Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Elültetett fenyőfa az udvarban?

Elültetett fenyőfa az udvarban?

Figyelt kérdés
Az udvarban a kertben vagy a telek bármely részén elültetett fenyőfának van -e valamilyen hatása, jó vagy rossz, a környezetre a szomszédokra,az emberre?

2015. jún. 3. 23:57
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Jó állapotban vagyok. Azt olvastam, hogy elütött a feng-shui, mondom mi van? Eh..

Egyébkén van jó hatása, minden növénynek:)

Rossz egyáltalán nincs, csak ha nagyon elveszi a fényt.

2015. jún. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra ügyelj, hogy a háztól kellő távolságra ültesd, mert később a gyökerei felnyomhatják a járólapot a konyhában. Vagy ráboríthatja egy vihar a házra, ha túl közel ülteted. De amúgy jó hatása van, nyáron árnyékot vet.
2015. jún. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"gyökerei felnyomhatják a járólapot a konyhában"

Ezen jót mosolyogtam :).


Igen van. Szép, ezáltal jobb kedvre derít.


Félretéve a viccet. Savanyítja a talajt (a tűk elbomlásával).

2015. jún. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem is vicceltem, egy ismerősöm házában tényleg felnyomta a fenyő gyökere a járólapot a konyhában :) Túl közel ültették a házhoz a fát.
2015. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A közel ültetés mit jelent? Ha 5 méterre ültetem, az már jó?

Amúgy olyat láttam már, hogy az aszfaltjárdát, meg a betont törte fel a fa (de az nem fenyő volt).

2015. jún. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vedd a korona maximális átmérőjét (amekkorára várhatóan nőni fog), és ahhoz adj még hozzá két métert. Nagyjából így.
2015. jún. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Dreigang ***** válasza:
Télen is árnyékolni fog, kivéve északi tájolásnál.
2015. jún. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A lehullott tűlevelek nem adnak túl esztétikus látványt, az elsöprésük sem egy egyszerű munka, én nem ajánlanám.
2015. jún. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Ügyelj arra, hogy hova ülteted. Magasra megnőhet, nagy árnyékot fog vetni, a gyökerei elég felszínközel futnak, így a betont, járólapokat feltörik. A tűleveleit szinte ha nem naponta, 2 naponta kéne összeszedni, mert amúgy nem egy szép látvány... Viszont termeli az oxigént ezerrel :) Szerintem egy tujával jobban járnál :) Bár alattuk is takarítani kell, nekem ők kedvesebbek.
2015. jún. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem hagynám nagyon magasra nőni, akár milyen messze ülteted a háztól, 20 év múlva úgyis emelőkosaras favágókat kell szerezned, akik kivágják. Amúgy szerettük, de muszáj volt kivágni, mert ha túl nagy rádőlhet a házra.


Tele van madárral is.

2015. okt. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!