Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Necronomikon. Létezik egy...

Necronomikon. Létezik egy igazi "sötét könyv", a H. P. Lovecraft-on kívül? Mert ahogy olvasgattam utána, NAGYON megoszlanak a vélemények.

Figyelt kérdés

Csak normálist választ szeretnék, semmi iróniát.

Köszönöm.


2011. márc. 9. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
persze, mint ahogy a Mikulás is
2011. márc. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi ;)
2011. márc. 9. 20:27
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Létezik.
2011. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

20:44

kifejtenéd ? kérlek :)

2011. márc. 9. 21:08
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
H.P. Lovecraft egy író volt, aki FIKTÍV regényeket írt. Ezt ilyen nehéz felfogni?
2011. márc. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

létezik egy valódi Necromicon könyv.

Az eredetit (ami valóban van!) csak a beavatottak birtokolhatják szigorú feltételek mellett. Az a könyv, amit én is láttam a boltba egy olcsó firkálmány. (1990 Ft)-persze több kiadó gondozásában is megjelent és rendkívül sok változatba meg lehet kapni, ami szintén mutatja, hogy mennyire gagyi. Egy hatalmas vörös pentagram volt az elején. Tessék ez a cikk ennek a hibáival foglalkozik:

[link]


Amivel te is összefuthatsz a boltban rendkívül béna. Nem ajánlom, hogy komolyabb ismeretséget köss vele. De ha azt teszed tedd hát, lelked rajta.

2011. márc. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem hiszem hogy jobb vagy más választ kapnál annál, minthogy "nem létezik" illetve hogy létezik.

Itt neked kell eldönteni, melyikben hiszel, mert senki nem fogja eléd rakni az eredetit, hogy tessék, itt van.


Én biztosan tudom, hogy létezik( és még csak a nyomába sem érnek a bolti, átírt átrajzolt, elrontott verziók), és működnek a benne leírt dolgok, de soha nem hinné el nekem olyasvalaki, aki nem hisz az egészben :)


Ha fontos számodra a kérdés, ha hiszel a teremtményekben, akkor szerintem ne hallgass azokra akik az egész okkultizmust hülyeségnek tartják, ahogy ezt a könyvet és mitológiát is, hanem kutass utána más forrásokból is a dolognak, és végül igazolást nyersz majd.

Mert mindegy hogy álomban vagy ébren, de a közös tudatban rögzült információ utat talál azokhoz, akik keresik.

Ezért álmodom már napok óta komoly fizikai bizonyításokkal, elméletekkel, holott addig nem hallottam róluk, mégis létezőnek bizonyultak egy kis utánajárás után.

2011. márc. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

Létezik, és nagyon veszélyes.

Én olvastam egy nagyon hiányos verzióját, és hát... nem bírtam végig olvasni, mert találtam benne olyan részleteket, amik miatt... jobbnak láttam, ha inkább leteszem.

Eredeti példányról tudok valahol... de inkább nem árulom el, merre lehet, és amúgy sem tudnád megszerezni, mert nagyon mélyen, szirogúan őrzik.

Meg nem is éri meg megszerezni... ha most leírnám, miért, a szkeptikusok hülyének néznének, úgyhogy... csak annyit még: hagyj fel a keresésével, köszönöm. ^ ^

2011. márc. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Toma Dominik ***** válasza:
14%
Nem létezik csak a lovecraft-os
2011. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!