Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Milyen boszorkánynak lenni?

Milyen boszorkánynak lenni?

Figyelt kérdés
Én is szeretnék az lenni

2021. márc. 31. 10:27
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Én is, már ketten vagyunk.
2021. márc. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
84%
Kérdezd a volt testnevelés tanárnőmet XD
2021. márc. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja ilyen nálunk is volt.De komolyan kérlek titeket...
2021. márc. 31. 10:48
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Fura? Én annak vallom magamat,de nem tudom ,mire gondolsz. Kifejtenéd légyszíves?
2021. márc. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
Kérdezd meg a bűbájos bosziktól
2021. márc. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát vannak hátrányok?pl tudom hogy ez furán hangzik de mint a vámpíroknál hpgy vért kell inni.És miben nyilvánul meg hogy az vagy?Mit szoktál csinálni ami boszorkányos?Tudnál segíteni azzá válnom?
2021. márc. 31. 11:52
 7/14 anonim ***** válasza:
Nemed? Korod? Hol élsz?
2021. márc. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Jó, ha unatkozom varázsolok egy jó nőt és megzingelem.
2021. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Erre így nem olyan könnyű válaszolni mivel az, hogy boszorkány elég tág fogalom.

A Wicca vallás követői is boszorkánynak hívják magukat és vannak még ezen kívül természetvallások akik követői ugyan úgy boszorkányok.

Igazából pedig a boszorkányok viszont úgymond "tudósok" voltak akik gyógyítottak már időszámításunk előtt is. Ismerték a gyógynövényeket és hatásukat.

A kereszténység térhódítása után nyilvánították őket gonosznak és azért, hogy a nép is abban a hitben éljen, hogy gonoszok elkezdték terjeszteni, hogy a sátánnal vannak kapcsolatba, embereket átkoznak el, gyerekeket esznek.

Pl: a csecsemők elkezdtek valamilyen betegség miatt meghalni akkor a boszorkányok tudtak rá gyógymódot találni a keresztények viszont ez nem volt jó mert így senki nem állt volna melléjük így kiiktatta a boszorkanyokat a csecsemő elhalálozásokat meg ráfogta arra, hogy azert van mert hitetlenek az emberek.

A középkorban megjelent a boszorkany vadász biblia a Malleus Maleficarum ami tovább sározza a boszorkányokat és a vadászatukra buzdít.

Szóval igazából a boszorkányok gyógyítók voltak akiket a keresztény vallás tett gonosszá mint nagyon sok mást is.

Az évek során így kialakult egy tévképzet aminek van enyhébb válltozata is. Nyugaton azokat hívták boszorkánynak akik jósoltak vagy külömböző "mágikus" szertartást csináltak. Igazából ez is a kereszténységből ered😅 Mózes könyvében van leírva, hogy a jóslás az okkultizmus. Jó ez most nagyon le van egyszerűsítve de ez a lényeg.

Lehet kicsit hosszú lett, de arra akartam célozni, hogy a boszorkány egy tág fogalom és ha leírod te mit értesz ez alatt akkor talán tudok segíteni.

Ja és persze vannak ezek a mai ilyen nők lapjás cikke, hogy ha nagy az empátiád vagy jó ember ismerő vagy akkor te boszorkány leszármazott vagy😒

2021. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok ízig vérig boszorkány, de szívesen elmondom amit tudok.
2021. márc. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!