Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Lehetséges-e a mágia keresztén...

Lehetséges-e a mágia keresztény szempontból? Mi a keresztény álláspont a mágiáról?

Figyelt kérdés

2021. máj. 9. 20:24
1 2
 1/14 anonim válasza:
89%
Keresztény szempontból határozottan tilos.
2021. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Grimfox ***** válasza:
95%
Lehetségesnek tartják hogy az ember mágiát használjon. Ugyanakkor minden kereszténynek tilos, és ha egy nem keresztény végez ilyesmit, azt is elég elítélik.
2021. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehetségesnek tartják, de a írva van nekik, hogy tilos művelniük.
2021. máj. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Jézus csodatételei is mágia volt. Kár tagadni. Nem követem a keresztény szabályokat, dogmákat, így nem tudom a "hivatalos" keresztény álláspont a mágiáról.

Én Biblia olvasó vagyok, Jézust pedig példának tartom, emiatt kereszténynek nevezem magam. Nincs akkora hitem mint egy mustármagnak, mert akkor hegyeket tudnék mozgatni. 😉

De sokesetben érzem úgy, hogy ez is több. Pl ha esőt kérek lesz.

Többi keresztény, Jézus és a tanítványok cselekedetei valamint a prófétáké nem varazslatosak? Isten nem mágikus képességekkel ajándékozta meg őket? Pl Dániel, Mózes.

Mert szerintem de. Mondjon bármit a Pápa vagy magasabb pozícióba lévő halandó.

Azok a tettek bele csúsznak a mágia fogalmába.

2021. máj. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Ne akadjon közted senki, aki fiát vagy lányát arra készteti, hogy tűzön menjen át; aki jövendőmondásra, varázslásra, csillagjóslásra vagy boszorkányságra adja magát; aki bűbájosságot űz, szellemet vagy lelket kérdez; aki halottat idéz. Mindezt ugyanis utálja az Úr, s az effajta vétkekért törli el azokat a nemzeteket utadból. (5 Móz 18,10-12)


Ami egykor a zsidóknak szólt és tiltva volt, az a kereszténység nézete is.

2021. máj. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Köszönöm. Furcsállom, de ha így van, így van.

Akkor mik a csodatételek?

Mózes vs vöröstenger és a többi. Dániel vs tűz. Jézus és a vak a béna és aleprás. Vagy a vízen járás.

(+János jelenések)

Szóval vagy valami sántít vagy nem tom.

A történetekben az Isten által adott képességek

Annak lenne értelme ha csak az Úr által kiválasztott személyek használhatják, de a többinek tilos mert igazából alapba se kéne mennie nekik...(hacsak nem a sátán ruházza fel őket, de honnét lehet tudni hogy honnét az erő? Nem a felhasználásból. Azaz ha jót cselekszik Isteni, ha rosszat ördögi. Ha megsegít vele akkor oks, ha pusztít, rombol s tévútra vezet akkor rossz. Pl eltávolodsz magadtól és Istentől.

számos történet ellent mond ennek a tiltásnak. A prófétáké Jezusé és néhány Szentnél.

A csillagjóslásra nem mertem fixen a napkeleti bölcseket odaírni, kik csillagot követve találták meg a Megváltót.

Az meg megint egy furcsaság, hogy a női varázslókat nevezték boszorkánynak. És női szentből is van egy pár. Akik Isteni erővel felruházva csodákat hajtottak végre.

Sokan imádkoznak vedőszentekhez Jézuhoz és Máriához ők akkor vétkesnek?


Bocsi, nekem ez így nem tiszta. Mármint rendben benne van a tiltás, de akkor ezek az ezzel ellentmondó tettek a hamisak vagy maga a tiltás?

Szóval van a 5 Móz 18,10-12 és számos ellenpélda a Biblián és a kereszténységen belül. Miért?



+Mi a csoda, a mágia és varázslat? Van e bárminemű hasonlóság a jelentés tartalmukban és miben különböznek?

2021. máj. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Jézus is mágiázott, nincs ezen mit tagadni. Csodákat tett, varázslatokat...
2021. máj. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A keresztény interpretáció ez (most függetlenül, hogy igaz-e vagy sem):


Szt. Tamás szerint a dolgok hatnak az emberi értelemre, és nem az emberi értelem a dolgokra. (Summa Contra Gentiles, lib. 3 cap. 105 n. 2)


Az elme vagy a dolgok megváltoztatása kizárólag tisztán szellemi lényeknek a képessége, tehát velük kell kapcsolatba lépni, hogy működjön.


Ezek a lények leggyakrabban a lélekre hatnak, és a tudatot módosítják, de a dolgokat akcidentálisan is meg tudják változtatni, ami csodás hatást vált ki.


De a természet törvényeinek ellentmondó csodákat tenni, az csak Isten képessége.

2021. máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Grimfox ***** válasza:
100%
6. a csodákat úgy értelmezik, mint isten közbenjárását a prófétán, szent emberen keresztül. A szó szoros értelmében véve mágia, csak istentől ered az erő, ezért nem nevezik annak.
2021. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm 9 de akkor van a magián belül olyan gyakorlat/irányzat amikor nem csatornaként funkcionál a személy?

Van olyan, hogy nem azért fejleszti magát a szellemét, hogy erősebb legyen a kötelék?

Van olyan, hogy nem azért fejleszti magát a testét, hogy könnyebben nyilvánuljon meg rajta keresztül az erő?

2021. máj. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!