Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Ki hisz a Feng Shuiban? Miért?

Ki hisz a Feng Shuiban? Miért?

Figyelt kérdés
Szívesen fogadom az érveket és az ellenérveket!
2009. jún. 4. 01:07
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Én szeretnék, de nem hiszek benne.

Sok mindent kipróbáltam régen, de egyik sem jött be. Pedig akkor nagyon hittem benne. De ma már úgy gondolom ez is csak egy "trend" és nincs semmi értelme.

Nem akartam senkit megbántani, a kérdező írta, hogy az ellenérveket is várja.

2009. jún. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Én azt tapasztaltam, hogy vannak dolgok, amik igazak, mások nem jöttek be. Pl. amit egy lakóház elhelyezkedéséről (tájolás, környezet hatása a lakókra) írt, teljes mértékben igaz a társasházra és a benne lakókra, ahol élek (sajnos...). Másik ilyesmi dolog az energiák "haladási iránya" volt a lakáson belül. Írja, hogy a yucca (szobanövény) nem való lakásba, mert "energiaelnyelő". Nem különösebben érdekelt, amíg fel nem tűnt, hogy szerencsétlen csak senyved, akárhová teszem a lakásban. Aztán pont oda sikerült neki helyet találnom, ahol (elvileg) az energiák középpontja van. Láss csodát, "energiaelnyelő" yuccám beindult, mintha muszáj lenne, és hihetetlen mértékben megnőtt. :D Mellesleg nem vagyok Feng Shui hívő, semmi sem úgy van, ahogy "kéne", mert azóta elköltöztem, a ház meg nem az enyém... De szerintem van benne igazság.
2009. jún. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Hiszek benne. Általában hiszek az ősi keleti bölcsességekben. Eleinte az ember azt hiszi, hogy ökörség, aztán rájon hogy jééééé, tényleg!
2009. jún. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezt miért a tudományok közé tetted? Köze nincs hozzá.
2009. jún. 6. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lhet, hogy igazad van, ez nem tudomány, hanem bölcsesség.
2009. jún. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Akkor miért pontoztad le?

Amúgy ami bölcsesség, az tudományon alapul (legfeljebb nem kapcsolják össze).

2009. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Senkit sem pontoztam le, amúgy köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 8. 00:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nem univerzális alapelv

inkább divat lett

ezotérikus


Hogy ez dicséret, vagy elmarasztalás, azt mindenki döntse el maga!

(Jancsóból csak egy van. Hogy ez sok vagy kevés, azt mindenki döntse el maga!)

2010. máj. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%

"Ki hisz a Feng Shuiban?"

Röviden: aki buta.


"Miért?"

Mert tetszetős, nem kapsz agyérgörcsöt tőle, mégis úgy érezheted, mintha tettél volna valamit az életminőséged javításáért (amihez egyébként gondolkoznod kellene - de ez ugye nem erősséged - vagy komolyabb pénzt ráfordítani - az meg nincs, vagy nem erre költöd).


Aki pedig arról ír, hogy neki mi jött be belőle, az matekatikai csapdába esett.


Ugyanez a helyzet egyébként a földmágnesesség, vízér, stb. dolgokkal is, ill. hasonló a jóslás, asztrológia, horoszkóp is. Valami kell annak, is, akinek nem az agya a legnagyobb erőssége.

2010. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem meg elég nagy százalékban működik. Én tapasztalatom szerint legalábbis. A hit az egyik lényeges elem itt is mint máshol (lásd pl. placebo hatás).
2010. jún. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!