Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Milyen jóslatok szóltak a...

Milyen jóslatok szóltak a 2015-s évre a korábbi, '70-s,80-s, vagy az azt megelőző évekből?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy mit vártak erre az évre, milyen technológiát jeleztek előre, mit gondoltak a társadalom ekkori állapotáról és a környezet állapotáról, a környezetszennyezésről, politikáról, a közlekedésről stb.

2015. jan. 25. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
A Vissza a jövőben filmeket nézd meg, ott konkrétan 2015-ös jövőről vannak elképzelések (félig vicces, félig komoly ötletek). Ha nincs kedved megnézni - pedig érdemes -, akkor keress róla cikkeket.
2015. jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*Vissza a jövőbe (I-III.)
2015. jan. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Nagyon nagyon, elképesztően régen láttam már azt filmet, pontosabban az első részét, s már nem is emlékszem rá. Itt az ideje, hogy megnézzem, köszi!
2015. jan. 25. 22:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Most ez ezotériás jóslás, vagy tudományos spekuláció előre jelzés? Mert abból kb mostanra jósolták a Marsra szállsát szerintem.


Az ezos jóslások közül pedig minden használhatatlan kb, ami '87 előtt (vagy ilyesmi dátum) előtt volt. Mivel eredetileg akkora volt tervezve egy "világvége", de megúsztuk, mert jobb irányba fejlődtünk, mint azt gondolták a régiek.

2015. jan. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nemrégi művészeti munka:

[link]

Ezeket most találtam:

[link]

[link]

Bár inkább a későbbi jövőre vonatkozik mindhárom. Lényegében a '80-as évek környékén elég hasonlóak voltak az "előrejelzések", sejtések, mint manapság, legfeljebb a dizájn finomodott. A legtöbb ilyen előrejelzés sajna inkább csak egyfajta álmodozás, nem hiszem hogy a készítők bármi realitást is láttak a dologban (pl. hogy a 2000-res években felhőkarcolóktól, meg repülő autóktól roskad majd minden Debrecen méretű város).

2015. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor még úgy volt, hogy 2012-ben világvége lesz. Akik hittek ebben, gondolom, nem feltételezték, hogy lesz mit jósolni a következő időkre. :-)
2015. jan. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2015. febr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!