Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » A jóslás hogyan működik? Mi...

A jóslás hogyan működik? Mi lehet a mehanizmusa?

Figyelt kérdés
2012. jún. 29. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én elméletem szerint az eszköz amivel jósolsz segít ráfókuszálni a jövőre. Ezt úgy értem, hogy önmagadban is törheted a fejed bizonyos dolgok jövőjén, de akkor az érzéseid és gondolataid valószínűleg eltorzítják a képet. Az eszköz segít neked a szimbolikájával, vagy pszichés hatások kiváltásával hogy egy kérdés jövőjéről valami ködöset felfoghass. Például a tarot szimbólumait vegyük alapul. A kártya önmagában kártya, szimbólumokkal ellátva. A kártya kivetőjének a dolga, hogy kiolvassa belőle a kérdésre vonatkozó értelmet. A másik módszer, amikor fixírozol egy tárgyat, és ez elzsibbasztja az éber tudatodat. Ekkor könnyebben fel tudod fogni azokat az ingereket amik egy esetleges jövőképből származnak. A jóslás, ha jól csinálják akkor egy nagyon valószínű, de nem biztos jövőről fog tájékoztatást adni. Tehát ha nem tetszik amit a jós mondott, vagy magadnak jósoltál, akkor már a lehetséges jövő ismeretében képes vagy más irányba terelni az eseményeket. Javaslom olvasásra Swami Panchadasi-A harmadik szemtől a tisztánlátásig című könyvét, ahol a szerző elég részletesen tárgyalja a pontos hatásmechanizmust a fixációs, és merengő jövőbelátás témakörében.
2012. jún. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"amivel jósolsz segít ráfókuszálni a jövőre. "


Jövő az nincsen, így nem lehet ráfokuszálni. Azonkívül hogyan lehetne kapcsolatot létesíteni a jövővel ilyen ráfokuszálással ? Nekem ez nem világos ! De köszönöm a válaszodat.

2012. jún. 29. 17:33
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meddő dolog lenne vitatkozni azon van e jövő vagy nincsen. Attól, hogy még nem történt meg, sejted, hogy holnap reggel fogsz reggelizni, feltételezvén hogy lesz holnap reggel. A jóslás ugyanilyen, csak sokkal kisebb valószínűséggel bekövetkező dolgokat firtat. A jövő a jelenlegi és a múltban megtett cselekedeteid végtelen számú következményeiből áll, ha az ember szemszögéből nézzük. A jóslással megkísérled a legvalószínűbb végkimenetelt előre jelezni. Ha úgy tetszik, a jóslás tevékenysége alatt ráveszed az elméd nem tudatos részét, hogy számolja ki a valószínűségét bizonyos eseményeknek, és a legnagyobb valószínűségűt juttassa el az elméd tudatos részébe. Persze ez így sántít, de akár így is felfogható, mert részben igaz.
2012. jún. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az a dolognak a lényege, hogy az események valójában energia szinten, vagy a tudat szintjén már hamarabb megtörténnek. És ez a történés rezgések formájában közelít hozzánk, mígnem egyszercsak az anyagi szinten is megtörténik.

Aki a magasabb rezgésszint síkjában is otthonos, az hamarabb megtudja, elolvassa, meglátja, nem tudom milyen módon, de valahogy érzékeli ajövőt, ami hamarosan lesz..

2012. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Attól, hogy még nem történt meg, sejted, hogy holnap reggel fogsz reggelizni, feltételezvén hogy lesz holnap reggel. "


Nem. A jóslás lényege, az hogy olyanokat tud a jós, ami nem következtethető ki, ha így lenne borítékolható lenne születéskor az ember élete.


Hülyeségeket írtok !


"események valójában energia szinten, vagy a tudat szintjén már hamarabb megtörténnek"


Ekkora ökörséget nem hallottam, ha foci döntő előtt mindkét csapat lejátsza az agyában a meccset, akkor most két csapat fog győzni ?!

2012. jún. 30. 01:43
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszel benne, akkor minek kérdezted meg? Vártad hogy majd röhöghess a válaszon?
2012. jún. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
79%

"Az a dolognak a lényege, hogy az események valójában energia szinten, vagy a tudat szintjén már hamarabb megtörténnek. És ez a történés rezgések formájában közelít hozzánk, mígnem egyszercsak az anyagi szinten is megtörténik.

Aki a magasabb rezgésszint síkjában is otthonos, az hamarabb megtudja, elolvassa, meglátja, nem tudom milyen módon, de valahogy érzékeli ajövőt, ami hamarosan lesz.."


Hányas vagy fizikából?! Energia-szinten?! Tudod, mi az, hogy energia? Az energia munkavégző képesség. 1 Joule az az energia, amely egy Newton erő kifejtéséhez szükséges, egy méteres távon, vagy más, ezzel egyenértékű munka elvégzéséhez. Ennek mi a tököm köze van a jövőhöz? Nem történnek meg előbb energia szinten! Egyszerre történik! A gázolajban kémiai energiát raktározunk. Ráadjuk a gyújtást, részben hőenergiává, részben mozgási energiává válik (beindul a motor). AZONNAL! Nem előbb változik a dízelolaj kémiai energiája mozgási energiává, aztán majd mittudomén húsz perc múlva elindul a motor is. Nem! Az energiaátalakulással együtt AZONNAL megindul a folyamat. (Mert a kettő ugyanaz.) Aztán a dugattyú mozgási energiája átalakul forgásai energiává (forog a főtengely, a hajócsavar) aztán ez pedig újra mozgásivá (megy a hajó). De ez nem energiaszinten előbb történik! Egyszerre! Hogy nézne ki, ha előbb válna mozgási energiává, aztán utána majd 40 perc múlva elindul a kikötőből a hajó, addig meg csak teljes gázon forognak a hajócsavarok... A kormányos megőszülne...

Rezgés? Tudod mi az a rezgés? Periodikusan változó, azonos időközönként, azonos fizikai állapotot felvevő folyamat. (Oszcillál, egy egyensúlyi állapot körül.)

Magasabb rezgéssík? Tudod te, mi az a rezgéssík? Hullámmozgásnál a rezgés hullámterjedéshez viszonyított iránya. Például a Balaton. A hullámok kifelé jönnek, a partra, de közben a hullámok fel-le mozognak. A vízszintes a terjedési irány, a függőleges a REZGÉSSÍK.


"És ez a történés rezgések formájában közelít hozzánk, mígnem egyszercsak az anyagi szinten is megtörténik."

Köszi, rég röhögtem ilyen jót. A rezgés, mint fizikai folyamat ALAPFELTÉTELE, hogy legyen egy test (egy anyag), ami rezeg. "Nem anyagi szinten", egy vákuumban, ahol még egy k*rva oxigénmolekula sincs, ott mégis mi a tököm rezegne? A semmi?! A semmi hogy rezeg? A rezgéshez anyag kell! Egy rugó, egy pohár víz, elektromos mező (váltóáram), valami, fizikai tényszerűség! Amúgy meg a rezgés nem közelít. A rezgésben pont az a poén, hogy haladó mozgást nem végez. Írtál volna legalább hullámot.

Nem mintha a fizika törvényei, amúgy nem tiltanák az időben visszafelé történő mozgást. (Az általad írt "rezgéssík" és "energiaszint", már ha elfogadom ezt a két nyolcemeletes baromságot, visszafelé kell, hogy haladjon az időben, mert előbb megtörténik, után szól ról a a jósnak. Ilyen a világon nincs, sajnálom.)


A jövőbelátásra egy, a fizikával összhangban lévő módszer, hogy építesz egy időgépet, felülsz egy fénysebességgel menő vonatra, megnézed a jövőt (Einstein, relativitás), aztán beülsz az időgépedbe (Hawking) és hazajössz. Sajnos még olyan tarokkártyás cigányasszonyt nem láttam, akinek fénysebességgel menő Dácsia volt a garázsában.


A jövőre tippelni persze lehet. Még jobb, ha következtetünk. Valószínűségszámítás, némi előismeret. Egy meteorológus elég jól megtanulta, 10 hidegfrontból kilencet vihar követ. Elég pontos jóslást tud adni, a fizika törvényeire támaszkodva. Azt is megjósolom, hogy Vitalij Petrov idén nem nyert utamot. Lehet, hogy tévedek, de elég jók az esélyeim, mert a Caterham nem rúg labdába a McLarenek, Ferrarik, Lotusok, Williamsek (?) mellett. Ismerem a Forma-1-et következtetek. Aztán persze jósolhatok olyat is, hogy Orbán Viktor ma délután kettőkor meghal. Ha nem vagyok fegyveres merénylő (márpedig nem vagyok), akkor elmondhatjuk, ez egy olyan jóslat, amihez semmi alapismeretem nem volt, öt óra és kiderül, eltaláltam-e.

2012. jún. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
72%

Amúgy meg a jósokról megvan a véleményem. Amikor a rendőröknek f*ngjuk nem volt, hogy ki a Viszkis, végső elkeseredésükben egy médiumtól kértek segítséget. Az idióta, kertes házról, meg tavakról zagyvált, meg arról, hogy nagy és gazdag családból való a rabló. Ambrus Attila panelban lakott, az anyja másfél éves korában elhagyta, az apja verte, testvére nem volt és évekig olyan házban élt, ahol nem volt melegvíz.

A másik nagy sztori, hogy egyszer odamentem egy jóshoz, egy rendezvényen kristálygömbözött ingyen a félkegyelmű vadbarom. Őszintén meglepődtem, mikor a nagyapám felől kérdeztem, azt mondta, készüljek fel a legrosszabbra-ez kissé meglepett, mert szegény akkor már két éve halott volt.


Ezek a csalók, amúgy máshoz sem értenek, mint általánosságokról beszélni, arról is kétértelműen, véletlenül se mondanak konkrét dolgot, nehogy a szemükre vethesd!


"A Világ közepéből Földet rengető tűz tör elő:

Az Új Város körül a Föld megremeg

Két nemes háborúja hosszú és meddő

A források nimfájától új, vörös folyó ered."


Néhány ember szerint Nostradamus ezzel látta előre szeptember 11-ét. Mások szerint ezzel utalt arra, hogy Hitler lebombázza Londont. Érdekes. Amikor odaadták találomra embereknek az utcán, hogy ez vajon Szeptember 11-ére utalhat-e, 90%-uk azt mondta, hogy igen. Amikor odaadták találomra embereknek, hogy ez vajon London bombázása-e 90%-uk azt mondta, hogy igen. Amikor magyarázat nélkül a kezükbe nyomták, a többség se Londont, se New Yorkot nem említette.

2012. jún. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
rejtelmesrengeteg félreértesz ! Éppen azért mert érdekel, ezért kérdeztem meg. Normális komoly válaszokat vártam, nem azt hogy már tudni lehet hogy holnap kajálok akkor a jóslás is így működik meg energia szinten meg van a jövő :D.
2012. jún. 30. 09:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha komoly választ akarsz szakértők könyveit kell elolvasnod.

Az első kommentben említettem a könyvet ami szerintem hiteles leírást ad a folyamat működéséről. Nehéz olvasmány, de ha érdekel akkor csak javasolni tudom.

2012. jún. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!