Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mit szimbolizál a fekete...

Mit szimbolizál a fekete macska a Kabbalában és az okkultizmusban?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 7. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

Dejavu élmény, hiba a Mátrixban, mikor ezek a bug-ok előjönnek, virtuálisan fekete macska, vagy feketeruhás nő, vörös kabátban jelenik meg.

Ez jelöli az illető számára,hogy az univerzum közbeavatkozik az életében és ez valamiféle figyelmeztető jelet küldött neki,ami annyira feltűnő hogy észreveszi bárhol, bármikor.

2022. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Grimfox ***** válasza:
54%
A kabbalában semmit, az okkultizmusban sem igazán. A babonákban társítják csak balszerencséhez, és a középkori keresztények által megalkotott boszorkány képhez.
2022. ápr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
A fekete macskák nem bug-ok, hanem cuki állatkák. Nekem is van, ma is megsimiztem már többször is, nem történik ilyenkor semmi természetfeletti, azon kívül, hogy milyen dorombol.
2022. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

Inkább a néphitben van szimbolikája. Mindenhol a túlvilággal, természetfelettivel hozták kapcsolatba.

Pl.: A magyar folklórban (is) a boszorkány megjelenési formája, vagy "familiárisa".

A kelták alvilági lénynek tartották, ennek okán cica helyett hermelint tartottak háziállatként.

Később az ír néphitben a macskákat széles körben tündéreknek tartották (akikkel jobb vigyázni).

A muszlim világban a macskát azért tisztelik, mert megmentette Mohammed prófétát egy kígyótámadástól. Ezért is gondolják, hogy egyes cirmos macskák fején az M mintázat Mohammedet jelöli.

Nekem is két ilyen kis cirmosom van.

2022. ápr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!