Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » A XXI. század van. Miért van...

A XXI. század van. Miért van még mindig ennyi buta, hiszékeny ember, akik a telefonhívásaikkal életben tartják az Asztro-show és hasonló televíziós jósműsorokat?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy sok a szegény és a jobb életre vágyó ember. De a szegény még nem feltétlenül buta. Egy ilyen "jósműsor" annyira nyilvánvalóan átverés és annyira, de annyira látszik, hogy csak pénzlehúzás! Egy ötéves gyerek szinvonala. Már nem is "jósolnak" benne, csak szó szerint a semmit árulják drága pénzért. "Szerencsét", "pénzenergiát", "főnyeremény lehetőségét" stb. Mintha istenek lennének. Közben cetliket írogatnak, gyertya lángját simogatják, gyermeteg feladványokat mutogatnak, kamuhívókkal húzzák az időt. Elképesztően gagyi. Mégis hívják őket, hiszen még létezik a műsor.

Hogyan van ennyi buta ember, és ha már van, hogy-hogy életben tudnak maradni ennyi ésszel a való életben?



2015. nov. 22. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert a hit nagy úr. Valamibe kell az embernek kapaszkodnia, amig minden romokban hever.
2015. nov. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Legoman ***** válasza:
90%

Az emberi elmére hatnak.

Az ilyen műsorok pont azért készültek, hogy az olyan emberek, akik szegények, és már minden reményük elhalt, pénzt csikarjanak ki belőlük.

A pénz, a szerencse, a jólét, ami a mai világban a hatalmat jelenti, és ezt tudják. Nagyon sokszor mondanak el olyan szavakat, amikkel az elmére akarnak hatni, és elültetik a gondolatot a fejedben.

A gyertya a misztikum szimbólumaként van jelen a műsorban (nem tudom ott van-e még, mert nem szoktam nézni), és ez azt jelenti az emberi elmében, hogy ezek tudnak valamit. És az ember már nyúl is a telefonért.

Ezt úgy hívják, hogy manipuláció. Először szépen leviszik az embert a megfelelő állapotba, majd ha ez megvan, akkor már csak ki kell adni neki az utasítást:

"Ez egy vissza nem térő alkalom, hívjon most!"

"Csak most, csak önnek."

"Ha most hív, akkor..."


Mindegyikben arra utal, hogy ez nekünk jó, és hogy igenis vegyük fel a telefont. Ráadásul a betelefonálók, akik műsorba kerülnek (ha csak játsszanak le bizonyos időközönként hangfelvételeket), még csak fokozzák az egészet, mert látja az ember, hogy másoknak jó ez, akkor biztos neki is jó.


Persze ezzel nem mindenkit lehet manipulálni, de sok mindenkit igen, és ez nem az ő hibájuk, mert ők nem tudják, hogy manipuláció alatt vannak.

A telefonhívás árát nem véletlenül nem mondják el egyszer sem, hanem kisebb betűvel kiírják, és naggyal pedig a "szerencse", "pénz" stb. szavakat.

2015. nov. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7%

Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést


A kérdés provokatív és trágár. Előre eldöntöd, hogy akik betelefonálnak lelki segítséget kérvén depressziósan, azok hülyék, ostobák. Eldöntöd, hogy a spiritualitás nem igaz, úgy hogy fingod sincsen róla

2015. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kér valaki parmezán sajtot?
2015. nov. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A #3 válaszolónak.

Úgy látom, elfogult vagy, te hiszel a spiritualitásban. Ehhez minden jogod megvan, a te dolgod. Én meg nem hiszek benne, ez meg az én dolgom. Szeretnék hinni benne, optimistán állok hozzá. Valamennyire érdeklődöm iránta, szeretném, ha igaz lenne. Jó lenne, ha az életem boldog lenne egy mágus csettintésére, ha meggazdagodnék egy látnok pénzenergiaküldésétől, ha beszélhetnék elhunyt szüleimmel, rokonaimmal egy csodálatos médium segítségével. Jó lenne. Nagyon jó lenne. Szeretném, ha lennének angyalok, szellemek, túlvilág, előző életek, lélekvándorlás stb. De a józan eszem elutasítja, és eddigi életemben nem találkoztam meggyőző bizonyítékkal. De keresem a lehetőséget, mert mint említettem, szeretnék hinni benne. Tehát nem is állítom, hogy a spiritualitás caklipakli nem igaz. Nem vagyok olyan okos, nem tudok annyit a világról, hogy ezt biztonsággal állíthassam.

Amit én állítok: Ezek a televíziós jósműsorok gátlástalan szélhámosok gyülekezete, hülyét csinálnak a nézőkből, fosztogatják a csórokat, a nyomorultakat hazug ígéretekkel, trükközéssel, beépített kamuhívókkal stb. Ha esetleg kiváncsi vagy a bizonyítékaimra, látogass el a PORT.hu-ra, ott többször is véleményeztem mindhárom jósműsort a Fórumukban, és leírtam észrevételeimet Földlakóó néven. Esetleg tekintsd meg a Youtube-n az Asztro-átverés 01 - 10 filmösszeállításokat a kamuhívókról, a hamis visszajelzésekről.

Nem akarom elvenni a hitedet a spiritualitásban, csak szeretném, ha nem hinnél el mindent feltétel nélkül.

Szia.

2015. nov. 22. 23:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Hasonló manipulatív technikákkal működnek a reklámok is. Miért hinném el, hogy a jól láthatóan soha nem használt mosógépből előhúzott, soha nem használt, kifehérített, agyoneffektelt ruhadarabot az eladni kívánt termékkel mosták ki?


És mégis megveszik, nagyrészt emiatt, még többet is költenek rá, mint más mosóporra.

2015. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert aluliskolázott munkakerülő tanyasi barmok. És ezt nem tudom szépíteni. Ha dolgoznának nem jutna idejük ilyen baromságokra.
2015. nov. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!