Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki foglalkozik alvásparalízissel?

Ki foglalkozik alvásparalízissel?

Figyelt kérdés

A kérdés témaköre nyílván nem egyezik, de ezt találtam a legideálisabbnak. Elsőkörben: 16/f


Szóval nem tudom van-e valaki rajtam kívül, de szándékosan előidézem magamnak ezeket az élményeket. A technika nem nehéz, mostmár ha egy kicsit is fáradt vagyok, el tudom érni, hogy a tudatom fentmaradjon a testem elalvása mellett. Mondhatni eléggé érdekel a téma és ki szeretnék aknázni minden lehetőséget, amit ez a tudatállapot nyújt. Jelenleg ott tartok, hogy néha képes vagyok befolyásolni a hallucinációt, át-át esve tudatos álomba, de eközben ugyanúgy megmarad az eredeti állapot, a kettő között egyensúlyozok. Már egyáltalán nem tartom ijesztőnek, valójában eddig sem, de miután egy kis kontrollt szereztem, így szívesen ellébecolgatok ott.

Remélem nálatok is jellemző, kezdetben azt tapasztaltam, hogy a tudatom egy része "ellenem dolgozik". Ha ezt csak elhitetem magammal és a hallucinációm témái ezért szólnak gyakran erről, akkor is érdekes, ez a valószínűbb. Ez feltehetően olyan, mint mikor valaki szimplán a talán nem is tudatosult félelmeit kapja vászonra, csak másabb formában. Kifejtve: Tudatom ellenem dolgozik, tehát megjelenik egy karakter, aki meggátolja hogy tovább áskálódjak az állapotban, hatására erős fejfárást érzek például, mindenképpen ki akar onnan terelni. Valamilyen szinten vicces, hogy éppen én jelentem a legnagyobb akadályt.


Ódákat zengtem, lehet hosszú lesz egy kicsit, de szerintem teljesen érthető és a kérdéseim a következőek:

Nektek milyen élményeitek voltak eddig? Miket láttatok? Mit gondoltok erről az állapotról? Igazából bármi amit hozzáfűznétek és lényegesnek találtok.



2018. júl. 16. 17:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Na erről nem hallottam még. Mindenképpen utánanézek, hátha Ios-ra is le lehet szedni.

Igen, a hozzáállás fontos, az a baj sok minden eltereli a figyelmemet és a végén ott lyukadok ki, hogy már nem is hiszek magamban. De ez küszöbölhető. Köszi a választ.

2018. júl. 16. 19:19
 12/16 km4xs válasza:
Kedves kérdező, te tényleg 16 éves vagy? Nagyon ritka az ilyen értelmes és szemléletes megfogalmazás még az én 30-as korosztályomban is, nem hogy egy tinitől.zefügg az
2018. júl. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg 16 vagyok. De ezt csak annak köszönhetem, hogy magas a nyelvi intelligenciám. Pl.: Óvodában folyékonyan olvastam, mikor mások még a betűt sem ismerték, fellendült a fogalmazási képességem. Nem tudom ismered-e a Gardner-féle 7 intelligenciatípust. Ha azt veszem alapul, akkor a többi az átlagosnak mondható, ez csak a máz. Szeretek igényesen fogalmazni.
2018. júl. 17. 08:59
 14/16 bau válasza:

Tavaly nyáron sikerült először előidéznem ezt az állapotot mivel nagyon érdekelt a tudatos álmodás témája és a reality check-ek nem váltak be, ezért megpróbáltam ezt a módszert, ha fenn tartom a tudatomat elalvás közbe elvileg könnyebben tudok átmenni tudatos álomba. Életem egyik legrosszabb döntése volt h kiakartam ezt a módszert próbálni.


A módszert egyébként a wikipédián olvastam és nem gondoltam volna h ezzel tényleg elő lehet szándékosan idézni ezt a tudatállapotot. Mikor már olyan fáradt vagy h bármelyik pillanatba elaludhatsz ki kell nyitnod a szemed és akkor ebbe az állapotba kerülsz. Nagyon nehéz megcsinálni nekem is csak többszöri próbálkozás után sikerült, de mióta sikerült azóta sajnos már párszor megtörtént akaratom ellenére is, de könnyen elő is tudom idézni magamtól.


A legelső élményem a következő volt. Kinyitottam a szemem és hangokat hallottam. Árnyékok voltak a szobában és egyszer csak valaki előhúzott egy kardot és közeledett felém. Ekkor sikerült felébrednem és azt hittem szívrohamot kapok. Fontos h mindig az oldalamon szoktam elaludni tehát mikor ebbe az állapotba kerültem a falat láttam és onnan az árnyékokat. A másik félelmetes élményem az volt mikor (itt is oldalamon aludtam el a fal fele) láttam az árnyékomat ahogy éppen fekszik az ágyban és egy alak rajtam áll. Aztán hirtelen csápokká változik és belém mászik a gyomromon keresztül. Ekkor mintha éreztem volna valami éles szúró fájdalmat és utána felkeltem. Rohantam is át anyuhoz mert utána nem tudtam volna egyedül elaludni.


Egyébként akkor szoktam ebbe az állapotba kerülni mikor felébredek az alvásból és ha egyből megpróbálok visszaaludni akkor egyből ebbe az állapotba kerülök.


Utána volt hogy magamtól megint előidéztem ezt az állapotot hátha letudom győzni a félelmem de sajnos nem sikerült. Eddig körülbelül 5x volt alvásparalízisem mióta tudatosan előidéztem.


Bárcsak nekem is sikerülne h nem tölt el félelemmel ha megint ebbe az állapotba kerülök. Esetleg valami tanácsot tudnál adni ezzel kapcsolatban kérdező?

2018. júl. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Annyit tudok hozzáfűzni, hogy én a hallucinációkat megszüntetem annyival, hogy becsukom a szemem. Így a ledermedt állapot megmarad, de a hallucinációk eltűnnek. Éppen ezért ez a szemkinyitós technika pont hogy egybeütközik a haluk megszüntetésével, de persze ha érzed hogy nem tudatos álomba estél át hanem paralízisbe, akkor még időben lehet cselekedni. Nekem már nincsenek is igazán ijesztő paralíziseim. A legutóbbiban konkrétan Musical párbajt rendeztem a saját halummal, majd megnyertem és felébredhettem. Érdekes dolgok ezek. :D
2018. júl. 26. 15:43
 16/16 anonim ***** válasza:
Az első két paralízisem volt valamennyire ijesztő, de inkább csodáltam ezt a jelenséget, mert már korábban olvastam róla. Utána pedig rájöttem, hogy lehet irányítani a hallucinációkat, így sokkal élvezetesebb az egész. Egyik alkalommal pl épp lebegtem a szobámban, amikor arra gondoltam, hogy sokaknak félelmetes hallucinációik vannak. Milyen lenne, ha nekem is lenne? Pl elkezdene valaki folytogatni? Hát azonnal megjött a hatás, mint egy tudatos álomnál. Ekkor jöttem rá, hogy gondolkodástól függ, rossz vagy jó élmény lesz-e. Csak egy kicsit reálisan kell szemlélni a dolgokat, hisz magadon kívül senki nem árthat neked. Nem kell küzdeni ellene, inkább csak ellazulni, és átcsúszni egy tudatos álomba.
2018. júl. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!