Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A szemet imitáló szimbólumok...

A szemet imitáló szimbólumok és amulettek miért védenek meg a gonosztól és a balszerencsétől?

Figyelt kérdés

Olvasgattam egy kicsit amulettekről és úgy találtam, hogy a szem, mint szimbólum védelmet jelent. Bizonyos légitársaságok is szemeket festenek a repülőkre (Allah szeme), azaz ez a hiedelem még mindig "él", korábban a tengerészek tették ugyanezt, pl. ókori egyiptomiak.

Viszont az egyiptomiak meg Hórusz szemének hívják, szóval biztosan sokkal korábbról ered és minden kultúra beolvasztja a saját hiedelemvilágába, de mindig "egy szem" marad, bárhogy is hívják.

Ez honnan eredhet?



2020. máj. 2. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem valami olyasmi lehet mögötte hogy "isten szemmel tart minket" vagy valami hasonló. De semmi valós hatása nincs, ez csak egy jelkép
2020. máj. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen én is hasonlóra gondoltam
2020. máj. 2. 17:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudást/bölcsességet/értelmet/felsőbb létformát és hasonlókat szimbolizál. Nem véd meg szartól sem, de ha az ember ismeri anszimbólumot, s átérzi a hatalmasságából jövő védelmet, valóban több olyan energia áramlik majd az egyén körül, ami emeli/védi, főleg ha rá is figyel pár percre néhányszor naponta.
2020. máj. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Oh. Elolvasva az első mondatod felét, te egy másik dologra gondolsz, mint én előbb. A lémyeg ugyanaz, de így tágabb mód értelmezhető a jelentése.
2020. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
70%
Én úgy tudom hogy ezek a szemmel veréstől védenek,attól hogy pl. meglát valaki egy új szép ruhába,és balszerencsét kíván neked.
2020. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Kezdetben van a "gonosz szem".

Mindenki fél tőle.

Később ez a "gonosz szem" átlényegül "jóvá", "védelmező szemmé".


Az istenek is pontosan ilyenek.

Azokból is kezdetben csak a gonoszak léteznek.


Ezért kezdetben van a varázslat, a boszorkányság, a mágia.


Később rejtezik.

Akkor már "szent tanítás" van és a a hajdani gonoszt "jóistennek" nevezik.

2020. máj. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Szem a beavatásban a megnyíló végtelen szeme.

Ez az eredeti Szem.

A taró XVI kártya (Torony) helyesen mutatja be.


A Végtelen a transzformáció értelmében maga a gonosz.


A Végtelen (Szem) megnyílása a titkok feltárulása.


A hamis én és a kitalált isten halála.

2020. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!