Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Léteznek a középkortól régebbi...

Léteznek a középkortól régebbi Grimoire könyvek?

Figyelt kérdés

Egész sok Grimoire könyvet olvastam, és komolyabban is érdekeltek/érdekelnek a démonok/angyalok/szellemek. Viszont ahogy elméjedtem a témában, el is bizonytalanodtam. Mennyire lehetnek ugyan valósak az információk (pecsétek, szellemek nevei stb), hogyha -legalábbis tudomásom szerint -, a legrégebbi Grimoire könyvek is maximum középkoriak. Ami arra enged következtetni, hogy ezek valójában nem valódi tartalmak, csak a vallás (ami akkor főként keresztény volt) hatására találták ki különböző érdekekből az emberek. Ugyanis ha valóban ősi, régebbi korokra visszamenőleges múltja lenne ezeknek a démonoknak, szellemeknek, lennének régebbi írások is a középkori könyveknél.

Okkultizmussal foglalkozók, érdeklődők, ti hogy látjátok?



2023. máj. 2. 05:54
 1/8 Grimfox ***** válasza:
52%
A grimoire kicsit olyan, mint egy irodalmi stílus. A középkorban vált divattá. A tartalom feldolgozott, a kornak megfelelő előadásmódot tükröz. Maga a feldolgozott tartalom lehet korábbi, csak nem grimoire-okból lett átvéve, hanem arab, héber, vagy más stílusú európai írásokból. Nagyrészt persze a grimoire-ok hamisak. Az ilyen könyvekért jelentős összegeket fizettek akkoriban, mert veszélyes volt ilyesmivel kereskedni, és ilyet birtokolni.
2023. máj. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Viszont a bennük található démonok/szellemek pecsétjeit sehol máshol nem ábrázolták addig, legalábbis tudomásom szerint, és többnyire a nevük is ismeretlen volt. Pl: Satanachia (Grand Grimoire), Magots (Abra Melin könyve) stb e6ekről nem találtam információt, hogy mennyire ősi nevek lennének.

Természetesen nem vagyok se sátánista, se keresztes, egyszerűen csak hiszek abban, hogy vannak más intelligens fizikai, szellemi teremtmények rajtunk kívül is. De így évekkel később rájönni, hogy az összes eddig begyűjtött Grimoire fals infó, nem túl jó :)

2023. máj. 2. 08:17
 3/8 Grimfox ***** válasza:
27%
A grimoire-okban leírt szellemek egy része kitaláció. Más részüket görög, római, de főként a régi sémi panteon isteneiből "démonizálták". Lásd Belzebub, Belfegor, vagy éppen Bifrons, Astaroth. Baal Zebub a legyek ura, Baal Peor a Peor hegy ura/istene(helyi istenség), Bifrons Ianus istenségből ered, míg Astaroth Ashera torzítása. A pecsétek a kabbala hagyományait követik, kezdetben számmisztikai alapon képezték őket, de később már mindenféle szimbólumot kevertek, vagy épp hasra ütöttek. Nekem úgy rémlik, hogy ez az egész pecsétes dolog a Clavicula Salamonis-ból, vagy annak forrásműveiből ered. Utána vált igazán divatossá.
2023. máj. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hát eddig azt hittem h valóban mindent tudsz Grimfox...


kedved kérdező: akkor nem is olvastál el többféle grimoárit, ha a felsorolt kérdéseidre nem tudod a választ.

2023. máj. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pecsétek:

nem a kabbalából való átképezések.

A középkor előtt, közben, de még utánna is volt egy Enochiánus mágiának nevezett mágia rendszer. Ez úgy működött, hogy egy táblán (bonyolultabb, mint a szellemtábla) azon kommunikáltak a hivaralosabb emberek a démonokkal. Leiratták a nevüket és a pecsétjeiket. Ez veszélyes volt, mert autonóm írással vették rá az adott személyt stb.

Régebben más és más megnevezése volt ennek a mágiának. mára csak Enochianikus mágiának nevezik, mert főleg az Enochiánikus démonokat szólíthatták meg velük. Az Enochiánusok nincsenek benne a Salamon kulcsaiban. A Salamon kulcsaiban szereplőket is innét tudták feljegyezni. Tehát Salamon és a középkor előtt is volt mód a démonok kapcsolatfelvételére.

Pecsétjeik a rangjukat jelöli vagy egy adott rendszerhez.

Én is idéztem meg már Démonokat.

Volt, hogy egy Démonnak három tudata és három hangja és három nevet mondott magáénak. Tehát a név változatok is talán innen jöhettek létre vagy az h a megidézők nem figyeltek eléggé.

2023. máj. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2023. máj. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Létezik. Pl.: A Mágiku Görög Papírusz


[link]

2023. máj. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*Mágikus
2023. máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!