Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan és mikor meditáljak,...

Hogyan és mikor meditáljak, ha szinte sosem vagyok egyedül otthon? Ki hogy oldja meg?

Figyelt kérdés
Próbáltam elalvás előtt és felébredés után, fekve, de ahogy írják a mesterek, szinte mindig bealszom. Gyerekeim, férjem közül mindig van vaki otthon és kicsi a lakás hogy elvonuljak :-(
2019. júl. 8. 17:15
 1/8 anonim válasza:
100%
A szabadban szoktam, hasonló okok miatt. Este amikor senki sem lát.
2019. júl. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

a wc-n

nem kell hogy nagy dolgod legyen

az úgymond egy Szent hely, mert tudják hogy dolgod van, nem ott zavar senki. (elvileg)

2019. júl. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy a legelső válaszoló is írta,a szabadban,természetben is lehet meditálni,bár kezdetben nem ajánlott,csak ha már gyakorlottabb vagy,illetve,ha az elmédet könnyen le tudod csendesíteni.
2019. júl. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

zen meditáció

" A mi világunkban nincs sem születés, sem halál " ,

azaz a felébredett ember világa nem azonos a hétköznapi ember világával. A felébredett embernek teljes képe van a világegyetemről. Ebben a perspektívában minden érző vagy nem érző dolog az Úttá válik: növények, fák, föld és bolygó, mind Buddha,hegyek és folyók mind annak a megnyilvánulásai. A tudatlan ember világában csak ilyesféle dolgokat lehet hallani: " Most van egy kis időm zazent gyakorolni..." vagy "most túl elfoglalt vagyok, nem tudok zazent gyakorolni..." A zazen világából nézve az egész világ zazen. A szél és az eső éneke zazen. Következésképpen a buddha világából nézve a világegyetemben minden Buddha.

Ezért van az, hogy az Utat bárhol lehet gyakorolni, semmi sem állhat az útjában."

Kódó Szavaki / SÓDÓKA

[link]

2019. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A szabadban? Hol? És ha éppen arra jár valaki? Olvastam ilyet egy könyvben ahol az író erdőben meditált és jöttek-mentek lovak meg emberek, de nem zökkent ki. Hát nekem biztos első dolgom lenne hogy ki az és mit akar...
2019. júl. 8. 21:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez természetes reakció,ezzel nem lehet mit tenni.

Aktív "alkat" vagy?

2019. júl. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Bárhol, bármikor? A legjobb a legnagyobb zajban meditálni, mert könnyebben megtalálod önmagad belső csendjét.

Nincs szükséged semmilyen különleges környezetre ahhoz, hogy figyelmedet önmagad jelenlétére irányítsd.

A cél egyébként is az, hogy az egész életed egy meditáció legyen. Tehát hogy bárhova mész, bármit csinálsz, azt a jelenlét állapotában tedd.

2019. júl. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 luckydog888 válasza:

A meditáció lényege éppen az, hogy megtanuld lecsillapítani az elméd és kizárd a külvilág zavaró tényezőit (hang, szag, fény..) bármely körülmények között is legyél aktuálisan.

Szép kihívás! :D de ha ilyen környezetben megtanulsz meditálni.. bárhol menni fog.


Javaslom bármely headset használatát.. és a akár youtube-ról bármely handpan, hangdrum (pl. meditative mind) zenéinek hallgatását az elején kb 0-24-ben.

Pár hónap múlva már teljesen kiegyensúlyozott leszel.. addig meg kitartás! :)

2022. jún. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!