Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi van a halál után?

Mi van a halál után?

Figyelt kérdés
2018. máj. 28. 19:38
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Utolsó meséld már el nekem, hogy ezeket mégis honnan veszed? elolvastad egy ezotérikus honlapon? vagy átélted talán? honnan tudod, hogy van ilyen de tényleg?

Úgy bírom, mikor emberek fogják magukat és kitalálnak minden dolgot arról, hogy mi van a halál után, mintha ők lennének a kiválasztottak, akiknek céljuk felfedni ezeket...

2018. máj. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
71%
Akár elhiszed akár nem, de a közvetlenül a fizikait követő létezési szinten jártam, tudatos voltam, egy rövid időre. Semmi nagy dolgot nem kell ide elképzelni, mert én is hallok ám olyan sztorikat, hogy ihaj. Annyi volt, hogy álmomból egy szinttel feljebb keltem fel. Ugyanúgy az ágyamban voltam, de más volt az atmoszféra. Hideg, van ott, nem vészes, de hideg. A dolgoknak nincs színe, minden ilyen szürkés, fekete trutymó színű, de ami a legmegdöbbentőbb, hogy a tárgyakból mintha "anyag" távozna, mintha égne, de oldalvást, arra amerre fúj a szél, mert igen fúj a szél, át mindenen. Fodrozódik minden. Láttam már azóta néhány filmben, animében, hogy hasonló mód jelenítik meg az "alvilágot". Pl ha megnézed a gyűrűk urában azt a részt amikor a frodó felveszi a gyűrűt na olyan kb. 2x voltam ott, de másodjára úgy beszartam, hogy azóta se kísérleteztem oda visszatérni. És még valami, az atmoszférához hozzátartozik, hogy körbeleng a félelem. Nem te félsz, hanem a környezetből árad. Nagyon érdekes élmény volt számomra. Persze ez az én személyes tapasztalatom, és tudom, hogy millió dolgot lehet belemagyarázni, hogy én hülye vagyok, mert azt csak haluztam, meg álmodtam, meg egyebek, úgyhogy nem is erősködök bárki meggyőzéséről. Na de hogy aztán ezen tapasztalatok birtokában immár én tudok hitelt adni pl Rudolf Steiner gondolatainak. Ismerem az populáris ezós néphülyítést, aminek pont az a lényege, hogy a józan eszű ember a spiritualitást kösse a hülyeséghez, és mélyebben soha ne foglalkozzon a témával, mert olyan felfedezésekre tudna jutni amelyek mondjuk úgy össze nem egyeztethetők bizonyos érdekekkel, amelyek jobb szeretnék ha csak a felszínt látnád. Amint írtam így telik be a föld. Az emberek figyelme zavaros, felszínes, materiális, és ahol a figyelem ott az energia. Ha valami nyomja az agyad, felbax, akkor jobb ha tudod abban van valami igazság. Nem azt mondom, hogy nettó, de van benne valami, mert csak az igazságnak van annyi ereje ami szétfeszíti a betokosodott gondolatköröket, amik nem engednek tovább fejlődni. Ha feszít állj meg, fordítsd meg a kijelentésed, és figyeld magad könnyebb lesz e? Az igazság az ami van, ennélfogva erőfeszítés nélkül áll. A hazugság az ami nincs, ennél fogva táplálni kell. (média pl) Lényeges, hogy különbséget tégy kényelem, és nyugalom közt. A hazugság kényelmes, az igazság nyugodt. ha a hazugságot ami benned mint igazság él megtámadják az bosszant. Ha az igazságot támadják meg benned nyugodt maradsz. Csak figyelj mélyen magadba. A tudattalanban ott van minden, és összeáll ami való, a tudatos elmédben forgó dolgok pedig ha nem kompatibilisek a tudattalannal akkor feszültség keletkezik. Ha egy a kettő boldogság van.
2018. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
21-es vagyok: Hogy érted, hogy kis időre meghaltál? Klinikai halál vagy más? Nem azt mondom, hogy nincs halál után valami, hanem azt, hogy nehéz bármelyik sztorit is elhinni, akár a tied is, nem ellened szól, hanem úgy minden ellen. Mert oké meghalsz kis időre legyen az egy perc vagy több óra, de lehet, hogy az agy amig éetben van, addig kreál dolgokat, hogy azt hidd élsz. Vagy pl ilyen az alvási paralizis is hogy az agy azt azért csinálja, mert a helyzet úgy kivánja, mármint nem tudsz mozogni, de mégis ébren van, és így belemagyaráz, képzel dolgokat a helyzetbe. De pl ha a halál végleges, mindened meghal, akkor nem biztos, hogy van bármi is, vagy lehet hogy reinkarnálódsz. Másik kérdés, gyűrűk úrás résznél, hogy érted, hogy 2x jártál ott, és többé soha? hogy jártál ott?
2018. máj. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

A szív utolsó dobbanása után is történnek bizonyos reakciók a testen belül.

A halál beállta után a testen belül számos folyamat indul be. Az utolsó szívverést követően néhány perccel máris elkezdődik a szervezet önemésztő folyamata, a sejtek elesnek az oxigéntől, és ennek következtében azok savassága megemelkedik – írja a Huffington Post. Az enzimek elsőnek a sejtmembránokat emésztik meg, majd kiszivárognak. Ez legtöbbször az enzimekben gazdag májban, vagy a magas víztartalmú agyban kezdődik. A károsodott vérsejtek kiloccsannak a sérült véredényekből, és a gravitáció segítségével letelepednek a hajszálerekben, ezek a kis erek okozzák a bőr elszíneződését.


A test hője addig csökken, amíg fel nem veszi a környezete hőmérsékletét. Ezután beáll a hullamerevség, kezdve a szemhéjakkal, az állkapoccsal és a nyaki izmokkal amit a törzs és a végtagok követnek. Az életben az izmok feszítő és ernyedő munkát végeznek a fonalas fehérjéknek, az aktinnak és a miozinnak köszönhetően. A halál után viszont ezek a sejtek kimerülnek, és fehérjeszálak töltik ki a helyüket. Ez okozza a holttest merevségét.


Ebben a korai stádiumban olyan baktériumok dolgoznak leginkább, amelyek az élő szervezetben, illetve szervezeten is megtalálhatóak. Ugyanis mindannyiunk teste házigazdája a baktériumoknak, amelyek egy speciális mikrobális közösséget alkotnak. A legnagyobb ilyen közösség a bélrendszerben található, ahol megközelítőleg ezerfajta baktérium is élhet. A bél mikrobái az egyik legfontosabb kutatási pontok a biológiában, az itt zajló folyamatok kapcsolatban állnak a különböző betegségekkel, de arról, hogy mi történik itt a halál utáni órákban, keveset tudni.


A legtöbb belső szerv az életben mikrobáktól mentes. A halál után azonban leáll az immunrendszer működése, szabad utat engedve a mikrobáknak a szervezetben. Ez általában a bélben kezdődik, a vékony- illetve a vastagbél csomópontja között. A baktériumok elkezdik megemészteni a belet, majd a környező szöveteket kívülről befelé haladva. Ezután megtámadják az emésztőrendszer kapillárisait és a nyirokcsomót. Először a májban és a lépben, utána pedig a szívet és az agyat gyűrűzik be.


Gulnaz Javan, az Alabama State University professzora és csapata tizenegy holttest szerveit és vérét vizsgálta a halál beállta után 20 és 240 órával. A kutatók megállapították, hogy az egymáshoz hasonló testek bomlási ideje különbözik, de elmondható, hogy a baktériumok a halál után 20, legkésőbb 58 órával célba vették a májat és elterjedtek a szervezetben.


A bomlás

Az önemésztés alatt a baktériumok elkezdenek menekülni a tápcsatornából, amivel kezdetét veszi a rothadás folyamata. A bomlás maga már a korábbi szakaszban elindult, viszont az anaerob baktérium megjelenésekor indul be igazán. Ezek ugyanis elkezdik enni a test szöveteit, az erjedő cukrokban metán, hidrogén-szulfid és ammónia keletkezik, amelyek a testen belül összegyűlve puffadást okoznak a hasüregben vagy a test más részeiben. Ez okozza leginkább a test elszíneződését is. A sérült vér továbbfolyik a széteső érhálózatban, az anaerob baktérium megváltoztatja a hemoglobint. Ez a molekula adja a holttestnek a jellemzően márványos, zöldes-fekete színét. Ahogy a gáz mennyisége nő a szervezetben, úgy jelenik meg egyre több hólyag a bőr felszínén. ezt követi a bőr ellazulása, majd elcsúszása. A gázok és a cseppfolyósított szövetek rendszerint a végbélnyíláson, illetve a test más nyílásain szivárog. A puffadás a bomlás korai szakaszából a későibe történő átmenet jellemző jegye.


A betelepítés

Amikor a bomló test elkezd kitisztulni teljesen védtelen marad. Ekkor kezdik meg munkájukat a húsevő mikrobák. A holttestek ekkor kapnak egy jellegzetes illékony szagot ami a bomlás előrehaladtával változik. Ez a szag ragadja meg a vadvilágban a dögevő legyeket is, amely a sebeken, illetve a test nyílásain keresztül teszi le közel 250 petéjét amely 24 órán belül ki is kel és nekikezd táplálkozni. Ezt a műveletet addig ismétlik, amíg van mit enni. Minden holttest egyedi és a különböző talajok típusától is függ, hogy milyen bakteriális közösség alakul ki. Ezek mikrobák keverednek a szervezet belül dolgozó baktériumokkal.


A tisztítás

Egy átlagos emberi test 50-75 százaléka víz, és minden kilogramm száraz test megközelítőleg 32 gramm nitrogént, 10 gramm foszfort, 4 gramm káliumot és 1 gramm magnéziumot juttat a földbe, tehát a bomlás hatásos a környezet ökoszisztémájára. Ugyanakkor a mikrobális biomassza a holttest környékén a legintenzívebb amelyet a kutatók azzal magyaráztak, hogy a sír környékén változatosabb a növényvilág.

2018. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim válasza:
20-asnál a pont.
2018. jún. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 vorago01 válasza:
100%
Semmi. Tapasztalatból mondom. Én már haltam meg a műtőasztalon. 3 percig halott voltam. És nem emlékszem semmiféle fényekre sem ,meg szellemekre meg miegymás. Ha meghalsz ott rohadsz meg a főld alatt, ki kell ábrándítsalak nincs semmiféle másik élet vagy lélekvándorlás.
2018. jún. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó. Jó hogy nem vándorolt a lelked, mivel felélesztettek. Most te vagy ilyen hülye, vagy valamelyik oldalról szedted?
2018. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
És utolsó meséld már el, honnan a f**zból veszed, hogy elvándorol? Halj meg és írjon a lelked meg csináljon selfiet, és akkor elhiszem..... Eskü néhányan olyan szinten vannak itt, mint a lapos föld hivők
2018. jún. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Majd amikor legkozelebb utazok kuldok neked egy selfiet a torok hadseregrol okes?
2018. jún. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Nem nekem a lelkedről kell. Bizonyítsd be, hogy van halál után lélekvándorlás/mennyország stb a szellemeket még elhiszem, mert több bizonyíték van rá, mint bármely más f**zságra, de Istenre meg nincs bizonyíték, DE ha tudod bizonyítani ezeket, akkor oké. Bár a lélekvándorlást eltudom fogadni, eltudom képzelni, csak azt nem, hogy magaddal viszed a tudást az előző életedből.
2018. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!