Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ez tényleg igaz a Harry...

Ez tényleg igaz a Harry Potterről? :S

Figyelt kérdés

Vallásos családban nőttem fel, mi nagyon komolyan vesszük ezt. Minden vasárnap templomba járunk, minden nap imádkozunk stb. Mióta megjelent az első Harry Potter könyv és elolvastam azóta nagy rajongó vagyok. Elolvastam az össze könyvet többször is és a filmeket is megnéztem, mind nagyon tetszett. Egyik nap megláttam egy videot és a Harry Potterről alkoott képem összeomlott :S Ez tényleg igaz? Légyszi írjatok.

http://www.youtube.com/watch?v=bVt1UcG105U



2012. jún. 28. 08:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
És most mindenki egyszerre végezzen magával a nagyobb jóért!
2012. jún. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
nincs hangom, mit mond a no?
2012. jún. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én is vallásos vagyok. Emellett nagy fantasy rajongó. Harry Potter-t is szeretem bár nem a kedvencem.

Szerintem a videoban szereplő hölgyemény meg egy nagyon picit (hehe) fanatikus. Az ilyenekkel nem kell törődni. Többet ártanak a hitednek mint a Harry Potter. Ezek a sátánt látják mindenben. Az ilyesmivel csak alaptalan bűntudatot keltenek benned. Attól meg csak gátlásos leszel és elfelejtesz önmagad lenni.

Szerintem Isten nem szeret kevésbé valakit csak mert Harry Potter fun :)

2012. jún. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A warlock valóban isten ellensége, mert az nagyjából boszorkánymestert jelent, aki sötét praktikákkal él, embereknek okoz kárt, démont idéz, ilyesmi. A Harry Potter sorozatban A Voldemort és bandája hasonlított a legjobban erre a típusra, bár ott minden támadó varázslatot átoknak hívtak. Amíg nem hiszel abban a mentalitásban, amit a Harry Potter a mágiáról mutat, addig nincs baj. Addig csak szórakozásból olvasod el, vagy nézed meg a filmeket. Isten az ilyesmiben való hitet ellenjavallja, de a szórakozást nem tiltja el az emberektől.
2012. jún. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

fanatkius hülye ez a nő...

Bár alapvetően a katolicizmust sátánimádásnak tartom, szóval...

2012. jún. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Segítsetek, nem tudom, hogy mit tegyek :S A szüleim már teljesen eltiltottak tőle és már a hitemet is kezdem elveszíteni, mert ha van Isten nem hiszem, hogy ilyen igazságtalan egy olyan emberrel aki mindig hitt benne :S
2012. jún. 30. 18:32
 7/17 yossarian44 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.


Mondanám, hogy tartsd ki a hited mellett, de sajnos az tőlem nem lenne őszinte.

Annak nagyon nagy a valószínűsége, hogy egyik istenség sem létezik abból a több százból, amelyeket most a Földön imádnak.


Az teljesen biztos, hogy a Bibliában leírt Isten nem létezik, hisz milyen - önmagát tökéletesnek valló - lény az, amely kijelenti feltétlen szeretetét az emberiség iránt, aztán felsorolja, hogy kik azok, akiket keservesen megbüntet, sőt gyűlöl?


És ez csak egyike a milliónyi ellentmondásnak abból a levélnehezékből, amit egyesek szent könyvnek titulálnak.


Az, hogy a bibliakufárok így kirohannak Harry Potter ellen, igazából arra vezethető le, hogy nagyon sok ember, aki a Bibliából példálódzik, súlyosan kontroll-mániás személyiség, amik nagyon szeretnék megmondani az egész világnak, hogy hogyan kéne élniük, mint szabad enniük, olvasniuk, kivel szabadna beszélniük, és mit szabadna gondolniuk.


A fenenagy szeretetről papoló kereszténység sajnos nagyon nagy erőkkel igyekszik elérni azt, hogy az emberek bűnösnek érezzék magukat olyan szarságokért, amit épelméjű ember nem gondolhat bűnnek.


Például a fantasy irodalom olvasása.


Tudom, hogy nehéz a szülőkkel konfrontálódni emiatt, de ne hagyd, hogy bűntudatot verjenek beléd, meg esetleg nem létező helyekkel fenyegessenek (pl.: Pokol).


Esetleg finoman rá lehet vezetni őket, hogy miután elmúlsz 18, akkor már nem kötelező szóba állni velük, és lehetséges, hogy nem is fogod erőltetni, ha ilyen szellemben folytatják tovább.


Nagyon kevés gonoszabb dolgot követhet el a szülő annál, mint hogy a csemetéjére rákényszeríti azt, amit egy könyvben olvasott. Akár Reader's Digest annak a könyvnek a címe, akár Biblia.

2012. jún. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 yossarian44 ***** válasza:
100%

Mellesleg a Biblia határozottan tiltja még a mozgóképet is, meg mindenfajta képzőművészetet:


"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak."


Mózes II. 20/4.

2012. jún. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok vallásos, és elég érdekesnek tartom az egész Bibliát, viszont nem nézek le , ítélek el vagy bánok másként a hívőkkel, mindenki maga dolga, miben hisz. Sajnállak, és számomra ez egy újabb ok, amiért utálom a hívőséget: megmondják az embernek, hogy mit csinálhatnak és mit nem. Olyan, mint a szigorú szülő (legalábbis szerintem). Én nem is bírnám ha nekem ilyen szinten parancsolnának, megszabnák az érzéseim. Úgy gondolom, ehhez senkinek nincs joga, még istennek sem (már ha létezik).

Gondolj arra, hogy a Harry Potter csak kitaláció, és akik igazán ártanának a történetben a vallásnak azokat megtanítják kesztyűbe dudálni. Remélem segítettem. :)

2012. jún. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most kicsit megnyugodtam, de nagyon sokat gondolkoztam az eddigi életemről. Szerintem már vagyok annyi idős, hogy a saját lábamra álljak és én irányítsam az életemet. Megmondom a szüleimnek a véleményem lesz ami lesz és ha egy ilyen kis dologért a pokolra lehet jutni nem érdekel, állok elébe.
2012. jún. 30. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!