Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Abszolút kizárt, hogy tényleg...

Abszolút kizárt, hogy tényleg a jövőbe látó, azaz nem trükköző, kamus jósok létezzenek?

Figyelt kérdés
Találkozott itt már valaki olyan jóssal, akinél meg lehet kockáztatni, hogy tényleg tud valamit?

2013. júl. 22. 22:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#9: "Mitől lenne kizárt? Viszont a jövő képlékeny, így csak lehetséges állapotokat lehet látni előre, konkrétumot kevésbé." -- A második mondatoddal megválaszoltad az elsőt, gratulálok. :-)

Én is látok a jövődben lehetséges dolgokat. Lehet, hogy nagyobb összegű pénz áll a házhoz! De lehet, hogy nem! Fú, annyira tehetséges jós vagyok! Lehet, hogy 10 éven belül megházasodsz! Persze ez csak lehetőség, nem konkrétum, de akkor is szenzációs jóstehetség vagyok!

2013. júl. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
A Randi alapítvány 1 millió dolláros díját még senki nem vitte el! Az a lényege, hogy annak adják oda, aki ilyeneket be tud bizonyítani.
2013. aug. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A jósok inkább csak ráhibáznak a dolgokra. Van, amikor többször is. Egyszer kártyáztunk. Mondtam a szemben ülő havernak, hogy húzz egy kártyát, hátha eltalálom-e, melyik az. Eltaláltam! Ezután még kétszer. Van ilyen. Utána meg 10x nem találtam el. A jóslás is ilyen, csak a jós emberismerete javít a "jóslási" statisztikán.

A jósoknak inkább olyan szerepük van, mint a pszichológusnak. Olyankor mennek általában jóshoz az emberek, ha valamilyen gondjuk van, vagy nehéz döntés előtt állnak. A jós meg legtöbbször megnyugtatja őket, jósol valami szépet. Persze, van amikor nem jót jósol, mert olyan kártyalapok jönnek, ami véletlenszerű, tehát vagy megtörténik, vagy nem.

Van amelyik jós inkább tanácsadó, a jóslatai is inkább tanácsok.

2013. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 homo ludensz ***** válasza:
A múlt a MOST ezer és ezer apró történése,pillanata.A jövő a lehetséges ígéretek,vágyak,történések képe. Sem a múlt nem változtatható sem a jövő. Mondjuk én holnaptól fogva egy korty alkoholt sem iszom. Oké. Cserébe kapok a dokiktól egy ígéretet hogy nem májbetegségben hunyok el.Mi ez? A jövö, egy ígéret ami annyi valóságot hordoz mint az ötezresem amiért vásárláskor valami ellenértéket kapok.A jövő egy ígérvény ami a Mostban realizálódik 10 perc múlva vagy 10 év múlva.
2013. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Álmodtam már meg az egyik napomat, akkor jósnak tarthatom magam?
2013. nov. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
A jövő nincs kőbe vésve .
2013. nov. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Megnéztem a kezeim, megvannak. A lábaim szintén, a törzsem is, sőt, még egy fejet is találtam rajta. Ráadásul tudok gondolkodni, és létező személynek érzem magam. Tehát léteznek valódi jósok. :P


Igen, ezzel arra akartam utalni viccesen, hogy a jóslataim egyébként meglepő korrektséggel bejöttek (tarot kártya), más kérdés, hogy össze sem lehetne ezt hasonlítani az EZO-TV-vel, ami ott megy, az tényleg maszlag, a módszerek rosszak, és úgy egyébként is. ^^ Ráadásul nem csak az én jóslataim jöttek be eddig, hanem a környezetemben több ismerősömé is, legalább 4-5 személy foglalkozik ezzel, és jósolt már nekem is. Működött.


Gondolom, a különbség az, hogy mi a jóslatainkon nem meggazdagodni akartunk, hanem szívből segíteni annak, akinek jósoltunk :)

2013. nov. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Elég egyszerű belátni, hogy ha bárki képes lenne látni a jövőt, akkor megnézné a lottószámokat, megnyerné a főnyereményt, és nem a TV-ben bohóckodna emelt díjas telefonszámokon, hogy valahogy pénzt keressen..


Ez a fajta jóslás kamu. Bizonyos eseményeket előre lehet jelezni nagyon nagy valószínűséggel a tudomány, a józan ész, és a tapasztalati megfigyelések segítségével, de ennyi.

Pl.:

Ha valaki leugrik a 10 emeletes ház tetejéről, akkor biztosan meg lehet jósolni, hogy néhány másodperc múlva a földbe csapódik elég nagy sebességgel.

Ha valaki megiszik 2 liter hipót, akkor biztosan meg lehet jósolni, hogy rövid időn belül meghal.

Vagy pl. megjósolom neked, hogy néhány órán belül sötét lesz, majd holnap reggel ismét világos.

Sőt, még azt is megjósolom, hogy szombaton lottósorsolás lesz.


De olyasmiket megjósolni előre, hogy 2014.04.12-én autóbalesetem lesz, nem lehetséges. Már csak amiatt sem, mert az a tény, hogy tudomásomra jut ez a jövőbeli autóbaleset, megadja nekem a lehetőséget, hogy úgy döntsek, hogy aznap ki sem mozdulok otthonról, így végül nem valósul meg a jóslat.


Tehát, még ha el is fogadjuk, hogy néhány ember látja, mi fog történni a jövőben, azt nem oszthatja meg azzal, akire a jóslat vonatkozik, mert ezzel már befolyásolja azt a jövőt, amit ő még akkor látott, mielőtt elmondta volna a jóslatot.


Persze a jövőben történő nem lehet látni, úgyhogy ez csak elméleti fejtegetés.

Egy magyarázat lehetne az időutazás, csakhogy a tudomány mai állása szerint csakis előrefelé lehet utazni az időben, visszafelé már nem. Tehát még az sem lehet, hogy valaki előreutazik, megnézi, mi fog történni, majd visszajön.

2013. nov. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!