Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nálatok hol, és miért ott a...

Nálatok hol, és miért ott a határ?

Figyelt kérdés

A kérdés arra vonatkozik, hogy ha hiszel az ilyen dolgokban, mint: jóslás, okkultizmus, mágia, varázslat, kötés,..., akkor mennyire és miért?


- Szakítanál, ha a horoszkópod azt mondaná, hogy rossz történik?


- A teljes lottó nyereményedet elégetnéd, ha a mágusmestered azt mondaná, hogy halált hoz rád?


- Abortuszra mennél, ha ezt mondanák a felsőbb erők?


- Kilépnél a havi 1M fizus melódból, ha a lelki vezetőd kérné?


Ezek nyilván példák voltak, csak az érdekel, hogy te mennyire hiszed el ezt a sok fiktív marhaságot?


Illetve, ha nagyon hinnél, és e miatt kidobna a pasid, akkor ugye nem haragudnál rá és nem bánnád, hiszen ezt a sors akarta, ugye?



2018. nov. 27. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

A határ úgy pár tucat nagyságrenddel az általad írtak alatt van :) Nem vagyok földhözragadt materialista, de idiótaságokban nem hiszek.


A fentiekkel főleg az a bajom, hogy birkaként követnék valaki mást. Én nem teszek ilyet, akkor sem, ha nyitottan gondolkodom bizonyos dolgokban.

2018. nov. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
A tudományosság a határ. Minden kérdésre nem a válaszom. Ha a csajom ilyenekben hinne egyből kidobnám mert ezek alapján tanulatlan és logikátlan.
2018. nov. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

"ha nagyon hinnél, és e miatt kidobna a pasid"

Nem tudna ilyen, tehát világnézeti különbségek miatt kidobni, mert eleve össze se jönnék olyannal, akivel ennyire különbözően gondolkodunk alapvető fontosságú kérdésekről. (Mellesleg én az a fél lennék, aki nem hisz az ezotériában.)

2018. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

"Szakítanál, ha a horoszkópod azt mondaná, hogy rossz történik?"

-Nem.


"- A teljes lottó nyereményedet elégetnéd, ha a mágusmestered azt mondaná, hogy halált hoz rád?"

-Nem. Akkor inkább elajándékoznám.



"- Abortuszra mennél, ha ezt mondanák a felsőbb erők?"

-Nem.



"- Kilépnél a havi 1M fizus melódból, ha a lelki vezetőd kérné?"

-Nem.


"Ezek nyilván példák voltak, csak az érdekel, hogy te mennyire hiszed el ezt a sok fiktív marhaságot?"

Ezek nagyon nagy marhaságok. Az én hitem ezekben a ezoterikus dolgokban ,még a normál szinten van.



"Illetve, ha nagyon hinnél, és e miatt kidobna a pasid, akkor ugye nem haragudnál rá és nem bánnád, hiszen ezt a sors akarta, ugye?"

Ha ezekben hinnék nagyon, amiket te felsoroltál akkor totál megérteném szegény pasit ,miért dobott ki és eszembe se jutna haragudni rá.

2018. nov. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

"Ha ezekben hinnék nagyon, amiket te felsoroltál akkor totál megérteném szegény pasit"

Ha ezekben hinnél nagyon, akkor szerintem nem lennél annyira beszámítható, hogy totál meg tudd őt érteni. :)

2018. nov. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

1. A bulvárhoroszkópok sokmindent mondanak, szórakoztatásra jók. Az egyéni, személyre szabott elemzés és a szinasztria pedig eshetőségeket mutat, konfliktusforrásokat és harmóniára lehetőséget, igazából az egyéneken múlik, mit kezdenek ezekkel, mennyire tudatosak például. Az ilyenekre figyelek, mert nálam ez működött már, a többivel meg elszórakoztatom magam.


2. Nyilván nem égetném el a nyereményemet, de kiröhögném a "mestert".


3. Nem, ebben én döntök felsőbb erők nélkül, meg az egészségügy.


4. Előbb kell egy havi 1M fizus meló.

2018. nov. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Csak tapasztalati úton hiszek el bármit. Vakon, dogmatikus alapon semmit. Nem vagyok engedelmes típus sem, nem lehet egykönnyen megfélemlíteni. Hinni is mindenkinek elhiszem, hogy amit mond azt átélte vagy azt, hogy szerinte hihető, tehát ikyen mindent tagadó szkeptikus sem vagyok, ám a tapasztalás kell, vagy a logikus, érthető magyarázat.


De ilyenekre nincs és elküldeném anyjába aki ilyet mond,mhogy égessem el a lottón nyert pénzt, vagy szakítsak egy olyan emberrel akivel jól kijövök, vagy hagyjak el egy jövedelmező dolgot. Az ilyen szellemi vezetőt cserélném le.

2018. nov. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

Ja, a mester azt mondaná a hülyének, hogy add ide a nyereményt, majd én tudom mit kell vele csinálni.

Ennyi örökséget egy kérdésben azért ritkán olvasni.


felsőbb erők, mester, meg lelki vezető - majd ők mondják meg, hogyan éljek, mi?

2018. nov. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm anyukája (asztrológus) egy ismertebb újságnak\oldalnak írta a horoszkópot.

Egyszer még nem ért haza az ismerősöm, és így anyukája mellé ültem, amíg ő dolgozott.

Úgy nézett ki, hogy megnyitott 3 másik oldalt ahol a horoszkóp volt és azokat átfogalmazta.

Azóta még annyira sem hiszek a heti\havi horoszkópban.

2018. nov. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező, még az elvalkult ezotérikus hívőknél is idiótább kérdést tettél fel, mert:

1. aki nem hisz az ilyesmiben, annak egyértelműen nemleges válasza van minden kérdésre. De egyébként sem ők kéne válaszoljanak...


2. aki csak a "netről olvassuk el a horoszkópot minden nap" kategóriába tartozik, az nem tud kommunikálni semmilyen mesterrel vagy szellemi tanítóval. Aki meg olyan agyalágyult, hogy a horoszkóp elolvasása után szakít a párjával, annál a gondok nem az "ezotérikus hitnél" kezdődnek... Meg eleve aki azt mondja, hogy neki sokszor bejöttek a napi horoszkópban leírtak, az csak azért van, mert saját magát ráálította az ügyre, és egyszerűen bevonzotta magának... Ebben semmi mágia nincsen.


3. aki meg a mindennapjait a valódi spiritualizmus szerint éli, esetleg más entitásokkal is beszélgetni tud, annak megint hülyeség ilyen kérdést feltenni, hisz már az önmegvalósítás útján van, tehát nem hiszem, hogy valami légből kapott horoszkóp hatni tudna rá...


"jóslás, okkultizmus, mágia, varázslat, kötés" "sok fiktív marhaság" Most akkor számodra ezek a sok fiktív marhaság, vagy a kérdésekben megfogalmazottak? Mert nehogy azt hitt a mágiának bármi köze is van a napi horoszkóphoz... Felsorolsz pár fogalmat, majd alább teljesen másról beszélsz... Először utána kéne olvasni, hogy mi is az mágia, honnan jön a jóslás, ki alkalmazta, mit takar valójában. Az egész kérdés olyan, mintha véletlenül az Ezo tv-re kapcsoltál volna, utána meg idejöttél picsogni...

2018. nov. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!