Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha megtehetnétek, hogy könnyed...

Ha megtehetnétek, hogy könnyedén megváltoztatjátok az életeteket olyanra amilyenre szeretnétek, megtennétek?

Figyelt kérdés
és abban hogy megváltoztassátok jelenlegi álláspontotok szerint mi akadályoz leginkább? (itt gondolkodásra és cselekvésre gondolok nem külső körülményekre)

2019. ápr. 3. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen igen....
2019. ápr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
85%

Hát én felnőtt férfi létemre keményen drogfüggő vagyok. Mindig is menekültem az "élet" elől, ezért nem tanultam (csak egy szakmunkásom van), nem jöttek össze a párkapcsolatok, és nincsenek barátaim sem. Nemrég mégis lett egy párom, és egy rövid időre éreztem milyen az igazi "élet" amiről lemaradok. Csakhogy a drogfüggőségem végett véget ért ez a kapcsolatom is. Miatta megpróbáltam volna mindent (bementem volna rehabra stb) hogy leálljak, mert azt érzetem Vele lehet "normális életem". De mivel egyedül maradtam.., feladtam. Nincs erőm hogy változtassak, vagy egyáltalán normális munkám legyen mert eldrogozom a pénzt. Ha most elkezdeném rendbehozni a szétcsúszott életem, akkor is kb évekig egyedül maradnák. Így ekkora léptékben nem tudok előre tervezni, mert sosem csináltam ilyet, és nincs hozzá belső erőm. Új kapcsolatot pedig már nem is akarok így kialakítani, mert félek mást is csak belekevernék a saját hülyeségeimbe. Feladtam az életem! Elfogadtam hogy ez van, és valószínűleg éveim vannak hátra. Már nem akarom hogy bárki is megmentsen, mert aki a közelembe kerül - annak csak szenvedést okozok.


Ha könnyedén megtehetném megváltoztatnám az életem, és egy másik helyen szeretnék lakni. Ahol nem ismerek senkit, és aztán nem is állnék szóba olyanokkal akiken látszik hogy drogoznak.

Szeretnék egy társat, egy "párt" akit szerethetek, és akiben megbízhatok.

Egy boldog családban szeretnék élni, és ha lehet olyan munkát szeretnék csinálni amit szeretek (földművelés).


(Ehhez pedig innen látszólag hiába változtatom meg a gondolkodásom, mert az életem egzisztenciálisan nagy 0 iszonyúan magányos vagyok, és ha elmegyek a kisboltba zsemléért és bekínálnak a droggal - akkor ebben az élethelyzetben egyszerűen nem tudok rá Nemet mondani..)

2019. ápr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

én egyre inkább azt látom hogy önmagunk és ezáltal az életünk megváltoztatása nem is olyan ördöngős dolog. a terapeuták sőt guruk technikái kb 80 %-ban működnek (saját tapasztalat) mégsem használjuk őket. olyan mintha valami belső erő visszahuzna. másokon is ezt látom.

szerintetek az akaraterőn és komfortzónán túl mi lehet ennek az oka?

2019. ápr. 3. 15:10
 4/7 anonim válasza:
Szerintem a problémák amiket korábban létrehoztunk, örvényként sziipantanak a mélybe.. Ez az a láthatatlan erő, amit egyre nehezebb "áttörni".
2019. ápr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
De még az is probléma lehet, ha nem hiszünk valamiben (hogy el tudjuk érni..) és túl sokat "magyarázzuk" magunknak hogy Nem vagyunk rá képesek (ezzel pedig önmagunkat korlátozzuk). De hiába látjuk ezt, mert utána is tök nehéz rajta változtatni..
2019. ápr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

minden bizonnyal meg és meg is változtatom!


szerencsére belső dolog nem akadályoz csak külső!!!

2019. ápr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van aki megtudja. Van aki nem. Attól függ mennyi ereje van.
2019. ápr. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!