Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Halálunk után a végtelen...

Halálunk után a végtelen semmibe kerülünk?

Figyelt kérdés
Én így gondolom és több jel is erre utal.Az élet csak egy múlandó dolog utána az örökös sötét semmi van szerintem.Túl jó lenne ha tényleg lenne folytatás.

#halál #Sötét semmi
2018. nov. 21. 15:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
62%
Logika. Van öntudatod. Ugye? Gondolkozol, tudod hogy élsz, csinálod a dolgod. Meghalsz. Akárhol leszel, a paraszti logika azt mondja hogy ha most tudsz magadról akkor majd halál után is tudni fogsz. Nem fogsz megsemmisülni. Nyugi.
2018. nov. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
61%
Sajnálom, hogy így hiszed. Ha ez tényleg így volna, ahogy gondolod, akkor mi értelme lenne élni? Semmi? Akkor minek élsz? Maradandót akarsz alkotni, amire több ezer év múlva is emlékeznek majd? Minek? Ők is meghalnak és a semmibe kerülnek. Legalább is szerinted. Mik azok a jelek, amik erre utalnak?
2018. nov. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%
Vége a szimulációnak. Ha tetszett, veszel még egy kreditet, és kezded előről.
2018. nov. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
47%
Én csak a klinikai halálról tudok nyilatkozni, mert csak abban volt részem, de az pont olyan volt, mint amikor mélyen elalszol álmok nélkül. Egyik pillanatban vagy, a másik pillanatban megszűnik minden. Szerintem ez teljesen rendben van, nem hiszek abban, hogy lenne bármi is a halál után, de nem is szeretném, hogy legyen.
2018. nov. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
38%

Jól látom a kérdésedből, hogy nem a testnek tartod magad? Merthogy a test nem válik semmivé, hanem oszlásnak indul -hacsak nem hamvasztják, vagy mumifikálják-, elemeire bomlik, és visszakerül az anyagi természet körforgásába.

Mire utalsz, ami nem testként -vagyis nem anyagként- te vagy, és végtelen semmibe kerül szerinted? Valamiféle szellemi minőségre utalsz? Tudjuk erről a szellemi minőségről, hogy tud-e létezni az anyagi test nélkül? Amit tudunk csak az, hogy testi érzékszervekkel közvetlenül nem érzékeljük. Közvetetten, hatásai alapján sem érzékeljük?

2018. nov. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

#4

Igen de erről azt olvastam hogy nem is lehet halott valaki akit újraélesztettek mert akkor nem tudták volna újraéleszteni.Ezeknek a klinikai halálos embereknek leáll a szívük de az agyuk ugyanugy műkődik és így visszatudják őket hozni, vagyis nem is haltak meg.

2018. nov. 21. 16:52
 7/28 A kérdező kommentje:

#5

Nem.

Úgy értem hogy nem látunk semmit,nem érzünk semmit és ez a semmi érzet örökké tart.Mondjuk ezt én is hülyeségnek tartom de ha egyszer ez van akkor nem tudok mit mondani.

2018. nov. 21. 16:57
 8/28 anonim ***** válasza:
58%

De loool ez nem így van xd

Ha hülyeségnek tartod, akkor eleve mért fogadnád el?

Nem így van egyébként. (tudom ez most hülyén hangzik, de akkor sem..)

Viszont nem is úgy van, hogy meghalsz, aztán ha jó vagy mész a jézuskához a mennybe, ha rossz vagy mész a pokolba.

Vagyis SZERINTEM lehet benne valami ilyesmi, de nem így. Meg aztán van aki leszületik megint ide a földre, de nem tudom mi alapján dől el hogy ki.. Meg így amúgy konkrétumokat nem tudok, de az biztos, hogy elég sok minden van a halál után. Szerintem még több is, mint itt a földön.

2018. nov. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
74%

"...nem látunk semmit,nem érzünk semmit és ez a semmi érzet örökké tart."

A látáshoz, érzéshez érzékszerv szükséges. Ha a tested szétesett, nincsenek érzékszervek -> nincs látás, nincs érzés. Ha a tudat a fizikai test terméke, akkor a test felbomlásával nincs tudat -> a nem érzésnek nincs érzete.

Hacsak nem gondoltad meg magad, és mégis feltételezel a testeden kívül valamilyen attól függetleníthető szellemi minőséget.

2018. nov. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
63%
Én is gondolom, mint te, kérdező. Halálunk után nem lesz semmi, mint ahogy a születésünk előtt sem volt. Nem leszünk, és kész. Ennyi.
2018. nov. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!