Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Ezért feljelenthetem?

Ezért feljelenthetem?

Figyelt kérdés

Facebook.on rátalaltam egy "jósnőre".. nem kerestem! Valaki megosztotta es előugrott nekem is. Olvasgattam az adatlapjat, irtam neki mire ő vissza is irt hogy 6000ft.ert josol. Felteszem neki a penzt a szamlaszamra amit megad es akkor josol nekem. En hulye persze fel is tettem.(elso es utolso ilyen) ez mar 3 napja volt, irogatok neki szabalyosan mar konyorogok neki hogy hát akkor most kapok joslast vagy nem..de semmi.. ilyenkor mi a teendő? Penzemet vissza utalni biztos nem fogja azzal nem is probalkozok..


TUDOM HOGY HULYE IDIOTA VOLTAM! KERDESEMRE SZERETNEK VALASZT.KOSZONOM.



2019. okt. 29. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Feljelentheted, csalásért, de mivel az összeg "csak" 6000, így nem fognak vele foglalkozni. Keress másokat akiket becsapott, a sok kis pénzből komoly ügy lehet

Vagy kiirod mindenhová, hogy csaló.

2019. okt. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Probaltam, de az a problema hogy el lehetetlenit mert le van rejtve az ismerosei akik bejelolik őt.. es igy senkinek nem tudok irni.. ha csak Bejelentest teszek a rendorsegen akkor ők utana neznek ennek a "hölgynek"?
2019. okt. 29. 23:02
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsi az lemaradt. A minimum hogy kiteszem mindenhova hogy csalo!
2019. okt. 29. 23:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Többet ér, ha megvered. A Biblia is írja, hogy jóst nem szabad életben hagyni.
2019. okt. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez így tulajdon elleni szabálysértésnek néz ki. A bűncselekmény értékhatára 50ezer Ft fölött indul.

De fel lehet jelenteni ezért is.

2019. okt. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

10 atvert emberrel meghaladja az ertekhatart


Nezd azt is kik lajkoljak a posztjait

2019. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mielőtt feljelentgetnéd. Biztos vagy benne, hogy megkapta a pénzt?
2019. okt. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen megkapta. Leirta hogy atment neki. Aztan el is tunt.
2019. okt. 31. 20:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen feljelentheted, a csalás magánindítványos. Mivel üzletszerűen követte el (hirdette magát) így valószínűleg az értékhatártól függetlenül megáll a bűncselekményi alakzat is.

Nem a te dolgod az ismerősei után kutatgatni a Facebook-on, hanem majd a rendőrségé lesz (egyébként is látni fogják a bankszámla forgalmát), nekik az Fb minden további nélkül teljes körűen ki fog adni minden adatot a felderítés során.

2019. nov. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Feljelentheted de neked kell lenyomozni a bankszámla alapján az illető személyazonosságát és lakcímét


Ha ez meg van akkor dokumentálni kell a Facebook is levelezést amiben megadta a bankszámlaszámát


Ha ez meg van akkor jó eséllyel meg fogják büntetni 30-40 ezer forintra


Te meg vissza kaphatod a penzedet ha behajtható rajta


Kérdés hogy megér e ez 6000 forintot?

2019. nov. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!