Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Menyire lehet joslásokban...

Menyire lehet joslásokban megbizni? Josoltattam több helyen is és majdnem, hogy egyformát montak! Akkor lehet benne valami? Habár elödeink is josokhoz jártak, nem de?

Figyelt kérdés
2008. jún. 22. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A jóslatok titka egyszerű: olyan ködösen fogalmaznak, hogy bármit bele lehet érteni. Csináltak egy felmérést az oxfordi egyetemen: több különböző típusu jóslatot (tenyérjóslás, csillagászat, stb.) vizsgáltak több száz ember bevonásával. A lényeg az volt, hogy egy ember jóslatát (pl horoszkóp) mondták el több tucatnak, és azt találták, hogy ugyanakkora esélyjel gondolják beváltnak az emberek a saját jóslatukat, mint másét (önmagukra nézve), valamint hogy ugyanazzal a jóslattal egymástól merőben különböző eseményeket tudtak más-más emberek megmagyarázni.

Mindenki azt hisz, amit akar, de szerintem a jóslás úgy általában humbug. Ettől még lehet, hogy a kutatók csak rossz helyről vették az anyagokat (bár nem a Cosmopolitan horoszkópja volt a standard), és léteznek nagy jósok meg próféták, de nem hinném, hogy azok a neten meg újságokban hirdetik pénzért magukat...

2008. jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző kommentelő vagyok: az "esélyjel" nagyon durva, bocs érte. Helyesen természetesen "eséllyel"
2008. jún. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

En ismerek mindenfele komoly es magat komolynak tarto jos-t.

Megfigyeltem, hogy azok akik hamar kidobnak ehhez kepest rohadt sok penzt kernek a komolytalan fajta es van az, aki veszi a faradtsagot, a multadbol is mond dolgokat amiket elvileg nem tudhat mert eleteben eloszor lat teged.

Mielott kulfoldre mentem, ill. meg nem is tudtam, hogy kozel 10 evet fogok kulfoldon tolteni...elmentem egy par josnohoz puszta szorakozasbol - mert volt ra keret.

3-al talalkoztam. Mindegyik megmondta a nagyutazast de csak 2 ment bele rendesen a dolgokba. Van ket idosebb baratnem is akik megmondtak dolgokat...

Aztan mikor hazamentem egy ido utan de csak atutazoba, megismerkedtem egy asztrologussal...o leirt mindent ami tortenni fog. Elem es tortenik az, amit leirt nekem. Ez nem azt jelenti, hogy maniakusan hiszem es e-szerint elek engem inkabb csak a kivancsisag hajtott.

Nekem is van nemi tehetsegem...de nem elek vele, mert mindig arra gondolok, hogy Isten nem szereti ezt. Csak akkor szedem elo a dolgaimat ha segitsegre van valakinek szuksege.

Mindenkeppen van benne valami de nem szabad a rabjava valni!!!!!

Minnel jobban kutatod a jovot, annal zavarosabb uzeneteket kapsz.

2008. jún. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha a jós nem tudja hogy nem tudsz neki fizetni és mégis ad tanácsot akkor nem jós tehát nem érdemli meg a pénzét :)
2010. jún. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

És melyik ujjukból szopják ki a tudást banyek, ha nem álltalá

nos dolgot jósolnak, hanem konkrét dolgot, azt te vonzod be magadnak. gondolj csak bele biztos volt már olyan hogy gondoltál egy ismerősödre vagy hozzátartozódra, (élőre persze), és megjelent vagy csörgött a telefon "az emlegetett szamár". Nekem sokszor volt. Sőt megérzéseim voltak, vagy a véletlen műve, de bátyám, és unokatesóm életét is megmentettem. Jóslás nincs.

2010. aug. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!