Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik a leghatékonyabb...

Melyik a leghatékonyabb spirituális módszer, technika a tudat megismerésére?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg videó, könyv, újságcikk... stb. foglalkozik a témával, inkább már több is, mint amennyi szükséges lenne, de én most szeretném a Ti véleményeteket meghallgatni!


Alapvetően szimpatizálok a buddhista filozófiával és tanításokkal, de magával a vallással nem tudok teljesen azonosulni, mint ahogyan egyetlen vallással és semmilyen ember által alkotott eszmerendszerrel sem. Úgy gondolom, ezek csak korlátozzák a tudat kiteljesedését és meggátolják, hogy megismerjünk egy magasabb szintű igazságot. Szóval van bennem egy belső ellenállás ezzel kapcsolatban...



2018. jan. 13. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szögezzük le, a buddhizmus nem vallás, hanem buddhista tanok vannak. Csak a nyugati emberek hívják a keleti tanokat vallásnak, mert másképp nem tudják megérteni azokat.


Itt konkrétan a saját belső iránytűdet kell használnod, hogy mit érzel a számodra hasznosnak, építő jellegűnek, mire van szükséged jelen pillanatban.

Nincs olyan, hogy hatékony vagy nem hatékony, mivel te mint egyén tanulsz és fejleszted magad. Ez a hatékonyság szintén egy ostoba nyugati gondolat, mely arra tér ki, mindent minél gyorsabban vegyél magadhoz, holott itt a belső a világod megismerésénél nincs senki aki kerget, nem vagy időhöz kötve, nincs időkorlát, hanem mindenki halad a saját útja szerint, a saját tempójában, hiszen mindenkinek másra van szüksége, mindenki mást sajátít el, nincs semmilyen kaptafa amit követni kell.


Túrd fel a témát és vedd magadhoz azt, amelyre úgy érzed szükséged van.

2018. jan. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Épp a buddhizmuson keresztül indultam el az úton. Akkor még vallásnak is véltem, de nem, nem az. Épp az egó az amitől szabadulni akarunk és épp az egó az, ami mindent felcímkéz, jelen esetben a buddha iránymutatásait izmussá teszi, majd vallásként azonosítja, az azt gyakorló ember pedig már rögtön "ista"... :) Maga a buddha mondta, hogy a tanítás csónakhoz hasonlatos, amit nem cipelünk magunkkal, ha átértünk vele a tulsó partra. És hogy tetőzzem buddha nem volt buddhista :D Most is nagyra tartom a buddhizmus valamennyi irányzatát, a zen a théraváda és a dzógcsen mind nagyon gyakorlatias, talán ez utóbbi a mi nyugati kondícionáltságainkkal viszonylag könnyebben értelmezhető mint a zen koanok. Egyébként szerintem a legcélratörőbb az advaiták tanítása. Illetve Ramana Maharsi módszerei közül a folyamatos önellenőrzés. Ami abból áll mindig ezt kérdezed magadtól: Ezt most ki tapasztalja? Ki a látó? Ki van tudatában ezeknek a gondolatoknak? stb. Ez mindig a forrás felé fordítja vissza a figyelmet. De nem tudhatom, hogy neked mi a leghatásosabb. Én a vipasszána meditációval kezdtem, még a fél lótuszülés sem ment rendesen, így jött vele a hatha jóga is. Most is ez a két fő vonal, de az önellenőrzést is fontosnak tartom. De nem vettem meg a hangok rezgésére történő meditációt és a tantrát sem. És jézust épp olyan megvilágosodottnak tartom mint a történelmi buddhát vagy mohamedet, de elismerem Eckhartékat is buddhának. Én nem kérdőjelezhetem meg azt, hogy más milyen perspektívából szemléli a világot. Sőt, ha azt feltételezem, hogy valaha fel fogok ébredni, nem is gondolom másról, hogy ő nem...
2018. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A leghatékonyabb az, hogy egyszerűen felébredsz.


Ha nem sikerül egyszerűen felébredni, akkor a következő leghatékonyabb a Srí Ramana Maharsi féle önkutatás. Maharsitól van néhány, a Filosz kiadó által magyar nyelven kiadott könyv, ami segítségedre lehet. Az önkutatás másik nagy jelentőségű tanítójának a már nem élő Robert Adams amerikai advaita mestert tekintem.


(Pusztán érdekesség: Robert Adams meglátogatta anno Maharsit az indiai ashramjában, és Maharsi elárulta neki, hogy előző életükben közeli kapcsolatban voltak. Egyébként mindketten spontán világosodtak meg, még fiatal korukban, és mindketten -egymástól függetlenül- az önkutatást tanították.)

2018. jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyetlen biztos pontod van, a saját öntudatod. Vizsgálata logikával, a különböző filozófiák, mitológiák és a természettudományok, az anyagi világ folyamatos tanulmányozásával lehetséges. A helyes út valószínűleg a folyamatos megfigyelés és a kérdések feltevése, és megválaszolása magad által. A legtöbb embernek elegendő az illúzió amiben él, és nem szeretne a kulisszák mögé nézni. A vallásokkal vigyázz, mert minél népszerűbb egy vallás, annál kevesebb benne az igazság, mivel az igazság nem mindig tetszetős, ezek viszont fűt-fát ígérnek a követőiknek, és csak az anyagi világban a népszerűség által elérhető gazdasági-politikai hatalom kiépítése felé tartanak.
2018. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!