Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Halott vagyok? Legalább is...

Halott vagyok? Legalább is úgy érzem, már meghaltam, és minden csak az elmémben létezik. Teljesen össze vagyok zavarodva, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy nem vagyok az, illetve azt hiszem nem vagyok az.

Megpróbálom valahogy elmagyarázni. Szóval olyan érzésem van, mintha már valójában halott lennék, tehát a lelkem már távozott a túlvilágra és a fizikai világ csak az elmémben létezik. Olyasminek tudnám ezt leírni, mint mikor valaki mély kómában fekszik ágyhoz kötve, de azt képzeli hogy hawaii-on sütteti a hasát, vagy a kanapén ül és nézi a kedvenc sorozatát vagy bármi. Valósághűen érzi a homokot a talpa alatt, hallja a hullémokat, beszélget emberekkel teljesen olyan mintha valóban ott lenne, de közben meg valahol mélyen érzi, hogy valójában nem ott van, persze azt nem tudja, hogy öntudatlanul kómában fekszik, csak egyszerűen valahol tudat alatt érzékeli, hogy ő valójában nem ott van ahol érzi magát. Én ugyan ezt érzem. Megjegyezném nem szedek semmilyen tudatmódosító szert ( még vitamint vagy nyugtatót sem ) szóval olyan érzésem van, mintha már rég halott lennék, és a fizikai valóságot csak a lelkem pszichéje generálná ( hasonlóan a kómás példához) szóval azt sem tudom eldönteni, hogy valójában kiírtam - e ezt a kérdést vagy csak képzeltem, hogy kiírtam...sőt, semmit nem tudok eldönteni valójában megtörtént e. Komolyan úgy érzem halott vagyok, csak a lelkem nem tudja elfogadni, és úgy próbál "tovább élni" hogy élethű emlékeket generál.



2018. febr. 27. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ne az ezotériában keresd a megoldást, hanem a pszichiátrián. Nem bántásból mondom.
2018. febr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
89%

A Cotard- szindróma, nagyon ritka betegség, melyben az illető halottnak képzeli magát. Valószínűleg, már te is találkoztál a fogalommal, feltételezem keresgéltél a neten a problémád után. Nos, ez valóban egy létező betegség, tessék segítséget kérni közeli ismerőstől hozzátartozótól és orvoshoz menni. Terápiás kezelés szükséges a betegség gyógyítására. Természetesen én nem vagyok orvos, nem tudhatom, hogy mi a bajod, ezért kell szakemberhez fordulni.


"Az élőhalott szindrómát a szakemberek szerint minden esetben az agy valamilyen sérülése váltja ki, aminek eredményeképp a beteg képtelen normálisan érzékelni saját testét. Ez, egy idő után visszahat az érintett beteg személyiségére is, tévképzetek alakulnak ki: a betegek egy része azt képzeli, a lelke megszűnt létezni, másikot szaglási hallucinációk gyötörnek. Ők szinte szünet nélkül rothadó hús szagát érzik, amiből arra következtetnek, hogy a testük bomlani kezdett."

2018. febr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Vagy lehet még deperszonalizáció, derealizáció, disszociáció. keress rá ezekre, hátha stimmel.
2018. febr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MisterTT ***** válasza:
37%

Jó unalmas èleted lehet!

Talàlj ki magadnak valami hobbit vagy segíts a ràszorulóknak vagy mittudom èn! Legyen valami nyoma hogy èltel ezen a bolygón ès elmúlik az èrzès..

2018. febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!