Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Mivel kezdjek, hogy érdemes...

Mivel kezdjek, hogy érdemes belevágni a jóslásba?

Figyelt kérdés

Már többször is volt, hogy miután megtörtént valami, eszembe jutott, hogy én ezt már megálmodtam. Ez nem egyszerű deja vu, ilyenkor arra is emlékszem mikor álmodtam meg és hogy ébredtem fel utána. Ez kb. heti egyszer meg szokott velem történni.

Valaki, aki már tapasztalt a jóslásban segítene hogyan kell elkezdeni?

Illetve szívesen tesztelném, hogy tényleg van-e ehhez tehetségem, vagy ez csak véletlen.



2022. márc. 26. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Ki kell, hogy ábrándítsalak, de minden emberrel előfordul ilyen.

Velem is sokszor előfordul, de mégsem gondolom azt, hogy orákulom vagyok. xd Ez egy jelenség, ami bárkinél előfordulhat, nem valami különleges képesség.

2022. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Pl. megjósolod sajátmagadnak a következő heti lottó ötös számokat.

Ha tiéd az egyetlen telitalálatos szelvény, akkor kezdj bele, téged nem kell tanítani.

Ha nem a tiéd a telitalálat, akkor kérlek, ne kezdj el hülyíteni senkit sem a "tehetséged"-del és a "tudományod"-dal.

Köszönöm.

2022. márc. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 grafno ***** válasza:
67%
Velem is előfordul évente 3x kb. Először többet gondoltam bele én is, de ez csak véletlen.
2022. márc. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is általános jelenség, amit írsz, velem is van ilyen, olykor akár egy hónapra előre is van deja vu-m, de ettől még nem vagyok látó. Próbálkozhatsz ingával vagy kártyavetéssel akár. Az inga viszonylag könnyen elsajátítható. Igent és nemet tud az ingásával mutatni. Lehet vele gyakorolni, először csak az igen és a nem irányát megfigyelni, magadnak egyszerű kérdéseket feltenni, aztán pl.: franciakártya hátlapja felől kitalálni, hogy piros vagy fekete a minta az elején. Amikor kérdések alapján jósolni próbálsz, akkor fogod látni, hogy az inga a te szubjektív érzéseidet mutatja, ha te nem tudsz dönteni, akkor ő sem fog válaszolni. Ha van tehetséged, akkor objektív lesz, és kevés gyakorlással is képes leszel a jó kérdések feltevésével jósolni.

Másik lehetőség egy kártya megismerése. Klasszikus vetőkártya a cigánykártya vagy a Lenormand kártya. Más kártyák is vannak, de talán ezek a legismertebbek, mindegy milyet használsz. Tarotval is szoktak, azzal is lehet, de az igazából azt direkt jóslásra nem ajánlom. Kell az akármilyen kártyához egy útmutató, amiben le van írva a szimbólumrendszer, amit nagyjából meg kell tanulni, és intuitívan használni is meg kell tanulni. Ez igent és nemet kevésbé tud mondani, helyette összefüggéseket tud feltárni. Ez sokkal nehezebb. Viszont nem kétesélyes, így a megtanulása közben gyorsan rá lehet jönni, hogy tényleg van-e tehetség mögötted. Mert az ingánál, ami kétesélyes, ott 50-50%, hogy eltalálod-e a választ, itt meg rengeteg a lapkombináció, és ugyanannak a lapkombinációnak is több olvasata lehet.


Ezekkel a módszerekkel tudsz tanulni, és tudod tesztelni magad. Viszont az esetek nagy részében az derül ki, hogy a saját érzéseidet, vágyaidat, félelmeidet, következtetéseidet tükrözi az inga és a kártya, akár az álmok. Megfelelő objektivitással vagy rugalmas értelmezéssel pedig utólag mindig az fog kijönni, hogy ez megint bejött. Viszont másnak jósolni az egy következő szint (minél kevésbé ismered az illetőt, annál nehezebb), észre fogod venni, hogy neki is csak azokat mondod, amik a te tudatodból, tapasztalatodból jövő következtetések. Olyat nem fogsz tudni mondani, amit te még nem hallottál vagy tapasztaltál, ezért könnyen félremehet a jóslatod.

Szerintem ezekkel érdemes elindulni. Remélem segítettem, és nem megijesztettelek. Szólj, ha valami nem érthető, vagy segítséget szeretnél.

2022. márc. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindenki azt mondja neki is szokott ilyen lenni. De nekem nem deja vu-m van. Tudom az milyen érzés, és ez teljesen más. Tisztán emlékszem arra, hogy előtte mit álmodtam, mikor, hogyan ébredtem fel utána stb. Általában álmodok valami teljesen általánosat, aztán beugrik egy élesebb jelenet vagy kép, és utána felébredek, és az egész csak akkor jut eszembe ha éppen megtörtént amit megálmodtam.

3-as, velem kb hetente szokott, ami valjuk be elég gyakori.

Még ha sima deja vu lenne akkor is gyakorinak számítana.

2022. márc. 27. 07:11
 6/6 anonim ***** válasza:
33%

No és ha valaki azt kérné pénzéért, hogy megmondjad jövőjét, mennyit kéne várnia, hogy megálmodd?

Jóslatot kér tőled valaki, kifizeti a "munkadíjad", aztán ezt kapja: "jöjjön vissza két hét múlva a válaszért!"?

2022. márc. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!