Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hol találok a neten 1800-as...

Hol találok a neten 1800-as években íródott mitológiai könyvet, amiben boszorkányokról is írnak?

Figyelt kérdés
De egyébként lehet vámpíros, vagy sátánista, bármi érdekel a korszakból amit nems zórakoztatási céllal, hanem ismeretterjesztésből írtak...mégha olykor tudatlanok is voltak az akkori könyvek...
2010. okt. 9. 00:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkoriban íródott könyvet nem tudok,de Ráth-Vég Istvánnak vannak könyvei,amikben ezekről a témákról írt,korabeli dokumentumok felhasználásval. Érdemes őket elolvasni. De Tóth Bélának is vannak ilyen jellegű művei. Az ő írásai az 1800-as évek végén íródtak.
2010. okt. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Konyvantikvariumban biztosan talalsz, de itt a netten nem valoszinu.
2010. okt. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1800-as évekből szerintem nehezen találnál bármit is, valószínűleg akár értékesek, akár nem, bepakolták őket valami irattárba, akárhova,mert néprajzilag értékesek lehetnek..


Keress feldolgozásokat, tudományos célú összefoglalókat, írásokat, ezekből azt tudod kihámozni, hogy mit írt a forrás, mik a hiedelmek, és a materialista világkép hogy magyarázza a hiedelmeiket. Ennyi infóból pedig válogathatsz :)

2010. okt. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nehéz iylesmit találni...gondoltam hátha letölthető valahol beszkennert változatban...
2010. okt. 10. 13:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Facebook: Boszorkanymuzeum.
2010. okt. 27. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!