Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az X1-es ("rövid" portos) 2....

EagleHUN kérdése:

Az X1-es ("rövid" portos) 2. 0-s sebességű PCIe - Sata3 átalakító kártyát, be lehet helyezni az X16-os (hosszú port) 2. 0-s sebességű port elejébe, úgy hogy az működjön a 2. 0 sebességén 500Mb/s-en?

Figyelt kérdés

Lábkiosztás itt:

[link]

A kicsi kártya lábaival vizuálisan összenézve stimmelni látszik.



2014. nov. 17. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom igen,de azért várj meg mást is.


Azt tudom,hogyha egy VGA-ról levágod a hosszú sínt,és csak az x1 marad,majd berakod egy x1-es slotba,akkor még működőképes lesz,legalábbis képet ad.

2014. nov. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mate1996 ***** válasza:
Igen lehet!
2014. nov. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat is. Jöhet még megerősítés, minél több annál bizonyosabb. XD
2014. nov. 17. 14:24
 4/5 A kérdező kommentje:

Az átalakító tökéletesen működik, és használja a 2.0 technológiát az x16-os port elejébe dugva.


Az SSD kb 100-120Mb/s-el működik gyorsabban, az 1T WD meg szinte semennyire sem kivéve a bufferelt sebességet az 100Mb/s-el fölment.


Értékelhető módon nem befolyásolta a VGA működését, az hogy a VGA-val egy buszon osztozó PCIex16-os portba lett helyezve az átalakító kártya!


Ezt 2 programon is figyeltem (AIDA64, GPU-Z) miközben VGA teszt futtatott az AIDA64 először másolás nélkül, azután azt is kipróbáltam két másik teszt végrehajtásával, hogy közben másoltam az SSD-ről két féle képpen is.


Először az 1T WD wincsi még a régi helyén Sata2-n volt. Vagyis az adatok az északi hídon keresztül az FSB-n át kerültek a déli hídra és onnan a WD re.

Aztán mindkét meghajtó a PCIe 2.0-Sata3 átalakítóra került. És ugyancsak file másolás közben futott a VGA teszt.


Pár érdekességet fűznék hozzá:


1) A file másolás nélküli VGA teszteken a VGA gyorsabbnak bizonyult (egy kicsivel) a PCIe - Sata3 átalakító kártyával(és az azon keresztül működő meghajtókkal), mint amikor a meghajtók még a régi helyükön a déli híd Sata2 portjain lógtak!!!

Tehát még gyorsította is. Ez szerintem annak köszönhető hogy az adatoknak nem kellett áthaladnia az egész gépen (déli híd-FSB-északi híd), hanem közvetlenül a VGA buszára mehettek.


2) A VGA amikor "nincs használatban" és nincs szükség nagy teljesítményre, akkor a portot PCIe 1.1 es technológiával használja nem a 2.0-val. Ezt mutatta az AIDA64 és a GPU-Z is. Viszont a GPU-Z a változásra azonnal reagált, míg az AIDA64 kis késéssel. Tehát amikor AIDA GPU teszt elindult és szükség volt a teljesítményre a VGA autómatikusan átváltott 2.0+x16 és addig tartotta amíg szükség volt rá. Ezt a GPU-z gyakorlatilag valós időben meg is mutatta. Olyasmi soha nem történt hogy 2.0+2x8 ba váltott volna a Sata3 átalakító miatt, még amikor másolás ment az északi hídon keresztül akkor sem.


3) A VGA teljesítményét érdemben nem befolyásolta a másolás sem. Csak néhány FLOPS, IOPS stb vel volt kevesebb.

2014. nov. 21. 21:00
 5/5 A kérdező kommentje:

További kérdéseim:

Mit jelent a "Block Size"?

Ugyanis az AIDA64 tesztelése során ez különbözött a Sata2-nél és a Sata3-nál.

Az SSD Sta2-n az összes 8MB Block size-al ment kivéve a Buffered Readet ami 2MB-al.

Míg Sata3 átalakító kártyán ez 512kb 2MB re változott.


A WD Sata2-n 512kb + Buffered 4MB vel ment míg Sata3 nál ez 2MB 8MB ra változott.

Mit jelent ez?


Szerintetek hogyan lehetséges hogy az 1T WD szinte semennyit sem gyorsult a Sata3 -tól? (Kivéve a buffered readet?)


Mennyi befolyása lehet a Sata kábeleknek ezekre a sebességekre?

Érdemes kifejezetten Sata3 kábelt vásárolni?

2014. nov. 21. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!