Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A trianoni békeszerződés...

A trianoni békeszerződés szörnyű átok eredménye volt?

Figyelt kérdés
Azt a verziót hallottam, hogy Magyarország földvesztése a trianoni békeszerződés következtében az uráli szellemek bosszúja, amiért a magyarok megfeledkeztek a hegyi szellemekről - az uráli ősökről.

2023. szept. 19. 17:30
1 2
 1/16 Grimfox ***** válasza:
59%
Van egy olyan feltételezés, hogy a táltosok megátkozták a magyarságot, amikor István erőszakos keresztény térítésbe kezdett. De ez nem valószínű. A táltosok még a teljesen keresztény időkben is a népért dolgoztak, igyekeztek hasznukra lenni, annak ellenére, hogy üldözték őket. Az urali szellemeknek pedig nem lehet köze a dologhoz, hiszen azt a területet már nagyon régen elhagytuk, a szellemek hatáskörével együtt. Az ősök tisztelete sosem veszett ki a népből, még keresztény behatásra sem, csak a régi szertartásokat nem folytattuk tovább. Bár még a 20. században is volt példa lóáldozatra. A trianoni szerződés nem a szellemek átka volt, hanem a nép önátkozása, ha átokról volt szó. Ha a nép széthúz, akkor szét is szakad. Az országgal együtt, amiben él. Amikor a török kettévágta az országot, ott is árulás, és belviszály eredménye volt a súlyos vereség. A magyar nép sokáig ásta a saját sírját, trianon pedig ennek az eredménye. Ma sem jobb a helyzet, ha valamilyen krízishelyzet kerekedne, megint súlyosak lennének a veszteségeink. Ha nem is föld, de ember tekintetében.
2023. szept. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%

Nem, a trianoni békeszerződés elsősorban a 19. században felerősődő nacionalizmusból, és az arra épülő, a nemzeteket megillető önrendelkezési jog eredménye, amiben a világbékét látták egyesek megvalósulni. Csak hát egy háborúban vannak győztesek és vesztesek eltérő érdekérvényesítési készséggel (főleg mivel nálunk előtte még volt egy forradalom meg vörös-/fehérterror), valamint földrajz és a nemzetiségi összetétel nincs mindig összhangban. Evidens volt, hogy bukjuk Erdélyt, a Felvidék esetében annyira nyilvánvaló büntetés jelleg, hogy még vissza is kaptuk volna jórészt később, ha Horthy nem akkor f...


Az égvilágon semmilyen átkot nem vélek felfedezni, nagyjából nyilvánvaló, mi minek a következménye. Komolyan ez olyan, mint Diana halála: van egy részeg sofőr, aki a sebességet túllépve lehajt az aluljáróba, miközben Diana be sem kötötte magát, aztán ezek után még összesküvést akarnák látni mögé.

2023. szept. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
58%
Marhaság.
2023. szept. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Szörnyű biboldó átok
2023. szept. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2023. szept. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%

Na ekkora baromságot még nem olvastam.

De meglepődtem, hogy grimfoksz szintén mindent tud.


Grimfoksz te vagy isten álruhában?

Te voltál Mátyás király is?

2023. szept. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
50%

Csak sajnos Grimfox tudása engem arra emlékeztet, amikor van olyan ember, aki magnetofonként rögzít dolgokat a fejébe, csak sajnos az információkat, adatokat nem képes értelmesen, logikusan összerakni.

Így csak egy rakás hülyeség az eredő.

2023. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
Ez az oldal egy vicc 😂 vagy törlöm magam vagy én is átmegyek trollba. Esküszöm srácok nagyon jók vagytok. Ilyen gondolkodásmódokról még életemben nem hallottam. Az a legnagyobb, hogy el sem vagytok zárva és gyógyszert sem szedtek.
2023. szept. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem elég erősen azt mutatja hogy vannak olyan népek amelyek szenvedesre szulettek

Itthon szerintem ritka sok a pszichés beteg.

Bár őszintén szerintetek nagyhatalom lennénk, ha megmaradt volna a terület? :D

Mivel lenne jobb?

Gazdagabb lenne az ország? Persze hogy nem…

Nézzük a pozitív oldalát, legalább a cigányokat is elcsatolták a területtel együtt.


Inkább csak megalázó hogy egy országgal ezt meg lehet tenni.

Nem lehetett volna például harcolni?

Ha lett volna elég erős hadsereg akkor gondolom manuálisan fizikailag meg lehetett volna védeni a határt.


Bár ebbe annyira nem akarok belemenni mert nekem még a mai napig az is magas picit hogy miért kell feltétlenül ennyire szegénynek lenni a poszt szovjet országoknak, hogy tudnak közpénzt lopni és miért tudnak a nyugati országok olyan gazdagok lenni

Ezek inkább politikai kérdések és nem ezoteria

2023. szept. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

"Komolyan ez olyan, mint Diana halála: van egy részeg sofőr, aki a sebességet túllépve lehajt az aluljáróba, miközben Diana be sem kötötte magát, aztán ezek után még összesküvést akarnák látni mögé."


Az meg sem fordul a fejedben hogy a sofőr elmekontroll alá lett vetve, nem is hallottál róla. Egy kis pia és véletlen baleset...


Az utcai lövöldözők, késelők sincsenek megbuherálva, csak megtévedt bárányok.


Csak az 50-es évek óta kísérleteznek vele, Lennon is ennek lett az áldozata. Az USA gyilkolta meg, mert túl "aktív" volt.

2023. szept. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!