Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Szélcsengő vásárlása előtt...

Szélcsengő vásárlása előtt állok. Milyen szélcsengőt vegyek? Bambusz nem tetszik, a csilingelő hang számomra kellemes.

Figyelt kérdés
Széphangú szélcsengőt keresek, egész nap nézegettem, de nincs túl nagy választék. Neked milyen van? Fém, fa, üveg, kagyló? És hány csöves?
2023. jún. 24. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Nekem van bambusz és fémes csengőm is.

A bambusz sokkal mélyebb hangú nem annyira szeretem a fém viszont valami eszméletlen gyönyörű.

A szomszédomnál hallottam nap mint nap, végül megkérdeztem honnan van neki, de nagyon kedves volt és odaadta.

Azt hiszem 5 csöves, viszont nagy szélbe ne tedd ki, mert lerepült a fáról és össze kellett raknom :((

2023. jún. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk fa szélcsengőnk van, tompább a hangzása, mint pl. a fémnek vagy az üvegnek. Ha a csilingelő hangot szereted, a fémet ajánlom.
2023. jún. 25. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Nekem volt mindkettő, magasan csilingelő jobban tetszik, viszont nagy szélben bírni kell. Egy kicsi is elég, nekem ilyen van, ilyesmit vegyél.


[link]

2023. jún. 25. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszönöm a hasznos válaszokat és a linket is.
2023. jún. 25. 08:52
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
A bambusz hangja elég tompa, a fémé viszont (főleg nagy szélben) túl éles lehet. Nekem az üveg tetszik leginkább, - köztes megoldásként neked is ezt javasolnám. :)
2023. jún. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a bambusz hangjától agy****t kaptam, igaz az elején kellemes volt, de utána... Lehet hogy az én készülékemben van a hiba. Aztán váltottam fémre. Ezek között is más-más a hangzás, a nagyobb-könnyebbek tompábban szólnak, a kisebb-tömörebbek szépen csilingelnek általában. Nekem az utóbbi nagyon kellemes volt, egyfajta tisztaságot keltett bennem, bár amikor vihar van tényleg hozzá kell szokni a csilingeléshez, mert nem fog leállni. 🙂


Ezt a kicsi csilingelőset kreatív boltokban láttam, ahol mindenféle gyöngy, mütyür, kagyló van, ki szokták lógatni, 1-2 ezer forint, nem egy nagy tétel. A tömör, nehéz, kicsi, vékony fémek adják ezt a szépen csilingelő hangot, de ezt úgyis hallani fogod.


Volt olyan is, hogy a vihar elszakította vagy ledobta a szélcsengőt, ilyenkor össze kreatívkodtam magam, vettem damilt, kicseréltem és beintettem a viharnak! 😉


Ha megnézed hogyan van felfüggesztve, magad is személyre szabhatod, aggathatsz rá szimbólumokat, OM, yin-yang, bármit, az csak feldobja.

Igazából a távolságot kell beállítani a fémek között, de ha meglódulnak úgyis egymásnak fognak koccanni, csak az a nem mindegy, hogy milyen távolságra állítod be őket. De ezt csak kísérletező kedvűeknek írom. Én az vagyok! 🙂


Vettem már egy párat, szóval van benne tapasztalatom.

2023. jún. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2023. jún. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem fém, de szerintem ilyesmi hangzást keressél, a végén hallod.


https://www.youtube.com/watch?v=ptu7zoOjZZE&ab_channel=Craft..


Na ami az elején szólal meg, ilyen van nekem. Imádom és nem untam meg!


https://www.youtube.com/watch?v=YMuUOYSVoQw&ab_channel=Pintu..

2023. jún. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha pesti vagy, ide látogass el, elvileg van náluk ilyen kis fémes cucc is.


[link]


14. kerület, Hermina út 2.

2023. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Megvettem már a fenti linken. Nagyobbat vettem, remélem tetszeni fog a hangja.


Köszönöm a sok hasznos választ! Láttam amúgy, hogy nem bonyolult házilag készíteni, de ügyetlen a kezem sajnos.


Budapest mellett lakom, de gyakran járok Pestre, úgyhogy benézek majd a csigaházba. 😊

2023. jún. 25. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!