Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Nektek nem fura valami a maja...

Nektek nem fura valami a maja jóslatokban?

Figyelt kérdés
arra gondolok ha átgondolom az egészet hogy a maják időszámításunk előtt éltek jóval,gondolom ők is mérték az időt,mondjuk azt mondták hogy x év x hónap van!de azt honnan tudták hogy a mostani ember honan fogja számolni az évet?mert ugyebár jézus születésétől nézzük mi!na de ők nem onnan nézték!ezért úgy gondolom a jóslat vagy hibás vagy már megtörtént mint például özönvíz,ahol elvileg elpusztult mindem!habár az özönvíznél is vannak fura dolgok de az más kérdés!

2012. nov. 7. 08:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

Például talán ők a saját rendszerük alapján mondták, és mi átszámoltuk a miénkre.

Kiskoromban megharapott egy Maja jóslat, azóta utálom őket.

2012. nov. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ők baktum-ban meg hasonlókban számoltak, volt nekik hosszú számításuk, rövid számításuk meg ki tudja még milyen fajta. Ha jól emlékszem pl. 1 baktum = 52 földi évvel, hasonló. Ezekből már a mai ember számolta ki, hogy akkor az általuk megjósolt időpont 2012.-re esik.


Persze ki tudja, lehet hogy ők is leírták ezt a dátumot valahol, akkor pedig igazán jó kérdés a feltett kérdés.


Ha pedig még hozzátesszük azt is, hogy még mindig azon vitáznak, hogy valahol a középkori történelmünkből elsinkófáltak az "okosok" kb. 400 évet, ill. azon vitáznak, hogy Jézus születésétől számított 365 nap az egyenlő-e az első évvel, vagy azt még a nulladik évnek kell számolni?


Szóval vannak itt kérdések még bőven!!!!

2012. nov. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
igen gondoltam csak nem voltam benne biztos hogy valójában valószínű hogy nem 2012 van!miből gondolják hogy 1baktum=52 évvel?gondolom ezek csak feltételezések,de valójában szerintem nagyon messze állunk a valóságtól!
2012. nov. 7. 09:03
 4/19 anonim ***** válasza:

A megmaradt maja kódex nemcsak ezt az egyetlen jóslatot tartalmazza, és az írásuk stb. megfejtéséhez a világ legkülönbözőbb részén élő tudósok álltak neki.

Ha több tudós is egyetért abban, hogy pl. 1 baktun = 52 évvel, mert a jóslatok szereplő 2 csillagászati esemény között valóban 52 év telt el, ....

Azért ezeket be lehet határolni és a számolásuk tekintetében nincs a tudósok között vélemény-eltérés.

Ott lehet, hogy valóban onnét kell-e számolni az eddig eltelt időt, ahonnét ők kezdték, és akkor ez a világ valóban 2012-ben fog-e végetérni? És sok minden más is közrejátszhat, én nem tudom. Elfogadom, hogy esetleg tudtak, vagy tudni véltek előre dolgokat, de annyira tényszerűnek nem fogadom, (mint pl. hallani), hogy már bunkereket építenek maguknak nyugaton, stb. Majd lesz valahogy.

2012. nov. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
én elfogadom hogy 1baktum=52 év!de ha igazat mond az előttem szólók akkor nem csak ez a számításuk volt,hanem rövid,hosszú időszámítás is!akkor a tudósok is tévednek!az az megegyeztek valamiben mert mást nem tudtak csinálni!
2012. nov. 7. 09:21
 6/19 anonim ***** válasza:

Kinek ez a véleménye kinek az.

Az hogy 2+2 egyenlő 4-el csak azért tűnik logikusnak mert az agyadba így táplálták bele a jelentéseket, ha egy gyereket teljesen logikátlan matekra tanítjuk akkor neki az lesz a normális, szóval az is lehet csak feltételezés amit normálisan használunk. Fogadjuk el hogy az 4, a majáknál meg 52 év.

Sok műsor ment lehetséges világvégékről, pl, hogy Ázsiában van egy marha nagy hegyrész ami minden évben 7 centit "szakad" a fő hegytől és egyszer bizony leválik, és nagy hullámot gerjeszt ami elindul és a túloldalról Amerikával kezdve elönti a földrészeket.

A másik a Yellowstone park alatti gigantikus vulkán aminek olyan nagy a füstje, hogy szintén az egész bolygót elönti, a katasztrófái le is vannak dokumentálva régi időkről, x évenként törik ki és már 50 éve késik.... persze itt lehetnek túlélők.

A 3. hogy a Nyilas csillagkép egyik csillaga haldoklik,(ez köztudott)és elég közel is van, amely ha teljesen összezsugorodik majd ugye felrobban (vagyis meghal a csillag) akkor szupernóva sugara pont telibekapja a Földet... és ugye december 21. a Nyilas csillagkép utolsó napja...


De ha ezek nem is most lesznek, akkor is biztosak lehetünk benne, hogy a Nap nem örök energiaforrás, egyszer az is kialszik és ugye Nap nélkül nincs élet.

Vagy a rengeteg fekete lyuk ami folyamatosan behúz mindent és egyszer nem lesz már mit elnyelnie mint saját magát.


Ezek tények, el kell fogadni. Az emberi élet is véges. A kérdések ami örök marad: Meddig tart, mikor lesz vége?

2012. nov. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
igazat adok neked utolsó,szerintem is jól látod ezeket a matekos példákat :) valóban így táplálták belénk ezt nem is vitatom csak azt mondom nagyon nagy a valószínűsége hogy tévednek a tudósok!és igaz egyszer biztos vége lesz mindennek!köszönöm az érdekes hozzászólásokat!
2012. nov. 7. 09:37
 8/19 anonim ***** válasza:

De a rövidszámítás, és a hosszúszámítás alapján, amennyiben valóban onnét kell indítani, ahonnét ők indították (= i.e. 3 ezer évvel), akkor mindkét számítás alapján a 2012. jön ki, tehát itt nincs ellenmondás.


Másrészt az előttem szólónak is igaza van, rengeteg mindenben keresik ill. próbálják magyarázni a tudósok a bekövetkező vég okát, természeti, csillagászati stb. eseményekben keresik a magyarázatokat.

Ezért mondom azt: majd lesz valahogy, valamikor, valami. Addig pedig éljük a mindennapi életünket, szerintem felesleges előre parázni, és keresni a "tutit".

2012. nov. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A maják fénykora egyébként a XV-XVI. század.
2012. nov. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az már a másodvirágzás volt, és a spanyolok hódítása nyomán ért véget.

Az első nagybirodalom, Pachal-korát, valamivel korábbra, 800-1300 közé teszik.

2012. nov. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!