Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Tarot kártyák???

Tarot kártyák???

Figyelt kérdés
Először is hogy pontosan milyen egy eredeti tarot kártya? Fura és buta kérdés de nem tudom. Továbbá hol tudnék venni eredeti tarot kártyát, akar rendelni.

2022. aug. 3. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát nincs egy konkrétan pakli, amit az első, eredeti kártyának lehetne mondani. Viszont a legrégebbi épségben maradt pakli a Visconti Sforza Tarot, az 1400-as évekből. A rekonstrukcióját természetesen meg tudod venni:

[link]

Valamint a Marseilles Tarot.

2022. aug. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Grimfox ***** válasza:
51%
A rider tarot is jó, jól látható rajta a kártyák szimbolikája.
2022. aug. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2

Jó, de a Rider Waite egy 20. századból származó pakli, nem mondható hű de réginek (és valószínüleg a kérdező amúgy is ismeri). Azért használják ezt alapnak, mert ez a legérthetőbb, legkidolgozottabb, valamint az első pakli amiben kis arkánumot is kidolgozottan ábrázolták. A hagyományos tarotnál nincs kidolgozott ábrázolása a kis arkánumnak, tehát pl. a botok hármasnál csak 3 botot látsz.

2022. aug. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2022. aug. 3. 10:57
 5/8 A kérdező kommentje:
A tarot kártyával képes leszek magamnak jósolni? Illetve van-e feltétele a jóslásnak? Akár a másik félre vonatkozóan, akár rám vonatkózan
2022. aug. 3. 10:59
 6/8 Grimfox ***** válasza:
100%

Igen, látható a dizájnon, hogy 19. század végi, 20. század eleji dizájnja van, de kezdő paklinak pont azért is jó, mert könnyen értelmezhetőek a szimbólumai, mégis megtartják a régebbi változatok szimbolikáját. A marseilles nagy arkánumát én is jobban szeretem, de kezdőknek, betanulni a szimbólumolvasást szerintem könnyebb a rider-rel. Persze ez ízlés kérdése is, van akinek a marseillest könnyebb olvasni.

A kis arkánumra áttérve, én nem használom. Nekem marseilles paklim van, és ezért nincs szimbolikája a kis arkánumnak, csak ahogy mondtad, a botok hármason három bot. Ez alapján nem lehet rendesen elemezni a kártya jelentését, maximum megtanulni. A kis arkánum nagyon hasonló a francia kártya felépítésére, és több forrásból is olvastam/hallottam, hogy a funkciója is hasonló volt eredetileg. Inkább játékra használták, vagy a francia kártyás jóslás helyettesítésére. A kis arkánum valószínűleg nem része az eredeti tarot paklinak. Főképp mert az eredeti pakli önmagában egy egészet alkot.

2022. aug. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5

A kártyákat elsősorban a tévhitekkel ellentétben nem jóslásra használják.

Szóval ne számíts arra, hogy a pakli majd megmondja neked, hogy ki lesz a párod, vagy hogy hány gyereked lesz és hasonlók.


Leginkább arra használják, ha valamilyen kérdésedre választ szeretnének kapni, ha valamiben elakadtál és nem tudod hogyan tovább, valamint önismeretre. Fontos a jó kérdés feltevése, tehát az eldöntendő (igen/nem) kérdések nem megfelelőek. Inkább a mit? hogyan? miért? milyen? kérdések a megfelelőek.


Egyébként ajánlom neked ezt a csatornát:

https://www.youtube.com/watch?v=ea_2Fd9DVL0&t=752s

2022. aug. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha ilyen kezdő vagy, akkor tényleg inkább a Rider Waite ajánlott, vagy az olyan paklik, amik leginkább hasonlítanak a Rider Waite féle ábrázoláshoz. Attól, hogy egy kártya régi, semmivel nem add hozzá többet a tarotozáshoz. A lényeg, hogy olyan paklit válasz ami tetszik és aminek leginkább tudod értelmezni az ábrázolását.
2022. aug. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!