Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökként (élelmiszeripar),...

Mérnökként (élelmiszeripar), mennyit dob a fizetésemen és az elhelyezkedési lehetőségemen ha Msc diplomával rendelkezem? Mennyire érdemes belevágni?

Figyelt kérdés
Neki fogtam egy mesterképzésnek, de kinszenvedés... annyira unalmas.. és annyi nincs köze ahhoz, ami a való életben a szakmához kell (közben dolgozom).. nagyon fontolgatom hogy abbahagyom. Ti, akik ilyen vagy hasonló jellegű tapasztalatokkal rendelkeztek, illetve jártasabbak vagytok a témában, hogyan látjátok a helyzetet? Érdemes végig unatkozni, és energiát pazarolni egy olyan diploma megszerzésébe, ami nem is biztos hogy több lehetőséget biztosít? Úgy érzem annyi fölösleges dologgal bombáznak, hogy halálos vétek a drága időmből ennyit beáldozni, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.

2022. febr. 4. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fizetéseden közvetlenül nem (azonnal), de a karriereden NAGYON sokat dob, ha mesterképzésed van. Nem tudom pontosan milyen mérnöknek tanulsz, de a legtöbb mérnöki ágazatban (talán az informatikus mérnököt leszámítva) a mesterszak az alap. Nem fogsz jobb állásokat megkapni később, ha nem vagy rendesen képzett (mesterszakot végzett) mérnök. Bírd ki, csináld végig. Menj el mellette gyakornoknak, úgy jobban megy.
2022. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg dolgozom a szakmában.
2022. febr. 5. 12:58
 3/6 A kérdező kommentje:
És fontolgatom, hogy elvégzek majd egy normális mesterképzést, ami tényleg hozzád ad valamit a tudásomhoz. Ez amin most vagyok... nem érzem magaménak. Bár egy félévet már elvégeztem...
2022. febr. 5. 13:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem a legjobb teruleten diplomáztál (ahogy èn sem,èn epitőipari mèrnök vagyok), rajtunk leginkább egy normális, keresett iparághoz szóló bsc segitene. Talan egy gépèsz vagy villamosmérnöki.
2022. febr. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát, ahhoz már nem biztos hogy lenne lelkierőm.
2022. febr. 6. 11:14
 6/6 A kérdező kommentje:
De építészmérnökként, azért nem lehet rosszul keresni....őszintén szólva. Lehet az elhelyezkedés nem a legkönnyebb...
2022. febr. 6. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!