Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért vannak ebben a témakörbe...

Miért vannak ebben a témakörben olyanok, akik csak azért jönnek ide, hogy ostobaságokat írjanak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
MErt ez a témakör erröl szól...(ostobaságokról)
2010. jún. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
szerintem nem csak ide jönnek,hanem az egész oldalon mindenhova...na meg a sok agresszív ember is itt éli ki magát,akiknek egyébként a kutyát sem érdekli a véleménye.Sz*r lett ez az oldal is...
2010. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En pl ugy kerultem ide, hogy amikor a kerdeseimet nezegettem feltunt, hogy atraktak a kerdesemet ide a termeszettudomanyok temakorbol!! Komolyan nevetseges, nyilvan azert kerdeztem ott, amit kerdeztem, mert a termeszettudomanyos valaszra voltam kivancsi. Miert nem maradhatott ott, nem ertem...
2010. jún. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Pusztán unaloműző. És azért írok baromságokat mert nem hiszek benne, a ráadás pedig a reakció amit kivált az emberekből. Mert ugye, hogy reagáltok? Mi a f*sz huzzá mán innen te bunkó, miccsinálsze buksi moréjjá! Ahelyett, hogy így reagálnátok: Hehe, ezen jót röhögtem, de esetleg nincs olyan aki tudja a kérdésemre a választ?
2010. jún. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 M@x ***** válasza:
100%
Szoktak normális válaszok érkezni!!! Amit te írtál az sztereotípia!!!
2010. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert ezek a témák már nem hermetikusak (sajnos)

Régen azért volt beavatás, mert nem kaphatta meg mindenki a tanításokat pontosan azért ami most van a világban a mágiával és ezoteriával. 1777-ben indult a világ hivatalos deszakralizációja, és elkezdtek a hermetikus tanítások "kicsöpögni" a civilek közé. Ezért van az, hogyha pl 100 embert megkérdezel, hogy mi az "asztrológiai jegye" (ami így helytelen kifejezés), egyből rávágjy 70 és abból 60 azt is mondja, hogy de hülyeség, mert rá nem igaz. És igazuk is van! Mert az asztrológiából tudják a napjegyüket, néhányan az aszcendensüket is, de az asztrológiában 10 bolygó, és millió szögkapcsolat + 12 ház, azok bolygói és helye EGYÜTT ad ki egy horoszkópot. Kicsöpögött a köztudatba a napjegy, mindenki rácsapott, és kijelentették hogy nem igaz rájuk. Ezzel nincs is baj, mert ez így is van. A baj hogy a napjegyet azonosítják a horoszkóppal. Sok újság ontja a megalapozatlan hülye napi "horoszkópot" ami HÜLYESÉG. És így az emberekhez eljutó sok részinformáció mind hülyeségnek bizonyul, és ezt ráhúzzák az egész rendszerre.

Más példa: alchimia. Akinek ismerős a szó, az rávágja: jaa az aranycsinálós hülyeség. És nekik is igazuk van, mert ez hülyeség. Az alchimia lényege nem az arany, hanem a prima materia és a transzmutáció.

Sorolhatnánk a példákat, de egy a lényeg. Az emberekhez eljut soksok félinformáció, minek hatására megállapítják hogy hülyeség.

Egy utolsó péda:

Az van most a hermetikus tanokkal, ami pl akkor lenne, ha bélabácsinak fájna a torka és a feje, elmenne orvoshoz, aki felír neki antibiotikumot. Bélabácsi beszedegeti és elmúlik. Egy hét múlva mondja a szomszédjának Lajos bácsinak: Képzeld fájt a fejem, kaptam XY antibiotikumot, beszedtem és elmúlt. Erre lajos bácsi: óóó én is migrénes vagyok, nekem is van még a gyógyszeres dobozban XY antibiotikum, mert a feleségemnek felírták de nem szedte be. Beszedi, természetesen megmarad a frontérzékeny fejfájása, és kijelenti: XY antibiotikum sz*r, mert neki még fáj a feje...

Ilyenek az emberek, ezért van sok félinfó, sarlatán, önjelölt mágus akik mind lejáratták ezt a dolgot...


(bocs ha hosszú lett:) )


Namaste

2010. júl. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden témakörbe irkálnak hülyeségeket. És ez az összes többi témában is idegesíti az embereket.
2010. júl. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert az emberek nem tartják tiszteletben egymást. Valakinek a hitét,spirituális identitását nem kéne leszólni. Ennyi erővel a buddhisták,vagy keresztények is dobálózhatnának mindenféle megmagyarázhatatlan jelenséggel,fizikai paradoxonokkal,vagy a kvantumfizikával,mely egy az egyben rejtély a tudósok számára. Tudod,vannak emberek,akik az életben semmitmondó,unalmas,átlagos alakok akikre a kutya se figyel,na ők ide jönnek kiélni magukat,jól megmondják a magukét és elhitetik magukkal,hogy okosak és fontosak. Gondolom mindjárt jön,hogy én is ilyen vagyok. Na igen,de az én véleményemre a való életben is adnak,és ide azért jövök,hogy másokét elolvassam.:) 18/L
2010. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!