Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Ki hisz a sorsban?

Ki hisz a sorsban?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy nincsenek véletlenek,pl vmiért ott akkor ott kellett lenned, ha igen miért? mi a tapasztalat?
2013. jún. 3. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
pl én
2013. jún. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dízelszemű bájgúnár válasza:
Csak abban hiszek,hogy minden lépésünk és cselekedetünk szinte sors szerű....
2013. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy nincsenek véletlenek, egyszerűen értelmetlen baromság. Az emberek szeretik bemagyarázni maguknak, hogy "ennek így kellett történnie", ez azonban puszta babona. A klasszikus gyengeelméjű válasz az univerzum nyomasztó komplexitására.
2013. jún. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is hiszek benne. Minden úgy történik, ahogy lennie kell. Ha mégis apróbb eltérések keletkeznek, akkor kijavítódnak, helyreáll az eredeti terv szerint minden.
2013. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 nagylzs ***** válasza:

A legtöbb dolognak jól meghatározható oka van. Ha a "sors" fogalom alatt azt érted, hogy (jó közelítéssel) mindennek van oka, és a dolgok nem véletlenül történnek, akkor ez egy kézzelfogható, mindenki számára tapasztalható és igazolható tény. Te pont azt kérdezted, hogy mi a tapasztalat. És hát pont ez a tapasztalat: ha kutatsz, akkor szinte mindig rájössz hogy a dolgoknak volt oka. Abban a néhány kivételes esetben amikor nem találsz okokat, még mindig nem lehetsz benne biztos, hogy nincsenek. Tehát, bár ezt tudományos értelemben nem lehet tudásnak nevezni, de egy rendkívül jól megalapozott hit, ami összhangban van a tapasztalható valósággal.


Ha azt érted sors alatt, hogy "ami történt annak úgy KELLETT történnie" akkor abban már nem annyira hiszek. Igaz, sok esetben úgy van, hogy nem tudsz beleszólni a dolgokba. De nagyon sok esetben neked is részed van abban ami történik veled. Vagyis: a saját döntéseiden múlik, hogy bele kerülsz-e az adott helyzetbe. Én személy szerint hiszek az emberek szabadságában - ami ebben az esetben abban nyilvánul meg, hogy sok dolognak NEM ÚGY KELL történnie, mert részben a te döntésed miatt következett be. Ha a "szabadság" fogalmát hasonlóan értelmezzük, akkor a fenti érvelés ellen tudtommal az egyetlen hatásos ellenérv az lehet, ha te nem hiszel az emberek szabadságában, és mindent eleve elrendeltnek tartasz. Ha azt gondolod, hogy az emberek pusztán bábok, akiknek a szabadsága és az akarata puszta illúzió, és csak az előre megírt szerepünket játsszuk. Az eleve elrendelésben való hit már nem annyira jól megalapozott. Példa erre, hogy azok az emberek akik állítólag nem hisznek az emberek szabadságában, és megrögzötten szeretnének a Sors-nak tulajdonítani minden történést, mégis képesek felelősnek tartani másokat a tetteikért, és ezért haragudni rájuk, meg elítélni őket. Szóval az eleve elrendelést hangoztató emberek nagy része enyhén szólva nem túl hiteles.

2013. jún. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nagylzs ***** válasza:
Viszont, ajánlom neked Eric Berne-től a "sorskönyv" és az "emberi játszmák" című könyvét. Nem egy kókler, széles körben ismert világhírű pszichológus aki kidolgozott egy eméletet, amit azóta is sok pszichológus használ. Az ő módszerével föl lehet deríteni olyan okokat, amik segítség nélkül nem fedezhetők föl, és hosszú évtizedeken át ívelve (sőt sokszor a halálig tartó játszmák során) meghatározzák az életed lényeges fordulatait, és a végkimenetelt. Nagyon érdekes téma, és tudományosan bizonyított elmélet.
2013. jún. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok ezoterikus kérdés van,s én szeretnék mindegyikre válaszolni,már ha tudnék. Csakhát nem tudok. De most a Pax tv nézése után támadt egy - szerintem remek - ötletem.

Persze tudom,hogy nem mindenki kérdez/válaszol komolyan,van aki csak szórakozik.Ígyhát azoké e sorok akik valóban érdeklődők.

Igen komoly bácsik,nénik beszélnek itt,többeket érdeklő dolgokról. Pl.: Joyce Meyer.Müller Péter író.Popper Péter pszihológus,,Vámos Miklós beszélget Szabó Magdával,és másokkal

Én úgy gondolom ezekkel a sorokkal többeknek is tudtam segíteni. És most tudod mit csinálok? Megmondjam? Na jó megmondom: Örülök.

U.i..: A keresőbe írd be Pax tv. A megjelenő műsorújságból tájékozódhatsz ingyen.

2013. jún. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!