Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Tarokk kártya? (Kérdésed túl...

Tarokk kártya? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Van egy pakli tarokk kártyám, de nem tudom, melyik lapnak mi a neve és a jelentése. Aki ért hozzá, segítene? Azt olvastam, ugyanazok a jelentések, mint a tarotban, de mint írtam, nem tudom a lapok nevét, a neten meg nem találtam erről információt!

2015. dec. 20. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:

A tarokk kártyának semmi köze a tarot kártyához. A tarokk egy értelmes, szórakoztató kártyajáték, semmi köze az ezotériához, jósláshoz.


Röviden:

21 számozott tarokk van, plusz a legerősebb a skíz (fonetikusan írom). Ezek a játékban az aduk, amiknek a számuk szerinti az erősségük, és minden színt visznek. A színek pedig ugyanazok, mint a francia kártyában, csák kevesebb figura van (alsó, felsó, lovas, dáma, király). Ugyan az aduk viszik a színeket, de pontozásban az I-es, XXI-es és a skíz kivételével(amik 5-öt) csak 1-1 pontot érnek ha elütöd őket, addig a színek királytól lefelé 5-4-3-2-1-et.


De ha rákeresel, ennél sokkal többet találsz a tarokkról.

2015. dec. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Tarokk valóban nem jóskártya, hanem játszanak vele.
2015. dec. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A neten annyit találtam egy weboldalon, hogy lehet vele jósolni is...
2015. dec. 20. 18:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindennel lehet jósolni...
2015. dec. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Nyilván magyar kártyával is jósolhatsz, ha kitalálsz egy szabályrendszert hozzá, hogy mi mit jelent, aztán megkevered a kártyákat, és húzol belőle.


De mivel a tarokk kártyát nem jóslásra találták ki, hanem játékra, ezért nem fogsz találni olyan jóslásos szabályrendszert, mint a tarot kártya esetében.

2015. dec. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem... köszönöm mindenkinek!

Esetleg valaki tudna mutatni egy képes útmutatót a kártyához? Neten semmit nem találtam róla.

2015. dec. 20. 21:48
 7/7 vurugya béla válasza:
A tarokkot négyen játsszák. Meghívásos, talonos, adus játék. Az aduk a tarokkok - ezek a számos lapok. Igazi észjáték, vendéglátó helyeken is játszható, mert a tarokk és a bridzs nem számít szerencsejátéknak. (Bár én a minap 430 forintot vesztettem rajta, mert a partnerem megzavarodott és kitette a XXI-est.)
2016. jan. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!