Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » A jóslás tényleg bűn?

A jóslás tényleg bűn?

Figyelt kérdés
Tavaly voltam egy jósnőnél, igaz annyira nem hittem benne, de szinte minden igaz lett. Most terveztem ismét elmenni, erre rám támadott szabályszerűen az egyik katolikus ismerősöm. "a kártyát a sátán keveri, a jósnő sátánista, ezért Isten megbüntet, pokolra kerülök... Etc." Én hiszek Istenben, de most nem tudom eldönteni, hogy ez tényleg olyan nagy bűn lenne? Vélemény?

2019. jún. 8. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem bűn. Csak butaság és pénzkidobás.
2019. jún. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen és az is ha nincs nálad mindig kenyér amivel vissza dobhatnál
2019. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A katolikus tanítás szerint minden ilyen jellegű dolog bűn, például a horoszkóp is. Mondjuk aki azt mondja, hogy ezért a pokolra kerülsz, az nem katolikus, hanem... Inkább nem mondom. A polgári törvénykönyv szerint viszont nem bűn jóslást igénybe venni.
2019. jún. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem bűn, hanem ostobaság.
2019. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Keresztény értelemben bűn, mert a jóslás nem létezik, de te ebben hiszel, ezért babonaság, tehát olyan mintha bálványtimádnál/nem Istennek szolgálnál, ezért bűn.

Ezen kívül pénzfecsérlés.

2019. jún. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
A butasag bun...
2019. jún. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pénzedért téged átverő szolgáltatásait igénybe venned nem bűn, hanem ostobaság.

Az ostobaság pedig állampolgári, alkotmányos jog, tehát (ismételve) nem bűn.

2019. jún. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A katolicizmust a jezsuiták felügyelik. Ők irányított, agymosott embertömegeket igyekeznek fenntartani, mert számukra ez a legkifizetődőbb.


A történelmet is átírták (elhazudták). Nemesi vérű uralkodócsaládok helyett közönségeseket iktattak be (Meroving helyett "Karoling"). Nem szabad nekik hinni, rosszon munkálkodnak.

2019. jún. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!