Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a jelentése az 5 ágú...

Mi a jelentése az 5 ágú csillagnak?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel ez a téma.

#csillag #mágia #chakrapont
2012. aug. 3. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az egy vonalból megrajzolt ötágú csillag a pentagramm. Sokféle jelentése van, de általában védő szimbólumként amuletteken használják. Ez az eredeti felhasználási módja, de mindenféle azonosításokkal más mágikus gyakorlatokhoz is használják. Ha jól rémlik a clavicula salamonisban is van róla szó. A középkorban a theurgiát gyakorlók használták állítólag. Manapság meg főleg a wiccák, de ők mindenfélére. Ami biztos, hogy a csúcsával fölfelé álló pentagramm eredetileg védő szimbólum.
2012. aug. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Won ***** válasza:

Igen, igazad van említi a Clavicula Salamonis is. Amúgy tényleg használják a wiccák(használjuk)!

Öt ágával a négy elem közt lévő egyensúlyt jelképezi, mely az ötödik által, a szellem által jön létre. Másképp egy stabil lapot jelent, hisz ugye egyensúlyban van általa

minden elem. Más felfogásban pedig a mikorkozmoszt a jelképezi, a hexagrammal szemben, mely a makrokozmosz jelképe. A tévedésekkel ellentétben a pentagram nem azonos a pentákulummal!! A pentákulum egy olyan rituális eszköz, mely több anyagból is készülhet(fa, viasz..), de a lényege, hogy az egyik oldalán a pentagram, míg másik oldalán a hexagram látható, körbe foglalva....

Kérdezhetsz még nyugodtan. :)


Won

2012. aug. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor most nem értem, én olyasmit is hallottam hogy a Sátán jelképe is.
2012. aug. 3. 10:20
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
A fejjel lefelé fordított pentagramm egy kecskefejre hasonlít, valamint mivel a normál állású véd, a fejjel lefelé álló egyfajta agressziót jelképez. A sátánisták persze csak lopták, mint minden mást. Igazából a sátánisták nem is tudják használni, csak a diabolisták.
2012. aug. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Csak a műveletlen bunkó hiszi azt,hogy sátánista jelkép,eleve a pentagram már Mezopotámiában is jelen volt Krisztus előtt 3000 évvel.Kétlem,hogy akkoriban léteztek volna sátánisták..
2012. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. :)
2012. aug. 3. 10:58
 7/12 anonim ***** válasza:
..
2012. aug. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel, ezért utánanéztem. ( [link]


Pitagoraszról hallottunk mindannyian általános iskolában, az i. e. 5 században élő görög nem csak matematikus, filozófus volt, hanem vallásalapító is (pitagoreizmus, ennek volt fő jelképe először, aztán sokaknak megtetszett a történelem során (vallási és politikai szimbólumokban).

2012. aug. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem elég alaposan néztem utána, valóban i. e. 3000 évvel Mezopotámiában már használták.
2012. aug. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Won ***** válasza:

A lefele fordított pentagramm, amibe kecskefej van, az a baphomet szimbólum. Ez egy sátánista jelkép. De ez jóval későbbi kitoldása, elferdítése.

Másrészt az általam már említett okok miatt, több helyen is használják a rituálmágiában, függetlenül attól, hogy milyen mágiáról van szó.

Egyéb kérdés?


Won

2012. aug. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!