Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Mi a csuda az, hogy 'Feng-shui'?

Mi a csuda az, hogy 'Feng-shui'?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 17:05
1 2
 1/19 BlackSword ***** válasza:
2010. nov. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
A feng shui egy szabályrendszer. Megmondja hova végezheted a dolgod, merre nézhet az ablakod és még azt is, hogy ha pisilsz azt csakis melyik irányból teheted. Sőt még az se mindegy milyen színű a tányérod.
2010. nov. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
0%
ősi kínai hagyomány, ugyanúgy nem kötelező hinni benne, mint a népi gyógymódokban, a homeopátiában, és semmi olyasmiben, ami a borsónyi agyatokba nem fér el....
2010. nov. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 a_maestro_főnök ***** válasza:
100%
tudod, a borsónyi agyamban sokkalta fontosabb információk eltárolására vagyok képes. én a maszlaggal ugy vagyok hogy egyiken be másikon ki, de gondolom te ugyanugy vagy a magnetosztatika törvényeivel az anyag jelenlétében
2010. nov. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 a_maestro_főnök ***** válasza:
100%
egyébként meg azért menő kínában eza fingsáj, mert a világ 20 legszenyezett városából 16 kinában van. kell ott a nyugalom meg a letisztultság, de miért pont ezzel ?!??!?!
2010. nov. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%
A Feng-Shui egy kínából eredő többezer éve kialakult speciális térrendezési technika, egyszerűsített változata igen divatos lett a modern nyugati világban is. Összességében véve a lényege egy harmonikus otthon, vagy akár ha van hozzá kert akkor harmonikus otthon és kertrendezés segítése. Figyeli az öt fő elem egyensúlyát illetve a kínaiak által chi nek nevezett életenergia megfelelő vezetését. Nyugati szavakra lefordítva annyi értelme van, ha e szerint rendezed be a lakásod, nem kell feltétlenül mindenhová sárkányokat és buddhákat tenned, csak ha a fő motívumait figyelembe veszed harmonikusabban érzed magad a lakásodban. Mondok egy tipikus példát, a kínai gondolkozásból: egy kép amin viharfelhők gyülekeznek az nem jó feng shui szempontból, mert tudat alatt ahányszor ránézel arra fogsz gondolni hogy a te fejed fölött is viharfelhők jönnek, és nincs rád jó hatással. Nem szereti a feng shui az éles sarkokat sem, mert úgy veszi hogy olyasmi mintha kések lennének és az ember nem szeret penge éles kések közelében mondjuk aludni. Ilyesmi. Nyilván van elvont része és számunkra érthetőbb, mivel nem egy nagyon nagy dolog a fő elveit figyelembe venni és állítólag tényleg csak minimum jótékony hatású, káros semmiképpen ezért érdemes egy lakást ha az ember teheti eszerint berendezni. Fogd fel úgy mint egy lakberendezést pár egyszerűbb szabállyal.
2010. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%
Kínai lakberendező harcművészet...
2010. nov. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 a_maestro_főnök ***** válasza:
a sarkok olyanok mintha éles kések lennének. akkor most lakjak körszobában ?
2010. nov. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
ugyanakkora marhasag mint a babona
2010. nov. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
58%
Nem:D Én nem tettem le a voksom mellé csak elmondtam hogy miről szól. Az éles sarkokat nem a szoba sarkaira értettem, bocsánat ez nem volt egyértelmű, hanem a bútorok. E szerint a filozófia szerint jobbak a lekerekített sarkú bútorok, pl egy négyszögletes asztal helyett kerek. Ez persze nem jelenti azt h minden kör alakú kell legyen csak a dolog lényegét akartam szemléltetni. Ez egy ősi valami, amit a nyugat embere vagy elfogad vagy nem. Semmiképpen sem kötelező:)
2010. nov. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!