Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi történik WalPurga éjszakáján?

Mi történik WalPurga éjszakáján?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt olvastam valahol, hogy ilyenkor valamilyen módon kapcsolatba lehet kerülni az elhunyt személyekkel.

Idén már lekéstem erről, hiszen eddig még nem történt velem semmi, de jövőre esetleg megpróbálnám. :)

Mit kell ilyenkor tenni?

Miért pont április 30-án lehet ezt megtenni?

Vannak veszélyei ennek a dolognak?

Nagyon hálás lennék, ha valaki leírná nekem ennek a mágiának a lényegét.

Köszönöm a válaszaitokat! :)



2020. máj. 1. 01:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Walpurgis éjszakája.

Walpurga/Walburga a keresztény szent neve, akit ilyenkor ünnepelnek és akiről el van nevezve.

[link]

Őszintén meglepődnék, ha az éjszakát kihasználva varázsolnál, ugyanis a keresztények ilyenkor pont a "boszorkányságok" ellen védekeznek és ezt ünneplik.

Nagy tüzeket is gyújtanak, ami a boszorkányok elégetésének szimbolizálása.

Mondjuk biztos okkal kötik ehhez és megvan a kereszténység előtti értelme is, de ez inkább a tavaszhoz köthető és nem sok köze van az elhunytakhoz...már persze azt kivéve, hogy egy halott személy emléknapja.

2020. máj. 1. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! :)

Nálunk nem volt tűzgyújtás, tehát akkor nem késtem le semmit. :D

És adtam egy zöld pacsit!

2020. máj. 1. 18:11
 3/9 anonim ***** válasza:
köszi
2020. máj. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nincs mit, most adtam még egy zöldet!

És szívesen folytatnám tovább a sorozatot! :D

2020. máj. 1. 22:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem tudok erről olyan sokat, de Facebookon egy ezotériás csoportban sokan írták, hogy megpróbálnak kapcsolatba lépni elhunyt szeretteikkel. Én fura erőket éreztem aznap éjjel, hallottam is hangokat, de nyilván mindig van magyarázat.

Szóval lényeg a lényeg, szerintem próbáld meg, én is meg fogom.

Illetve vannak veszélyei, amennyiben nem értessz a szellemidézéshez, és elküldeni sem tudod.

2020. máj. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy újabb keresztény húzás a pogány ünnepek kárára. Eredetileg pogány ünnep volt, a nyár kezdetét ünnepelték hatalmas máglyákkal.


Erről a szellemidézésről még soha nem hallottam.

2020. máj. 4. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

1. válaszára:

a "keresztény" (katolikus, római birodalmi) értelmezéseket figyelembe sem szabad venni, ha szeretnénk ezeket a dolgokat megismerni vagy megérteni.

2020. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A május 01-et megelőző éjszakán vékony a fátyol a két világ között. Ez az eredeti jelentés.


Látnunk kell azt is, hogy a WalPurga (Walpurgis) egy germán hagyomány.

Azt is meg kell értenünk, hogy a keresztény vallást elsőkörben a rabszolgák megfékezésére hozták létre valamint (mesterségesen megalkotott) szimbolikája (szimbolizmusa) pontosan szemben helyezkedik el az ősi germán hitekkel. A kettő egymásnak ellentéte.


A Jézus-alakot ebben az értelemben az ősi Odin-ból (Odin = Wotan " Egy) írták meg. Akit a téma érdekel, nézzen utána Odin-Wotan mágikus beavatásának. 3 x 3 napig függött a fán, utána megkapta a 3 végzet-asszonytól (Nornától) a varázserejű rúnákat.

2020. máj. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Laylah ***** válasza:

"A május 01-et megelőző éjszakán vékony a fátyol a két világ között."


Az inkább október 31. éjjele (Samhain).

Beltane (ápr. 30. éjjele) a nyár kezdetének és a termékenységnek az ünnepe.

2020. máj. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!