Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az hogy néha úgy...

Miért van az hogy néha úgy érzem hogy a körülöttem lévő embereken szellemileg és lelkileg túlnőttem?

Figyelt kérdés
Ezt nem egoizmusból tettem, fel, egyyszrűen úgy érzem hogy mind a családom mind a barátaim más világban élnek mint én. Felszínesnek érzem őket, és jó eltudok velük csevegni mint ahogy régen pl divatról pasikról csajokról bulikról stb.,de úgy érzem nekem ennél több kell, én már nem ilyen vagyok. 2 éve kezdtem el magamtól foglalkozni vallásokkal, pszichológiával, ezotéria bizonyos részeivel, és eközben folyamatosan jöttem rá hogy nekem nem az kell már ami itt van. Van még ilyen rajtam kívül?
2010. júl. 3. 21:27
 1/10 anonim válasza:
100%

Ha hasonló gondolkodású társat találsz magadnak hozzá, akkor semmi baj nincs azzal, ha így érzel.

Szerencsére a párommal ilyen szempontból 100%-ig egyezünk, néha naponta megállapítja valamelyikünk, hogy "mi vagyunk a négerek" :)

Csak így sajnos nem lesz igazi barátod sosem...

2010. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Irigyellek, mert én már nem tudok beszélgetni az ilyen felszínes emberekkel. :( Inkább elmenekülök.
2010. júl. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan vagyok ezzel.Én sem egoizmusból,csak az a helyzet,hogy szeretném,ha a körülöttem lévő emberek is túllátnának kicsit a hétköznapi témákon,de sajna ritkán akad utamba ilyen ember.Vagy lehet,hogy csak jól titkolják,hogy a munkán és bevásárláson kívül más is érdekli őket.
2010. júl. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Tökéletesen átérzem a helyzeted. Te, engem keresel!!!!!
2010. júl. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is teljesen ilyen vagyok.Néha úgy érzem jobb lenne ha nem is itt lennék hanem valahol máshol...egy olyan helyen ahol velem hasonló gondolkodású emberek vannak.Talán akkor teljesnek érezném magam:S valahogy eddig sem nagyon találtam a helyemet, persze nem vagyok embergyűlölő, de az ilyen emberekkel általában nem találom meg a közös hangsúlyt.:S Nehéz így találni magunknak barátot/barátnőt.:/
2010. júl. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok... Hullámokban tör rám emiatt a depresszió, és elkezdtem pszichológushoz járni. Jókat elbeszélgetünk, és érti is, hogy mi van velem, de nem nagyon tud segíteni. Most még én is szeretném ilyen módon terápiásan megoldani ezt a dolgot, de attól tartok, majd neki is hazudnom kell... hogy már nem érzem olyan súlyosnak azt a távolságot magam meg a világ között... mert nem akarok gyógyszereket szedni...

Szerinte megvan az esély rá, hogy találok majd ilyen embert, akinél úgy érzem, "felér" hozzám.

De szeretném ezt hinni!

2010. júl. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik, hogy elég sokan vagyunk, akiknek nem itt van a helyük! Jómagam sem tudom megérteni ezt a beteg világot. Sok primitív ostoba életképtelen élőlény rohangál üres fejjel, igazi gondolatok és igazi érzelmek nélkül....
2010. júl. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem ugyanez a helyzet - épp ezért lettem én a Kívülálló a családban, igaz, már kiskorom óta így van ez.

Nem azt mondom, szeretem őket, és tudom, hogy én sem vagyok valami keleti bölcs, aki 18 évesen már megértette a világ milyenségét, azt is tudom hogy nem vagyok olyan jó ember, amilyen lehetnék, hogy nekem is sok a hibám, és nekem sem könnyű az életem - de én akarok változtatni!

Ők pedig élik a maguk hétköznapi kis életét, hétköznapi problémáikat - mit főzzünk vacsorára? - és soha senkivel nem lehet valami komoly dologról beszélni. Hagyjuk azt, hogy a családunkban én vagyok jóformán az egyetlen, aki olvasni szokott - mondjuk úgy öt ember helyett is -, de kétlem, hogy a szellemi beszélgetésekhez csak műveltség kellene. Vallás, pszichológia, filozófiai felvetések - ezekről nincs önálló véleményük, vagy ha mégis, azt nagyon jól titkolják, nekem még nem sikerült kihúznom belőlük.

De nem csak erről van szó, hanem a jellemükről is: bosszúvágy, irigység, gyűlölet hajtja őket folyton.

És itt állok én egyedül, aki csak mosolyog és türelmesen csóválja a fejét a primitív kis problémáikon, de közben fáj, amiért nem látják a lényeget. Nem értik, hogy mi az a szeretet; minden akörül forog, hogy XY mekkora szemét, de emellett már eszükbe sem jut, hogy akármilyen szemét, azért meg kell hagyni, vannak tiszteletreméltó tulajdonság.

Miért nem tudnak úgy nézni valakire, hogy akarják benne keresni a jót?

2010. júl. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Én ugyanebben a cipőben járok, és én is így kezdtem, de én magammal el voltam(nem beszéltem meg mással sohasem a dolgaimat, volt mi meghallgasson). Ahova pedig kilyukadtam az egy könyv. És itt meg is álltam, mert nincs szükségem több információra, ugyanis ez megadja mindet amire egy embernek szüksége van. Átadom neked is, és használd egészséggel. :)


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.

[link]


üdv és sok sikert.

25/F

2010. júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy ennyi válasz érkezett, és látom nem vagyok egyedül. A könyvre kiváncsi lettem:)
2010. júl. 4. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!