Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sorsszerű lehet a magányom?

Sorsszerű lehet a magányom?

Figyelt kérdés

Elnézést kérek, hogy ide és nem a társkeresési problémákba írtam, de sokfelől hallok olyasmit, hogy vannak sorsszerű dolgok az életünkben, amit nem lehet kikerülni.

Volt hosszabb párkapcsolatom, mely 5 éve véget ért. A gyászfolyamatból felépülve később elkezdtem ismerkedni, társkeresni. Néhány elég balul sikerült affair után elengedtem a dolgot, mondván, hogy a túlzott akarás kontraproduktív lehet.

Namost a kérdésem annyi, hogy mivel nem vagyok csúnya, nem vagyok sem nyomulós, sem afféle "needy" típus, élem az életemet, de lehetséges, hogy tűélesen és halál következetesen "le vagyok tiltva" a kollektív tudattalanban arról, hogy bárkit is érdekeljek?

Az online társkeresőkkel megesett, hogy hónapokig zéró, azaz nulla találat, vagy érdeklődés felém. Az afféle szórakozóhelyeken való ismerkedés dettó. Olyan tűélesen max friendzone a nőknél.

Azért lep meg mindez, mert 4 éve már annak, hogy tudatossággal, személyiséfgejlesztéssel, önszeretettel és egyéb ilyesmivel foglalkozom. Meditálok is időnként, igyekszem a tiszta tudatot elérni. Még zen-nel is foglalkozom. Hozzáteszem, abszolút nem vagyok rágörcsölve a "csajozásra" de azért nagyon meglep, hogy tisztára olyan, mintha valami elvont rejtett taszítás lenne az aurámban. Haverkodni szeretnek velem, de mintha testileg olyan taszító lennék, mint egy azonos polaritású mágnes.

Kérem, hogy akiknek csak beszólogató, ellenségeskedő színvonalú válaszra telik, ne fárassza magát, ne raboljuk egymás idejét.

Arra vagyok kíváncsi, hogy más is élt-e át ilyet? Illetve lehet-e sorsszerű és áthatolhatatlan 'párkapcsokati tiltás' az ember karmájában?



2018. júl. 23. 07:23
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Tudni kéne, hogy hány éves vagy.

Az ilyen mélyebb gondolkodás a középkorúaknál megnyerő lehet, egy vékony réteg számára, de a fiataloknál ennyi erővel rakhatnál a homlokodra egy horogkeresztet is, az sem ennyire bugyi taszító.


Én inkább a stílusban látom a hibát.


A nők igazából egy olyan pasira vágynak, aki vicces, könnyed, "él" nem pedig egy olyanra, aki mély gondolatokkal traktálja őket.


Sokkal nagyobb lehetne a sikered ha picit egyszerűsítenél a stílusodon és azt jókora önbizalommal kontráznád meg.

2018. júl. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem, amit mondasz. Nem is rossz. De! Tisztán fotó alapú igen nem-nél hogy menne már át "mély gondolkodás" és önbizalomhiány?

Más. Senki nem tart önbizalomhiányosnak, max nem vagyok ilyen csajozós üzemmódú.


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..

2018. júl. 23. 08:10
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Én nem hiszek a sorsban, én abban hiszek, hogy mindenki maga alakítja a jövőjét. A "sors" az elbukott emberek önvígasztalása, hogy nem ők tehetnek semmiről, ők akkor is jól csináltak mindent. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy egy hulladék/akaratgyenge/stb. ember vagy, nehogy így értsd. Csak annyit értek ezalatt, hogy ne nyugodj bele, próbálkozz tovább. Majd összejön, nem sietsz sehova.
2018. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én (is) azt vallom, hogy a felelősség és szabad akarat együtt kell hogy mozogjon. Egyik a másik nélkül értelmetlen.

Amúgy ha valaki akaratgyenge hulladék netán, az is megérdemli az esélyt, hogy teljes életet éljen.

Nálam ez a sorsszerűség vagy elátkozottsági érzet azután jött be, hogy irdatlan sok tudatosság és felelősségvállalás után sem sikerült kilendülni a holtpontról.

2018. júl. 23. 08:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvastam ilyenről mostanában, mert engem is érdekel a téma. Hasonló problémáim vannak, és már mindenhol keresem a magyarázatot.
2018. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszek a sorsszerűségben. Azt gondolom, hogy mindennek megvan az oka csak egyszerűbb azt mondani, hogy ezt a sors/Isten/univerzum (kinek mi) rendelte így. Nem feltétlenül a társkeresésre, hanem úgy általánosságban értem.


Lehet, hogy csak nem megfelelő helyen keresel, vagy nem megfelelő célcsoportban. Lehet az is a gond, hogy "keresel" és nem csak hagyod a dolgokat történni. Azt írtad, hogy a haverkodás megy, azzal nincs gond. lehet, hogy ezen a vonalon kellene elindulnod. Gondolom azért megy a haverkodás, mert van közös érdeklődési pont. Nem baj, ha az első X találkozás nem randi és az sem baj, ha X randi után sincs lánykérés. Csak tölts minél több időt azokkal akikkel jól érzed magad és majd kialakul.

2018. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A magány sohasem sorsszerű.
2018. júl. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!