Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ha jól értem a Luciferiánus...

Ha jól értem a Luciferiánus hit az jobb kéz felőli út?

Figyelt kérdés

#élet #lélek #angyal #Lucifer #spiritualizmsu
2021. febr. 16. 00:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Luciferiánus? Van ilyen is?

Keresztény, sátánista és most a Luciferiánus.

Valaki tudja mi az?

Ha a szószerinti jelentéséből indulok ki akkor igen, ha abból amit a keresztény hitben jelent akkor nem.


A hit útja belülről fakad a vallások vallási ágazatok csak keskeny ösvényen mik keresztezik egymást. 1000az út a hegyre de a hegynek 1 csúcsa van. Nincs jobb vagy rosszabb... kivéve ha lejtőnek mész az a gyorsabb S a könnyebb..

2021. febr. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Bal kéz felőli ilyen értelemben.
2021. febr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Bal kéz ösvénye
2021. febr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Mi az a luciferianus hit?
2021. febr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Grimfox ***** válasza:
78%
Semmi esetre sem jobbkezes ösvény. Noha nem olyan egyértelműen balkezes, mint a sátánizmus, vagy ördögimádat, de semmi esetre sem lesz ettől jobbkezes ösvény. Lucifer bukása nem csak tényleges bukást, hanem szimbolikus bukást is jelent, azaz a fényhozói rangtól való megfosztatást, az eredeti természete elvesztését is jelenti. A lázadás szimbólumává vált, emiatt nem lehet jobbkezes ösvény az őt követő filozófia.
2021. febr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem csak kitalálta.

Krisztust tartják Isten jobb kezének. Hisz ott ül az atya jobbján.

Így Isten bal keze a sátán, kit neveznek beelzebubnak, azazelnek, lucifernek.


Beelzebub félre fordítás, Lucifer meg alapjában nem negatív jelző. Fényhozót jelent. S ki hozta el a földre Isten fényét, igéjét?

Isten legfényesebb angyalát Helelt nem tartom bukott angyalnak.

A történet mi szerint Sátán neve Lucifer azaz Helel Ben shalar-ragyogó a hajnal fia. (remélem hogy jól fordítottam). Az egy gúny dal egy ellenséges földi király bukásáról.

Érthető elgondolkodtató a kérdés. De felesleges vallást csinálni belőle.

Luciferiánus... Vajon van e ilyen valójában?

2021. febr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Utánna olvasva a tanaik lázadás az Isten ellen, ők is a dogma alapján ítélkezni s nem jelentés tartalmában.

Ők nem Lucifer hanem shamaelt imádják, épp úgy ahogyan a keresztény eszmék is shamaelt nevezték át lucifernek...

Shamaelt Isten mérgét jelenti.

Lucifer a fényhozót.

Nem jobb, mert hamis. Hamis eszmére épül

Isten mérge, ölthette kígyó alakot megmérgezte Ádám és Éva elméjét, megkisértve a gyümölccsel.

A fényhozó ki az angyalok közt a legszebb volt, irigységből ha tehette volna. Ám volt ki erre teremtett az volt shamael... A méreg a próba a kísértő és az ember elbukott S kiűzetett a paradicsomból.

Helel Ben shalart nem azonosítom shamaelnek, sátánnak.

Szívem súgja, hogy ki hozzá a fényt, az nem lehet az ellenség. Persze ha azonos oldalon állunk, és a fényt szolgálom nem az árnyt és az ármányt.

Lucifer - Fényhozó

Shamael - Isten mérge

Sátán - ellenség (legyen égi vagy földi)


Ám isten mérge sem ellenség, oda rendeletet, nem bukott angyalok. Az a feladatuk hogy próbára téve az embert, megerősítsék hitüket Istenben. Ha elbuknak ők is szenvednek.

Így viszont a pokol, az alvilág nem feltétlenül létezik.


Ez a hit a luciferiánus nem jobb kéz felöli út.

2021. febr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

pontosan a luciferianus hit csak es kizarol annyirol szol hogy szin a feny letezeseben a lathato es lathatatlan reszeben is

es imadja a fenyt mint a napimadok

2021. febr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8#as téved. Nem tudom mi eza jobb meg bal kéz, de lucifer nem bukott meg sose. Magasabb dimenziós entitás nem tud bukni.
2021. febr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazaból nem léteznek ilyen utak... Hogy jobb kéz meg bal, azonban neked két kezed van. :D


Én azt vettem észre, minden ami más vallás isteneivel törődik lásd: Jedik akik az erő akaratának hódoltak be, ők a jobb kéz útját követi.

A balkéz útja a Shiteké akik az erőnek nem behódolnak hanem irányítják.

Az igazság persze a szűrke Jediknél van. Mind a két utat tudni kell járni mérsékelten. :D


Egyébként a jobb és bal kéz útja egy Hindu eszme, felesleges ezt más vallásokba belemagyarázni.

2021. márc. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!