, hogy 99%-hogy aki tudja, hogy mi van az nem fogja leírni, mert valami izébizé titkos társaság meg minden, de megyek végig életrajzokon és ez is kapcsolódik a szabadkőművesekhez az is és így "az meg mi". Szóval amit én össze tudtam szedni, hogy mint minden titkos társaság valamit őriznek... és a rendszerüket 33 szintre osztották fel. De hogyan kerül be valaki vagy minek mit csinál stb. Valaki válaszol? Ha privátban nekem az is jó ha itt az is jó ha valaki azt írja, hogy az ilyet ne feszegesse az ember akkor írja mellé hogy miért :P szóval a válaszokat előre is köszi!

2018. jan. 1. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Hatalmat=kontrollt mások felett.


A pénzről, hatalomról szól.


A szabadkőműveseket mint az irányítók kezeit, végrehajtóit jelentik. Ők hajtják végre a társadalomban a terveket, hogy fenntmaradjon a hatalom a csúcsán.


Maguk a szabadkőművesek is megvezetettek. Az kell hogy kétség nélkül engedelmeskedjenek. Megvezetik őket is a hatalom csúcsán levők. Piramis = hatalom. Minnél feljebb vagy annál több jut neked is, de a szerep ugyanaz. Irányítani a "bírka" népet. Mindenki át van verve a hatalom legfelső csúcsát kivéve. A titok maga a kontroll.


[link]

2018. jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Erről objektív véleményt nem kapsz mert ez nem a köznép témája . Eredetileg ez az ókori testület nem hatalmi sem politikai szerepek végett alakult . Az a mostani irányzat maffia és pénzmosó felforgató csoportosulás világi célokat hajt végre . De nem az összes tagjuk tudatos csaló , a humán vonal jótékonykodás is megtévesztés a tagok és a külső szemlélők számára .
2018. jan. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
reptiliánok titkos háttérhatalma, amely irányíatja a politikát
2018. jan. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
84%
tudósok, művészek, politikusok napközis klubja, nagyjából olyan mint egy kocsmai asztaltársaság csak annál kulturáltabb és kifinomultabb. mivel szeretnek titokzatoskodni ezért sokkal nagyobb jelentőséget és befolyást tulajdonítanak nekik mint amennyi valójában van.
2018. jan. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elég megosztó véleményetek van róla szóval várom a továbbiakat :)
2018. jan. 1. 21:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Esküt tesznek különböző dolgokra, amihez komolyan kötik egymást. Van pár legenda, miszerint a társaság titkait felfedő hírességek, történelmi személyek váratlanul meghaltak, tragédiák sorozata történt velük, vagy pályafutásuk csömörlött meg az eskü megszegése következményeként.

Valószínűleg van benne valami, mert csak elavult adatokat lehet találni az interneten a szabályokról, céljáról, hogy hogyan ismerik meg egymást, hogy milyen eszközöket használnak.

A nyilvánosság felé társadalmilag elismert értékek közvetítését mutatják.

Állítólag csak istenfélő jóhírű, társadalmilag elismert ember lehet tag. (Mindegy, hogy milyen vallású, de legyen egy felsőbb hatalom, amit elfogad)


Angolul sok dolgot meg lehet találni a régi páholyokról, tagokról, szokásokról, de ezek nagy része már valószínűleg többször megváltozott.

Szimbólumaik félig fedetten jelzik befolyásukat, munkáikat, jelenlétüket.

Sok híres művész van akit a tankönyvekben is bemutatnak, akinek munkáiből lehet tanulni. Van köztük festő, szobrász, zeneszerző. Példát nem írok.

2018. jan. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szenes43 ***** válasza:
100%
Az hogy nagynevű tudósok,filozófusok és egyéb gondolkodók kénytelenek voltak titkolni az összejövetelüket az abból adódott hogy a adott hatalom tartott tőlük és most is tart. Egy bizonyos szint feletti gondolkodók látták a hatalom visszásságait ezért igyekeztek anyagi eszközöket szerezni hogy befolyásolni tudjanak egy választást viszont nem keverendők össze a primitív lobbizókkal akik csak a pénzt számolgatják.
2018. jan. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

www.szabadkomuves.hu

Itt az alapok megvannak.

Könyesboltokban is találsz elég jó írásokat. Szerintem a gyűlölködő írásokkal nem kell foglalkozni, bár az is egy vélemény.

Szabadkűművesek (Giese)

L.Nagy Zsuzsa, Berényi Zsuzsanna Ágnes és Benedek Szabolcs művei nagyon jók

2020. ápr. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A szabadkőműves páholyokra milyen jogszabályok vonatkoznak? Nem ugyanazok, mint a civil szervezetekre? Én ugyanis már többször bementem a Pallas Páholynak meg a Szimbolikus Nagypáholynak is a budapesti székházába, hogy bejelentkezzek tagnak, de többé kevésbé udvariasan úgy küldtek ki, hogy sem a nevemet, sem pedig a belépési szándékom miértjét nem kérdezték meg. Amikor pedig szabadkőműves barátaimat kérdeztem ennek okáról, akkor mindegyik lényegében ugyanazt a választ adta. A páholyukról és annak működéséről semmit sem mondhatnak, mert minden azokkal kapcsolatos kérdés titokban tartására fogadalmat tettek amikor felvették őket. Pedig a honlapjaik az interneten is megtalálhatók. Ezek szerint úgy titkosak, hogy nem titkosak, vagy nem titkosak csak misztikusak?
2020. jún. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Hol van a székházuk?

Egyébként meg miért nem írsz nekik levelet? Postafiók: 1401 Budapest 71 Pf. 156

2021. nov. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!