Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » A bágua térkép (feng shui)...

A bágua térkép (feng shui) szobára is jó?

Figyelt kérdés
Úgyértem a neten találtam 1 ilyen térképet meg leírást, de ott az van, hogy a lakás alaprajzára kell tenni...én a szüleimmel élek, akkor hatásos lesz a feng-shui, ha csak a szobámnál alkalmazom a térképet, hogy az ajtó a főbejárat?
2009. márc. 4. 14:53
 1/6 A kérdező kommentje:
és ha igen, akkor mi van, ha a bejárat nem középen, hanem teljesen a bal oldalon van, a térképen meg ugye középen? akkor hogy csináljam meg azt a sarkot?
2009. márc. 4. 15:00
 2/6 anonim válasza:
igen - teljes házra is, és egyes helyiségekre is alkalmazható, sőt az udavrra (kertépítés) is
2009. márc. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Igen, a te ajtódat vedd főbejáratnak. Hiszen az a te "házad". Aztán a hiányzó részekkel egészítsd ki.


Mondjuk az én könyvemben az is van, hogy a ház csí-je sokkal erőteljesebb, mint egy helyiség csí-je, de próbálkozz vele. Hátha a szüleidnek is megtetszik. Amúgy egy két jól elhelyezett kő, asztalterítő, kép vagy csak egy kosár is jó alapja a feng shui nak. És akkor egy picikét közelebb vagy a célodhoz.


Én otthon elsőre az íróasztalommal kezdtem. A férjem nem nagyon támogatta, hogy felforgassam a lakást. Aztán mikor pakoltunk és segített, akkor pár változtatással egyetértett ő is. De ez más, mert a mi lakásunk. De gondolom a szüleid sem olyan kőkemények.

2009. márc. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Sokkal hatékonyabb, ha veszel egy fekete kakast, péntek 13-án éjfélkor elvágod a torkát, és a vérével jelölöd ki azokat a pontokat, ahova az ágyat kell majd tenni.
2009. márc. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A Bagua-térkép életterületek szerinti felosztását Thomas Lin Yun dolgozta ki, 1986-ban, Kaliforniában, az általa alapított Black Sect Tantric Buddhism egyház égisze alatt. A hagyományos Feng Shui alapelveket ötvözte különféle ezoterikus, tantrikus, buddhista eszmékkel, valamint népi bölcsességgel és modern pszichológiai elméletekkel.


Ez a módszer tehát nem összekeverendő a több ezer évre visszanyúló hagyományos Feng Shuival. Ha hiteles módszereket, működő megoldásokat szeretnétek, javaslom, ne ezt a 20-30 éves technikát használjátok. A Xuan Kong Feng Shui (ami a Xuan Kong Fei Xing / Repülő Csillag módszer és a Xuan Kong Da Gua módszereket alkalmaz) rendszere a legösszetettebb, az ismert módszerek közt a legtöbb tényezőt (köztük az időt, változást, embereket, külső és belső elrendezést stb.) figyelembe veszi. Javaslom, ilyen kulcsszavakkal keresgéljetek tanácsadót.

2010. jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kiegészítve az előző válaszomat (15:12), a hagyományos Feng Shui szerint bármilyen behatárolt területre alkalmazható a térkép (ezen a hagyományos térképet értem, nem az életterületest), legyen az egy szoba, istálló, temető, iroda vagy egy lakóház. Mindazonáltal a szűkebb tér elemzésénél figyelembe kell venni a nagyobb egész (tehát a ház térképét) értelmezését is. Külön csak a szűkebb térre alkalmazva nem lesz teljesen kielégítő a megoldás - bármely Feng Shui módszert alkalmazza is az ember.


A hagyományos Feng Shui szerint a térkép nem a bejárathoz kötött, hanem a vizsgált terület középpontjához.

2010. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!