Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Létezett valaha olyan vallási,...

Létezett valaha olyan vallási, mágikus rítus, ami magába foglalta, hogy a végén a szertartást végző rituálisan öngyilkosságot követ el?

Figyelt kérdés

Akár emberáldozatként, akár teljesen más céllal, de a végén a szertartást végző/vezető rituálisan saját maga oltja ki a saját életét.


Keleten tudnám elképzelni, mivel ott egy kicsit más volt a hozzáállás az öngyilkossághoz, mint nyugaton. Az öngyilkosságot keleten is elítélték, ugyanakkor más volt a definíciója az öngyilkosságnak. Például szeppuku nem számított Japánban öngyilkosságnak sőt, kimondottan hősies cselekedet volt. Viszont a saját dongok miattit (pl. magánéleti problémák) negatívan ítélték meg. A buddhista vidékeken úgy tartották, hogy a magánéleti gondok miatti öngyilkosság negatív karmát eredményez, hiszen fájdalmat, nehézséget okoz a családjának, illetve magának is árt. Furcsa, hogy az öngyilkosság még azon keleti kultúrákban sem volt minden szempontból megvetett és elítélt, ahol amúgy ábrahámi vallásokat követtek (pl. a muszlim Törökország/Oszmán Birodalom, a kezdetben manicheus, majd keresztény és muszlim Ujgur Birodalom stb.).


Létezett ilyen? Melyik vallásban, milyen rituálé volt ez? Milyen mágiához/varázslathoz kapcsolódott?



2022. júl. 19. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha létezett ilyesmi, az a vallás ugye nem volt hosszú életű a paphiány miatt. El tudom képzelni a felvételit egy ilyen helyre:)
2022. júl. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Állítólag a druidák csináltak ilyet.

Sőt hallottam egy teóriát hogy Hitler valójban druida rituálé alapján lett öngyilkos mikor vesztett.

2022. nov. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2.

Erre mi a forrás?


Nekem eléggé a Hihetetlen magazinra hajaz...

2022. nov. 7. 14:32
 4/4 Képernyőkép válasza:

Nekem inkább útólag belemagyarázásnak tűnik.


Az eredeti verzió (hazugság) az volt hogy elesett a hazáért vívott harcban.


Értem hogy ezt miért kellett volna kicserélni egy misztikusabb de gyengébb erejű hazugságra. Nem az hogy a vereség után már ez tűnt jobbnak egy szűkebb kör hülyítéséhez

2022. nov. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!