Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet hiteles egy jógatanár,...

Lehet hiteles egy jógatanár, spirituális vezető, aki nagy pénzeket kér el?

Figyelt kérdés

Félreértésről ne essék szó, nem ítélem el, hogy valaki pénzt szerezzen a tanításból, mert fent kell tartania magát, főleg, ha csak a tanításra koncentrál és nem akar "világi" foglalkozást vállalni. De én a hiteles írott tanokat tanulmányozva úgy gondolom, bár ezt sehol sem láttam konkrétan leírva, de az az interpretációm, hogy a tanításból nem "illik" meggazdagodni, hajszolni a vagyont, ami egyébként is csak a ragaszkodást jelenti az anyagi világ felé. Hitelesnek tűnő tanítóknak a honlapját böngészve látom, hogy egy-egy tanfolyam, vagy előadás letöltése vagy személyes találkozás szerintem túlárazva van. Mondjuk egy két órás előadás letöltése 5000Ft, egy háromnapos meditációs tanfolyam több tízezer, egy pszichoterápiás konzultáció vagy tanácsadás 10-15ezer forint, egy jógaóra is több ezer. Persze volt már, hogy én is fizettem egy-egy előadás megnézéséért, és a pénzemért cserébe minőséget kaptam, de ott volt a kisördög a fejemben, aki azt kérdezte tőlem, hogy: biztos vagy benne, hogy mindez hiteles és a tanár a tanítások szerint cselekszik?

Megjegyzem, én egyszer csalódtam vezetőben és ő pont, hogy "ingyen" adott mindent.


2019. júl. 17. 15:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
Őrültség. Lenyúlás.
2019. júl. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%

Általánosságban nem lehet kijelenteni,hogy hiteles,biztos vanbak csalók is,de nem mindegyik az.


A gond inkább az,hogy sokan indokolatlanul veszik igénybe a "szolgáltatást".

Én

2019. júl. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%

Véletlen elküldtem.Szóval én nem ismerek spirituális tanítókat,de egy barátom révén hallottam róla hogy egyik-másik ilyen tanítótól elégedetlenül távoztak emberek,mert nem azt kapták,amit vártak.

A negatív vélemények mindig "hangosabbak,mint a pozitívak.

2019. júl. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Miért, orvosokban, magántanárokban, mesteremberekben stb is van olyan, aki indokolatlanul nagy pénzeket kér és nem áll arányban a nyújtottakkal - a politikusokról már nem is beszélve....
2019. júl. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
10%

Az olyan forrás, ami mindenkitől fix pénzt kér, nem spirituális/jó. Ezt, mint magasan lévő bölcs mondom.

Minden ismerősöm, aki ad vagy adásban gondolkodik, akaratlanul elkerüli a pénz témát.

2019. júl. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
De, az orvosok, politikusok is kérnek pénzt, de nekik nincs benne az "etikai kódexükbe", hogy ne kérjenek. A spirituális tanok szerint pedig a tudás mindenkinek hozzáférhetővé kell legyen, a szegényeknek is és nem szabad a pénz hajhászni a tudással.
2019. júl. 17. 17:45
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ár és érték sem a "személyiségfejlesztő iparág" sem más, fogyasztói társadalomban anyagi ellenszolgáltatásért hozzáférhető javak esetén nem okvetlenül korrelál egymással. Nem tudom kutatással alátámasztani, de személyes megfigyelésem szerint a gazdaság ezen területén is érvényesek az általános közgazdasági törvények, mint pl. a kereslet-kínálat, a profitmaximalizálás, üzleti modellek versengése stb törvényei. Hogy ez morálisan megkérdőjelezendő-e, azt moralistákra bízom.


Hadd javasoljak egy gyakorlati megoldást: amennyiben az árakat magasnak tartod, kedves Kérdező, keress más szolgáltatót/gyártót, akár fogorvosról, akár jógatanárról, akár pékről van szó.

2019. júl. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"

Az olyan forrás, ami mindenkitől fix pénzt kér, nem spirituális/jó. Ezt, mint magasan lévő bölcs mondom."


1: Nem létezik jó és rossz, csak az elme szintjén, a spirituálisan felébredett ember pedig az elméje, tehát a jó-rossz fölött áll.

2: A bölcs soha nem nevezi magát bölcsnek. Pont ezért bölcs.

2019. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

"De, az orvosok, politikusok is kérnek pénzt, de nekik nincs benne az "etikai kódexükbe", hogy ne kérjenek."


Nézd, egy spirituális tanítótól, spirituális gyógyítótól, jógaoktatótól stb. ugyanannyit kérnek a közüzemei szolgáltatók, a szerelők, fogorvosok stb., mint tőled vagy tőlem vagy bárki mástól, és nekik is ugyanannyiba kerül az élelmiszertől kezdve minden más, ami a megélhetésükhöz, létfenntartásukhoz szükséges, mint az orvosoknak, politikusoknak stb.


Ugyanúgy, ahogy bármi más termék vagy szolgáltatás esetén, ebben az esetben is lehet és érdemes, meg fontos is mérlegelni, hogy az az érték, amit egy ilyen előadás, tanfolyam, letölthető meditáció képvisel számodra, megér-e neked annyi pénzt, vagy nem.


Persze az is igaz, hogy ezt nyilván nem könnyű úgy megítélni, ha nincs még az illetővel személyes tapasztalatod, vagy legalább olyan ismerősöd, akinek a tapasztalatára, visszajelzésére tekinthetnél úgy, mint megbízható referencia.


És ha van olyan program, amin szívesen részt vennél, előadás, amit meghallgatnál stb., de anyagilag nincs meg rá jelenleg a forrásod, akkor se érezd úgy, hogy meg vagy fosztva valamitől.


Nagyon sok jó könyv van mindenféle spirituális témában, amiből épülhetsz, és sok tartalmas előadás elérhető ingyen valamilyen formában az interneten. Arról nem beszélve, hogy a meditáció lehetősége ingyen mindenki rendelkezésére áll, de ha vezetett meditációkat szeretnél hallgatni, abból is rengeteg elérhető ingyen a neten.


Amikor meg a tanfolyamok, egy vagy több napos előadások árát mérlegeled, azt azért ne felejts el figyelembe venni, hogy ilyenkor azért elég komoly összegeket kifizetnek terembérletre, plusz nyilván adózniuk kell a bevétel után.


Csak hogy mondjak egy konkrét példát, 3-4 éve a spirituális tanítóm szervezett egy olyan egy napos programot, ahol ő is tartott előadást és meditációt, és hívott több vendég előadót. Egy dunántúli megyeszékhelyen szervezte, helyszínnek egy olyan szálloda előadótermét választotta, ami igény szerint bővíthető volt egy ajtó kinyitásával, és volt egy kivetítő, ezen felül semmi extra, egy viszonylag egyszerűen berendezett helység székekkel.


Voltunk közel hatvanan, és hallottam olyan visszajelzéseket, hogy a részvevők közül voltak többen, akik úgy gondolták, hogy az 5.000 Ft-os részvételi díj egy reggel 9-től délután 5-ig tartó programért azért kicsit több, mint reális ár.


Közülük szerintem azóta sem tudja senki, hogy a tanítónk, miután kifizette az általa meghívott előadók tiszteletdíját, a megmaradt bevételhez még több, mint 120 ezer forintot tett hozzá a saját pénzéből, hogy fedezze a terembérleti díjat.

2019. júl. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 ******?! ***** válasza:
35%

"Lehet hiteles egy jógatanár, spirituális vezető, aki nagy pénzeket kér el?"

Persze, hogy lehet! Az adósság nem vicc!

2019. júl. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!