Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szeretnék stresszűzés miatt...

Szeretnék stresszűzés miatt meditálni viszont nem tudok, mert nem értek egyet a meditálás alapjaival. Ötlet?

Figyelt kérdés

Elég stresszes az életem, a környezetem, sok idióta vesz körül, felesleges is részletezni, kb. mindenki el tudja ezt mondani magáról.


Kezdem érezni, hogy már nagyon fárasztó és én is ideges vagyok miatta, 9 év dolgozom. Se idegbeteg nem akarok lenni 20 év múlva, se alkoholista, se cigifüggő, se drogos, se gyógyszeres stb.

Beszélgettem pszichológussal, de ilyen szempontból az nem elég, mert úgy is csak azt mondja amit hallani szeretnék, eteti az egómat és csak ideiglenesen működik akkor is csak eleinte.


Gondoltam nekiállok meditálni, de nem csak hirtelen felindulásból, hanem maga a buddhizmus is érdekel, sok mindenben egyetértek vele. Vettem könyveket, voltam buddhista templomban is.

Viszont nagyon sok részével nem értek egyet. Én nem akarok a Nirvánába eljutni, nem akarom az emberi élet örömeit, érzéseimet eldobni magamtól a megtisztulás miatt és az egómat teljesen lecsendesíteni, nem akarom a piszkos emberi érzéseket sem eldobni, ha újjászületek is ugyanilyen ember akarok lenni mint most vagyok, nem akarok feljebb lépni, én csak egy alap nyugalmat szeretnék elérni és, hogy ne váljak idegbeteggé. Lényegében a meditálás fő részével nem értek egyet, így pedig pont meditálni nem tudok, nem jutottam előre vele egy métert sem.

Valaki volt már így?


A buddhizmus pedig egy nagyon szép vallás, nagyon rugalmas, de közben határozott is, sokoldalú, de közben egyszerű is. A buddhista vallás szerint még így is lehetek tanítvány, csak a Nirvánába nem jutok el, de oda nem is akarok. Viszont így meg nem működik semennyire sem.



2019. júl. 20. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen mindegy, mivel értesz egyet és mivel nem, mivel ami egyetért valamivel, az az elméd, maga a meditáció pedig az elme nélküli állapot gyakorlása. Ott nincs egyetértés, nem egyetértés, nincs semmilyen ítélet. Az elme nélküli tudatállapotban csak a nagy semmi van, mindenféle elmebéli aktivitás nélkül.
2019. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor válassz más, körítés nélküli stresszmentesítő meditációs módszert. Vannak ám ideológia- és vallásmentes meditációs technikák is, keress rájuk a neten.
2019. júl. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ülj le és nyomsad neki. Figyeld a légzést és a hangokat, figyeld a gondolatokat is (de próbálj ne azonosulni velük) csak maradj a gyakorlatnál. Simán elérheted a nyugalmat, és ha nem változtatsz semmit - nem is változik semmi. Nem kell aggódni. Amíg nyomod a meditációt engedd el a budhizmust is. Meg úgy mindent elengedhetsz. Az a lényege :)
2019. júl. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ne itt keresd választ
2019. júl. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

"Szeretnék stresszűzés miatt meditálni"

"Lényegében a meditálás fő részével nem értek egyet"


Ha meditálni (vagy bármit csinálni) akarsz, akkor egyet kell értened, - vagy pedig más stresszoldó technikát használni.

Ha nem értesz egyet valamivel, ne csináld, mert haszontalan időtöltés.

2019. júl. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

tanulj mindfulnesst. az pont az amit keresel.

semmi vallási köntös csak elme ismeret és stressz oldó meditáció

2019. júl. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miről beszélsz, de nem tudod, hogy mi a meditáció, buddhista vallás, pszichológiai gyakorlatok.


Csak csukd be a szemed és nézd iívülről a helyzeteket, amiktől ideges vagy. Ezt csináld 5 percig napi 2-3szor.

2019. júl. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

ezzel én is így vagyok. nem akarom "a semmit".

de a buddhizmus attól szép hogy nem mondja hogy ezt kell tenni. örökre bennemaradhatunk a létkerékben ha akarunk

2019. aug. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!