Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hol olvashatok még a holtakkal...

Hol olvashatok még a holtakkal való mágiáról?

Figyelt kérdés
Rendesen átnyálaztam a Necronomicont. És nagyon érdekel a holtak világába való vándorlást és a holtak felélesztését övező rítus, hitvilág. Szeretném tanulmányozni. És ehhez kérnék segítséget. Milyen könyveket vegyek meg, hol olvashatok róla?
2011. máj. 9. 10:03
 1/7 Greene ***** válasza:
A Necronomicon egy kitaláció én úgy tudtam. De ha jól emlékszem a Révész abban is benne van csak más formában. De miért is keresed ezt a dolgot?
2011. máj. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak ugyanannyira kitaláció mint a többi varázslatos, vagy imás könyv. De tényleg lejegyezték már a középkorban. Az egyik legősibb ilyenféle iromány. Hogy miért? Tanulmányozási okokból. Tudásszomjból. Mert érdekel az embereknek a halálhoz, holtakhoz való hozzáállása. A halált övező misztikum.
2011. máj. 10. 08:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor olvasd el az Egyiptomi Halottaskönyvet. A Nekronomikont a 20. században írták.



Ajánlom még a témában: Alexandra David-Neel :Fekete mágia, szerelmi mágia - avagy az ismeretlen Tibet c. könyvét.

2011. máj. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
A necronomikon nem kitaláció. A könyv létezik úgy is hívják a Halott nevek könyve. Szét cenzúrázva alexandrában is kapható, de az eredeti( mi elvileg gyerekek bőrére íródott és vérrel) valahol a vatikáni könyvtár mélyén van.
2011. máj. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Necronomicont H. P. Lovecraft találta ki, de soha nem írta meg, helyette írt neki egy történetet és sokat hivatkozott a műveiben.

Lovecraft szerint Abdul Alhazred nevű őrült arab írta, eredeti címe: Al Azif.

Az összes többi necronomicon hamisítvány, soha nem létezett, csak a hülyék veszik be a létezésüket. A vatikán meg nem tart ilyen könyveket. Minek is tartanának egy olyan könyvet, ami horrorisztikus körülmények között keletkezett.

2011. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
A Necronomicon görögből, valószínűleg tévesen alkotott szó, mert szó szerinti fordítása: Halott törvények könyve. A mű természetesen kizárólag Lovecraft fantáziájának terméke, ahogy egy levelében írja: Alhazred alakját öt éves korában találta ki, az Ezeregyéjszaka meséinek hatására
2011. máj. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudj már de hülyeséget beszélsz: a necro tényleg halál, de a nom az név. az ikon szó pontos magyaros jelentésével én sem vagyok tisztában, de most már utána nézek. a kérdés pedig nem a cím jelentésére irányult. :)
2011. máj. 20. 04:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!