Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Feltétlenül kell ahhoz valamil...

Feltétlenül kell ahhoz valamilyen végzettség, bizonyítvány, hogy valaki Feng-shuival vagy radiesztéziával foglalkozzon? Vagy elég, ha csak ért hozzá?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Az "ért hozzá" itt eléggé képlékeny, hiszen ezeknek semmilyen bizonyított hatása nincs, tehát nem tudjuk eldönteni, hogy valaki jól csinálja-e vagy sem. Ettöl függetlenül, ha valaki eldönti egy sor szabályra, hogy mondjuk ez a feng-shui, akkor természetesen képezhet embereket. De hogy ez államilag elismert lenne azt kétlem (igaz, nem tudom biztosan).
2010. ápr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen,igazad van..ha államilag nem elismert az a bizonyítvány...tehát,aki kiadja,az sem biztos,hogy értette,amit tanít,akkor valóban nincs értelme.

Tehát én úgy gondolom,ilyesmiről ,mint Feng-shui,radiesztézia,vagypéldául jóslás, és más "ezós foglalkozások" fölösleges bármiféle bizonyítvány.

2010. ápr. 23. 20:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Na azon aztán röhögnék is nagyokat. Okleveles jós:DD

Még az időjárást is nehéz kiszámítani, nemhogy egy ember életét....

2010. máj. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Aki feng-shuival foglalkozik hivatalosan, azoknak szerintem a legtöbbnek lakberendezői végzettsége van. Ahhoz van OKJ-s képzés is. Ha feng-shui tanfolyamra gondolsz, ahhoz is jár egy papír a végén, de nem hiszem, hogy szükséges feltétel. Szerintem ez is, mint a legtöbb szolgáltatás, ismeretségi kör, ajánlás alapján "választódik ki" tehát nem a papír a fontos, hanem a vélemények az illetőről.
2010. máj. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint a muveszet: Csinalhatod diploma nelkul is, ha jo vagy benne, de ugyis ott lesz elotted az "amator" jelzo, h "amator festo", "amator szobrasz", és ilyesmik. Itt is ha ertesz hozza, és van valami, amit fel tudsz hozni, akkor nyert ugyed van, de amugy elég bizonytalan. Mért? Te elhivnal valakit, akirol azt sem tudod, hogy jo-e abban, amit csinal? Na kb igy allnanak hozzad is.
2010. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mindenképp szükséges hozzá bizonyítvány, oklevél, hiszen egyrészt meg kell tanulni. A feng shui iskolában tantárgy a radiesztézia. A radiesztézia pedig a természetgyógyászathoz is hozzátartozik. ETI = Egészségügyi szakképző és Továbbképző Intézet-ben érdemes tanulni. Utána pedig jöhet a térrendezési tanfolyam (feng-shui). Nem szükséges,de érdemes még ezt kikerekíteni egy lakberendezői képesítést igazoló tanusítvánnyal. Ha ezzel szeretnél foglalkozni hivatalosan, mindezek szükségesek hozzá. Remélem tudtam segíteni. Sok sikert kívánok!
2012. dec. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mások átveréséhez karizma kell és érzék megtalálni a hiszékeny embereket.
2020. dec. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!