Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A tőrrel átszúrt szív, benne...

A tőrrel átszúrt szív, benne egy római hármassal minek a szimbóluma? Kik használják, és mi a jelentése?

Figyelt kérdés

2023. márc. 5. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy tetováláson láttad?
2023. márc. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A 'tőr a szívben' szimbolum legáltalánosabb jelentése az árulás, de jelenthet még halált, könyörtelenséget, és szívfájdalmat.
2023. márc. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Egy tetováláson láttad?"


Igen! :)

2023. márc. 6. 16:03
 4/6 Paczalos István ***** válasza:
100%

A tertia legione Augusta vezetőjéhez, Lucius Septimius Severus nevéhez köthető a szimbólum eredete. Ő adta az Augustanak a "Pia Vindex" nevet . Az idők során jelentősen átformálódott a jel, és vallási jelentése lett. Máriának a szívén átnyilalló fájdalmat jelentette, mikor fiát, Jézust keresztre feszítették. Ha jól emlékszek, Lukács könyvében volt rá pár sor.


Valamikor régen gondolkoztam rajta, hogy felvarratom, akkor néztem utána, de végülis elmaradt

2023. márc. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2023. márc. 20. 15:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nezd meg az orosz maffia borton tetkok kozt. Ott lattam ilyet. Ugy emlekszem,h rendort olt meg .
2023. ápr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!